Kuchnia – 3 sposoby na idealną kuchnię

Komfortowa, stylowa, ergonomiczna. Taka jest nowoczesna i dobrze zaprojektowana kuchnia. Jakie powinny być znajdujące się w niej meble? Dokładnie takie same. Sekretem jest tylko dobór odpowiednich okuć.

Dlaczego najmodniejsze meble kuchenne są równocześnie najbardziej pojemne i przyjazne domownikom? Wystarczy przyjrzeć się ich wnętrzu. Zbudowane w oparciu o najlepsze akcesoria zapewniają pożądany styl i minimalizm na zewnątrz, za to komory szaf i kontenery szuflad to już prawdziwe cuda inżynierii. Znajdujące się w nich okucia są proste i szybkie w montażu dla stolarza, ale bardzo funkcjonalne i komfortowe dla użytkownika. Oto jedne spośród najlepszych.

Finetta Spinfront – system drzwi przesuwnych
Drzwi przesuwne to aktualny przebój świata designu, również tego meblowego. Systemy takie jak Finetta Spinfront gwarantują, że kuchenne meble zapewnią wyraźną oszczędność miejsca i swobodę poruszania – nawet w najmniejszych kuchniach.

„W wielu polskich mieszkaniach liczy się każdy centymetr miejsca. Dlatego ważne, by meble zajmowały go tylko tyle, ile to potrzebne. Drzwi przesuwne to najlepsze rozwiązanie w pomieszczeniach o ograniczonym metrażu” – mówi Marcin Małecki z firmy Häfele.

System Finetta Spinfront pozwala na przykład „zamknąć przestrzeń” kilku modułów meblowych i uzyskać efekt płaskiej powierzchni na całej długości kuchennej zabudowy. Drzwi wykonane na jego bazie znajdują się w jednej płaszczyźnie, gdy są zamknięte. Po odsunięciu jednego ze skrzydeł nachodzi ono na drugie. Dodatkowa łatwość otwierania i zamykania sprawia, że to rozwiązanie niezbędne w realizacji mebli kuchennych, odpowiadających najświeższym projektanckim trendom.

Nuvola – półka wysuwna do szafek narożnych
Zapewnienie prostego otwierania mebla to pierwszy krok w uczynieniu go przyjaznym dla domowników. Drugim jest użycie takich okuć, które ułatwią dostęp do zgromadzonych w nim rzeczy. W tym przypadku najlepiej zdecydować się na półki wysuwne.

„Polecam je szczególnie do montowania w tych szafkach, gdzie trzymane są garnki i sprzęt kuchenny. System Nuvola sprawia, że sięganie po przedmioty nie stanowi żadnego problemu, a dodatkowo pomaga w utrzymaniu porządku wewnątrz mebla” – mówi Marcin Małecki.

System Nuvola jest dedykowany szafkom narożnym i zapewnia najefektywniejsze wykorzystanie ich przestrzeni. Maksymalne obciążenie półek, które w pełni wysuwają się z wnętrza mebla, może sięgać nawet 20 kg. Posiadają przy tym odporną i łatwą w czyszczeniu powierzchnię. Warto wspomnieć, że Nuvola, prócz nowoczesności oraz najwyższej jakości, to także wyjątkowy, włoski design.

Free Flap – bezzawiasowe podnośniki frontów
Wygodę w kuchni można też zwiększać poprzez odpowiedni wybór podnośników do klap. Najlepiej takich, które pomagają w otwieraniu, gwarantują delikatne zamykanie, umożliwiają zatrzymanie frontu w dowolnej pozycji i są łatwe w montażu.

„Podnośniki Free Flap posiadają trzpienie pozycjonujące, wstępnie zamontowane wkręty euro oraz zatrzaskowy system montażu. Nawet demontaż może odbywać się beznarzędziowo. To bardzo wygodne rozwiązanie, którego korzyści z pewnością docenią wykonawcy mebli” – tłumaczy Marcin Małecki.

Okucia Free Flap dedykowane są szafkom górnym. Mogą być montowane do frontów o grubości do 28 mm, a śruby regulacyjne dostępne od przodu korpusu umożliwiają wygodną regulację siły podtrzymującej oraz położenia frontu.

(mk)

.