Liczne wyróżnienia dla firmy Wagner

Niemiecka firma Wagner otrzymała pięć najwyższych nagród w konkursie German Design Award 2021 za cztery innowacje produktowe. Uniwersalny, higieniczny otwieracz do drzwi EH 2240 został wyróżniony przez jury jednocześnie w dwóch kategoriach i tym samym dwukrotnie otrzymał nagrodę „Winner”. Trzy inne nowości producenta z Lahr w Schwarzwaldzie otrzymały nagrodę specjalną jury Special Mention. Ten zaszczyt przypada nowym rozwiązaniom, które są bardzo innowacyjne. Wyróżnione produkty to PIEDI Equalizer 2.0, doskonałej jakości komponent do dynamicznego siedzenia, innowacyjne rozwiązanie ślizgowe z systemu QuickClick oraz sprytnie zaprojektowany odbojnik EH 69.

 

Otwieracz do drzwi EH 2240

Jest to rozwiązanie gwarantujące higienę przy otwieraniu drzwi. Dwukrotny zwycięzca w kategoriach Universal Design oraz Medical, Rehabilitation & Health Care. Jest uniwersalny w zastosowaniu. Wykorzystać go można praktycznie wszędzie: w szpitalach, gabinetach lekarskich, biurach, fabrykach, urzędach, hotelach, restauracjach i gospodarstwach domowych. Dzięki swojemu działaniu, zapewniającemu unikanie kontaktu podczas otwierania drzwi, chroni przed niebezpiecznymi patogenami i w ten sposób zapewnia optymalne wsparcie higieniczne. Ten innowacyjny system wspomagania klamki posiada wiele zalet: trwale bakteriobójczy materiał, przyjazny dla użytkownika design, łatwy montaż, a także spełnia dodatkową rolę odbojnika drzwi.

PIEDI Equalizer 2.0

PIEDI Equalizer 2.0, należący do systemu QuickClick firmy Wagner, został specjalnie opracowany do ergonomicznego i dynamicznego siedzenia. Meble do siedzenia wyposażone w komponent dynamiczny aktywnie podążają za ruchami osoby siedzącej. Dzieje się tak, gdyż zintegrowane, specjalne zawieszenie dostosowuje się do ruchów użytkownika w każdym kierunku. Efekt: PIEDI Equalizer 2.0 zapobiega nieprawidłowej postawie, napięciu lub bólowi pleców.

Ślizgacz meblowy

Wśród zdobywców nagród znalazła się również inna innowacja z systemu QuickClick – ślizgacz meblowy. Nie uszkadza on podłóg i redukuje hałas. Podstawę ślizgacza można szybko i łatwo przymocować do mebla za pomocą gwoździa. Na niej zatrzaskuje się wymienne wkładki, dostosowane do danego rodzaju podłogi. Zapewniają one płynny poślizg i dbają o ciszę w pomieszczeniu. System jest bardzo łatwy w konserwacji: wkładki można wymienić w kilka sekund bez konieczności ponownego wbijania gwoździa.

Odbojnik EH 69

Ten produkt, który zdobył również nagrodę German Design Award 2021, jest naprawdę wszechstronny. Jest to okrągły mały dysk, elastyczny i sprytnie zaprojektowany. Można go wkręcić w dowolną szczelinę drzwiową. Dzięki wznoszącej się powierzchni mocowania idealnie wpasowuje się w szczelinę między podłogą a drzwiami. Ponadto może być on również mocowany jako odbojnik na klamkach drzwi i okien lub stosowany do wyrównania wysokości pod meblami.

(jz)