System zabudowy modułowej

Charakterystyczna dla współczesności gospodarczo-kulturalna popularność dużych ośrodków miejskich sprawia, że gęstość zaludnienia w aglomeracjach ma wielorakie skutki. Jednym z nich jest ograniczenie przestrzeni życiowej mieszkańców. Prywatne lub użytkowe lokale stają się coraz mniejsze, stąd też większym powodzeniem cieszą się takie rodzaje mebli, które poza estetyką oferują również funkcjonalność i kompaktowe rozmiary. Odpowiedzią na potrzeby wielu są systemy zabudowy modułowej, które w swojej ofercie posiada firma VOLPATO Polska.

Czym są systemy zabudowy modułowej VOLPATO?

Systemy modułowe VOLPATO to bardzo zróżnicowana grupa elementów. Ich zaletą jest wszechstronność zastosowań oraz umiejętność wkomponowania się w każdy styl wystroju wnętrza. Niezależnie od tego, czy interesuje nas zorganizowanie przestrzeni biurowej przy użyciu przestronnych szafek, czy też zwiększenie ilości schowków – na przykład w kuchni – elementy zabudowy modułowej pomagają osiągnąć zamierzony cel. W salonie łatwo stworzyć kącik multimedialny – z półkami na sprzęt audiowizualny, z kompaktową biblioteczką etc. Dodatkowym atutem poszczególnych części jest łatwość utrzymania ich w czystości. Ma to niebagatelne znaczenie szczególnie w świetle faktu, iż coraz więcej osób uskarża się na alergię na pyłki czy kurz. Meble modułowe można dowolnie zestawiać – a także z biegiem czasu dodawać kolejne elementy. Wykorzystanie w postaci komód, szaf, biblioteczek to jednak nie wszystko.

Wszechstronność w każdych warunkach i na każdą kieszeń

Kolejną cechą wyróżniającą zabudowy modułowe VOLPATO jest walor ekonomiczny. W porównaniu z „tradycyjnymi” meblami takie rozwiązanie jest tańsze – tymczasem wcale nie musi na tym cierpieć jakość. Zestawy złożone z kilku półek, szafek i regału wykonane są z solidnych materiałów. Trzeba też dodać, że takie szafki są o wiele bardziej pojemne niż designerskie, dużo droższe modele. A estetyka? Cóż, z pewnością fakt, że aranżację pomieszczenia można zaplanować w sposób dowolny, ułatwia utrzymanie porządku. Poza tym modułowe segmenty nie muszą stanowić jedynego rodzaju umeblowania. Jak już wspomnieliśmy, łatwo dopasowują się do innych elementów wystroju – czy to w kuchni, czy w minimalistycznej sypialni bądź w salonie. Doposażając system modułowy w praktyczne nóżki, łatwo można go przesuwać – co oznacza, że przemeblowanie (na przykład na czas remontu) nie stanowi już skomplikowanego logistycznie przedsięwzięcia. Uniwersalność mebli modułowych przejawia się w tym, że mogą pełnić one różne funkcje. Przykładowo szafka może zamienić się w biurko, a nawet w rozkładany tapczan. Wszystko zależy od fantazji „konstruktora”. Wnęki czy mały metraż nie są problemem – co więcej, dzięki modułowej zabudowie można wykorzystać nawet najmniejszy zakamarek.