Interprint na ARENA DESIGN – dekory inspirowane filozofią mindfulness

W dniach 12-15 marca 2019 roku odbyła się XI edycja ARENA DESIGN. Można było na niej zobaczyć między innymi niepowtarzalne dekory firmy Interprint. Producent w tym roku postawił na pokazanie klientom znanych już dekorów w nowym kontekście, wszystko w duchu filozofii mindfulness.

ARENA DESIGN to doskonałe miejsce do spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także zaprezentowania aktualnych dokonań w świecie designu. W tym roku wydarzenie to odbyło się pod hasłem przewodnim „TransFormacje” rozumiane jako ciągła zmiana i doskonalenie się człowieka, a tym samym materialności, która go otacza. A co za tym idzie, również pojęcia design, którego definicja jest płynna i podlega ciągłym metamorfozom podążającym za zmiennością świata. Motto to idealnie wpisuje się w filozofię firmy Interprint, projektanci doskonale są świadomi tego, że muszą podążać za rozwojem technologicznym i zmianami społecznymi, by trafić w gust klientów i zaspokoić ich potrzeby posiadania produktów dobrej jakości i odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Odpowiedź na trendy w projektowaniu mebli

Interprint na swoim stoisku zaprezentował między innymi kolekcję dekorów *TSFKASP, które mogą stać się designerskim „must have” nie tylko tego sezonu. W tym zestawieniu znajdziemy osiem absolutnie wyjątkowych projektów.

Oryginalne drewno kasztanowe dekoru Nairo o szorstkiej powierzchni, na której można dostrzec grę kolorów i piękne, niemalże kwieciste usłojenie to rozwiązanie odpowiednie dla wielbicieli natury. Rozległe kwiaty znajdziemy również na dekorze Nomad, ale tym razem w szaro-brązowym wybarwieniu. Te barwy dominują także na dekorze Veneto, jednak dla odmiany są to odcienie marmurowego rozwiązania o gładkiej, polerowanej powierzchni. Od marmuru niedaleko do miksu betonu i naturalnego kamienia, który otrzymamy wraz z dekorem Grid, zawierającym w swojej strukturze florystyczne ornamenty. Ukłonem w stronę wysmakowanego stylu jest z pozoru dyskretny dekor Ambassador – to łagodny orzech epatujący energią ze słojami o jasnobeżowej, kremowej barwie przeplatającej się z karmelowymi i czekoladowymi liniami wpadającymi w ciemny brąz. Nie mniej ciekawą propozycją jest dekor Katthult z drewna iglastego, który jest synonimem stylu skandynawskiego – wykończenie różnymi strukturami daje niesamowity efekt głębi 3D. Do wnętrz industrialnych dedykowany jest dekor Aurora – stalowa, walcowana na zimno i szlifowana blacha z ciekawym akcentem kolorystycznym przypominającym zorzę polarną. Ostatnim, ale nie mniej ciekawym dekorem z tej kolekcji jest kultowy już Artisan, inspirowany szlachetnym dębem, na którym czas odcisnął swoje piętno.

Mindfulness – nowe ze starego

Interprint wraca do znanych już dekorów z kolekcji Six Pack, nadając im zupełnie nowe wybarwienia. A wszystko to w duchu filozofii mindfulness, która pokazuje, że warto zatrzymać się na chwilę wśród otaczającego nas pędu i docenić to, co daje nam teraźniejszość. I to właśnie Interprint chce dać swoim klientom – spokój i pewność wśród chaosu.