Inteligentna wiertarko-wkrętarka Autosense™

Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Autosense™ Black+Decker to innowacyjne urządzenie dla każdego majsterkowicza. Wyposażona w inteligentną elektronikę, umożliwia wiercenie oraz proste i precyzyjne wkręcanie śrub … bez prób i błędów.

Nie każdy ma doświadczenie w używaniu wiertarko-wkrętarek. Tradycyjne narzędzia tego typu są ciężkie i skomplikowane w obsłudze, a ustawienie w nich odpowiedniego momentu obrotowego wymaga wielu prób i generuje dużo błędów.

Intuicyjna obsługa dla komfortu użytkownika
Black+Decker stworzył wiertarko-wkrętarkę dla wszystkich osób, które są niezadowolone z pracy ze swoim dotychczasowym narzędziem. Urządzenie doskonale sprawdzi się w przypadku tych osób, które co jakiś czas potrzebują zawiesić obraz, półkę, dokręcić zawiasy, a nawet złożyć z dzieckiem karmnik dla ptaków, zbudować altankę w ogrodzie czy też zaprojektować i wykonać swój pierwszy w życiu stolik kawowy. Najnowszą wiertarko-wkrętarkę Black+Decker obsługuje się intuicyjnie, wybierając przyciskiem odpowiedni tryb pracy. Za wkręcanie śrub odpowiada inteligentna technologia Autosense™, która wykonuje pracę za nas.
Wiertarko-wkrętarka Autosense™ została wyposażona w dwie nowoczesne funkcje. Pierwszą z nich jest Autoselect®, która umożliwia wybór zadania intuicyjnym przyciskiem oraz automatyczny dobór parametrów pracy. Drugie innowacyjne rozwiązanie to Autosense™, aktywowane w trybie wkręcania. Ta funkcja umożliwia wkręcanie śrub precyzyjnie i bez wysiłku, elektronicznie regulując moment obrotowy i prędkość. Inteligentny mikroprocesor rozróżnia rodzaj śruby i typ materiału, kalkulując odpowiednią głębokość osadzenia wkrętów.

Lekkie urządzenie i lekka praca
Nowa wiertarko-wkrętarka Black+Decker ułatwia wykonywanie dowolnych projektów również dzięki innych udogodnieniom. Narzędzie jest lekkie, wraz z baterią waży zaledwie 1,2 kg, posiada diodę LED oświetlającą pole pracy oraz jednotulejowy, szybkozaciskowy uchwyt z metalu przystosowany do łatwej wymiany akcesoriów. Wysokiej jakości akumulator litowy-jonowy o pojemności 1,5 Ah wraz ze wskaźnikiem stanu baterii zapewnia długi czas pracy z jednego naładowania oraz możliwość doładowywania w każdej chwili. Komfort pracy i kontrolę uścisku zwiększa ogumowana, antypoślizgowa rękojeść.
W zależności od wybranego modelu wiertarko-wkrętarka Autosense™ dostępna jest z ładowarką 400 mA (model ASD184K, 3-5 godz. ładowania) lub 1A (model ASD18K oraz ASD14K, 90 min. ładowania). Narzędzie objęte jest 24-miesięczną gwarancją producenta. 

Dane techniczne

ASD184K

ASD18K

ASD14K

Typ akumulatora

Li-Ion

Li-Ion

Li-Ion

Napięcie zasilania

18 V

18 V

14.4 V

Pojemność akumulatora

1,5 Ah

1,5 Ah

1,5 Ah

Typ uchwytu

1-tulejowy

1-tulejowy

1-tulejowy

Wielkość uchwytu

10 mm

10 mm

10 mm

Sprzęgło momentu obrotowego

Technologia Autosense™

Technologia Autosense™

Technologia Autosense™

Maks. średnica wiercenia w drewnie

25 mm

25 mm

25 mm

Maks. średnica wiercenia w stali

10 mm

10 mm

10 mm

Miękki uchwyt

Tak

Tak

Tak

2 biegi

Nie

Nie

Nie

Obroty w lewo

Tak

Tak

Tak

Prędkość bez obciążenia

0-800 obr./min.

0-800 obr./min.

0-800 obr./min.

Walizka transportowa

Tak

Tak

Tak

Sterowanie momentem obr.

Technologia Autosense™

Technologia Autosense™

Technologia Autosense™

Maks. moment obr.

16/28 Nm

16/28 Nm

16/28 Nm

Wskaźnik stanu naładowania baterii

Tak

Tak

Tak

Ładowarka

400 mA (3-5 godz. ładowania)

1A (90-min. ładowania)

1A (90-min. ładowania)

.