Długowieczne sprężyny

Fabryka Sprężyn Bonell-Bis specjalizuje się w produkcji sprężyn i formatek sprężynowych typu Standard-Bonnell, Mini-Bonnell oraz Sprężyn Kieszeniowych, które znajdują szerokie zastosowanie w branży meblarskiej oraz w produkcji materacy sypialnych. Wyroby firmy cechują się najwyższą precyzją wykonania, dbałością o szczegóły, niezawodnością materiałów, dzięki czemu zdobyły szeroką grupę odbiorców.

Przedsiębiorstwo posiada bardzo dobrze rozwinięty park maszynowy, który w większości składa się z w pełni zautomatyzowanych linii produkcyjnych. Wykorzystywane maszyny w lwiej części pochodzą od renomowanego, szwajcarskiego producenta Spühl AG. Ciągły rozwój technologiczny zakładu sprawia, że wytwarzane wyroby stają się coraz bardziej konkurencyjne, zapewniając klientowi doskonały stosunek jakości do ceny. Także w ostatnim czasie dokonano kolejnych inwestycji w udoskonalenie procesu produkcji, nabywając kolejne automatyczne linie.

Maciej Hliwa z firmy Bonell-Bis podkreśla: „Oferowane przez nas produkty powstają wyłącznie z materiałów pochodzących od renomowanych dostawców, którzy spełniają najwyższe wymagane standardy jakości. Posiadając doskonale rozbudowany, nowoczesny park maszynowy oraz dbających na każdym etapie produkcji, doświadczonych specjalistów, gwarantujemy niezmienną, wysoką jakość wytwarzanych przez nas sprężyn”.

Standard-Bonnell
Sprężyny i formatki sprężynowe typu Standard-Bonnell zapewniają wysoką elastyczność połączoną z trwałością siedziska w czasie wieloletniego użytkowania. Charakteryzują się specyficznym kształtem, oddziałując na zadane siły progresywnym sprężynowaniem. Produkowane są w różnych wariantach szerokości i długości, w zależności od potrzeb klienta. Formatki sprężynowe składają się z szeregowo ustawionych sprężyn połączonych ze sobą drutem spiralnym, tworząc jednolity produkt. Firma Bonell-Bis na życzenie odbiorcy opina formatki sprężynowe ramką krawędziową z taśmy stalowej, wzmacniając w ten sposób jej stabilność i wytrzymałość.

Dane techniczne:
– wysokowęglowy drut sprężynowy, średnica – 2,2 i 2,4 mm,
– wysokość sprężyny – 9-14 cm,
– ilość zwoi – 4 lub 5,
– średnica sprężyny – 76-90 mm,
– wysokowęglowy drut spiralny, średnica – 1,3 mm,
– opcjonalnie – formatka sprężynowa opięta stalową ramką krawędziową 10 x 1,4 mm.

Mini-Bonnell
Także sprężyny i formatki sprężynowe typu Mini-Bonnell posiadają szerokie zastosowanie w produkcji mebli tapicerowanych. Ich budowa i funkcjonowanie jest podobne do Standard-Bonell, różnią się jednak one od nich mniejszą średnicą oraz znacznie mniejszą wysokością. Zaletą mniejszej średnicy jest większe zagęszczenie sprężyn zawartych w formatce, dzięki czemu zapewniają one lepsze sprężynowanie, a więc wyższą jakość siedziska. Sprężyny Mini-Bonnell ze względu na swoje parametry najczęściej wykorzystywane są w produkcji mebli wypoczynkowych o niskich siedziskach. Także te wyroby mogą być wzmocnione ramką krawędziową
z taśmy stalowej.

Dane techniczne:
– wysokowęglowy drut sprężynowy, średnica – 2,2 mm,
– wysokość sprężyny – 7-9 cm,
– ilość zwoi – 4,
– średnica sprężyny – 66-70 mm,
– wysokowęglowy drut spiralny, średnica – 1,3 mm,
– opcjonalnie – formatka sprężynowa opięta stalową ramką krawędziową 10 x 1,4 mm.

Sprężyny Kieszeniowe
„To nowoczesny zespół połączonych ze sobą punktowo sprężyn tworzących formatkę kieszeniową, zapewniającą wyjątkowy komfort snu. Formatka kieszeniowa składa się ze sprężyn umieszczonych indywidualnie w osobnym, wykonanym z materiału woreczku. Każda sprężyna kieszeniowa pracuje niezależnie od drugiej. Ich indywidualna praca zapewnia odpowiednie dopasowanie do ciała, dostarczając pełną wygodę i spokojny sen” – tłumaczy Maciej Hliwa. Sprężyny Kieszeniowe firmy Bonell-Bis wykonywane są w zróżnicowanych strefach twardości, w zależności od życzeń klienta. W celu zapewnienia większej stabilności i wytrzymałości istnieje możliwość zastosowania nośnika na górnej i dolnej powierzchni formatki (nośnik wpływa na zmianę charakterystyki sprężynowania formatki).

Dane techniczne:
– ilość stref twardości – bez stref, 3, 5, 7, 9,
– wysokowęglowy drut sprężynowy, średnica – 1,6 i 1,8 mm,
– standardowa wysokość sprężyn – 12 cm (możliwość wykonania wyższych),
– tkanina – wykonana z wysokogatunkowego materiału polipropylenowego,
– opcjonalnie – dolna i górna powierzchnia pokryta nośnikiem.

(z)

.