Godło „Teraz Polska” dla pilarek Fx-n

Obecne na rynku od roku pilarki Fx-n firmy Rema S.A. z Reszla zostały wyróżnione godłem „Teraz Polska” w tegorocznej, XXV edycji tego konkursu. Przyznana nagroda jest potwierdzeniem wysokiej jakości tych produktów oraz solidności samego producenta, który wytwarza je, spełniając wszystkie najnowsze normy techniczne oraz wymogi bezpieczeństwa.

„Otrzymane nagrody i wyróżnienia potwierdzają słuszność obranej ścieżki rozwoju wyrobów Rema S.A. Klienci zwracają uwagę na jakość i funkcjonalność wyrobu, jak i na opinie płynące z rynku o danym producencie i jego wyrobach. Dzięki znakowi „Teraz Polska” pilarki Rema staną się bardziej rozpoznawalne na rynku” – komentuje wydarzenie Leon Haric, kierownik działu handlowego reszelskiej firmy.

Prawa do wykorzystywania godła zaczęło producentowi pilarek przysługiwać od 1 czerwca br. Nagroda formalnie została odebrana na uroczystej gali w Warszawie, która odbyła się w Teatrze Wielkim 8 czerwca. Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego, prowadząca konkurs, wydała katalog prezentujący nagrodzone produkty, który będzie dystrybuowany poza granicami kraju na różnego typu wystawach, targach oraz innych imprezach zagranicznych organizowanych przez ambasady, konsulaty.

Cenna nagroda „Teraz Polska” to laur, który dołączył do grona innych, które reszelski producent otrzymał wcześniej. Pilarki Fx-n były wyróżnione Złotym Medalem Targów Poznańskich oraz Złotym Medalem Lauru Konsumenta. Poza tym konstruktorzy firmy zdobyli w roku 2014 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w kategorii osiągnięć technicznych za pilarkę formatująco-czopującą PFC-1 sterowaną numerycznie.

Modułowa pilarka formatowa Fx-n to produkt ściśle dostosowany do potrzeb klientów. W ofercie znajdują się trzy podstawowe modele: Fx 1, Fx 2 oraz Fx 3, dostępne od samego początku wprowadzenia maszyn na rynek oraz dwa mniejsze, które dołączyły później: Fx 4 i Fx 5.

Wyróżniającą cechą nowej linii pilarek jest modułowość. Wymienne moduły składowe pozwalają na praktycznie dowolną konfigurację geometryczną oraz dobranie parametrów obróbczych dopasowanych ściśle do wymagań nabywcy. Poza tym umożliwia to łatwą rozbudowę urządzenia w późniejszym okresie, gdy wzrastają potrzeby produkcyjne. Modułowa konstrukcja skraca także czas montażu i dostawy wybranego modelu do klienta. „Obecnie w pilarkach formatowych stosuje się technologię polegającą na jednorazowym powiązaniu określonych parametrów obróbczych z wielkością geometryczną obrabiarki. Taka technologia ogranicza konfigurowanie wielkości geometrycznych pilarki, jej mocy silnika wraz z możliwościami obróbczymi oraz jej funkcjonalnością. Innowacyjne rozwiązania wdrożone przez firmę REMA S.A. umożliwiają montowanie kolejnych modułów odpowiedniego rodzaju” – mówi Leon Haric.

Pilarki Fx-n są to maszyny o solidnej budowie opartej na mocnym korpusie stalowym. Koleba oraz główny stół wykonany jest z żeliwa. Urządzenia zapewniają doskonałą precyzję pracy oraz związaną z tym powtarzalność, na przykład prowadzenie materiału na ruchomym stole odbywa się z dokładnością do 0,1 mm.

Rema S.A. to firma z długą tradycją, która powstała w 1931 roku jako zakład produkujący maszyny i urządzenia rolnicze, a także jako odlewnia żeliwa. W roku 1963 przedsiębiorstwo zaczęło specjalizować się w produkcji pilarek tarczowych oraz rębaków i rozdrabniarek. W grudniu 1990 roku uległo przekształceniu w spółkę akcyjną i zmieniło nazwę na Rema S.A. W tym okresie firma rozpoczęła intensywne działania w celu zdobycia zagranicznych rynków zbytu. Istotne zmiany wpływające na obecny obraz przedsiębiorstwa zaczęły się w kwietniu 2013 roku, kiedy to nastąpiła prywatyzacja, a nowy właściciel, dążąc do umocnienia pozycji spółki, wytyczył cele do osiągnięcia: zaprojektowanie nowej linii pilarek oraz wprowadzenie systemów sterowania produkcją i zarządzania jakością według najwyższych standardów światowych.
Poza pilarkami formatowymi, będącymi podstawową grupą wytwarzanych produktów, Rema S.A. produkuje także pilarki tarczowe poprzeczne, pilarki tarczowe poprzeczno-wzdłużne, pilarki taśmowe, pilarki wielopiłowe oraz odciągi wiórów.

Dane techniczne Fx 5:
– średnica piły tarczowej – 300-315 mm,
– średnica piły tarczowej wrzecionka podcinającego – 120-125 mm,
– moc silnika głównego – 3,9 kW,
– moc silnika wrzecionka podcinającego – 0,75 kW,
– prędkość obrotowa wrzeciona głównego – 4500 obr./min.,
– prędkość obrotowa wrzecionka podcinającego – 8500 obr./min.,
– średnica końcówki wrzeciona głównego – 30 mm,
– średnica końcówki wrzecionka podcinającego – 20 mm,
– przechył piły tarczowej – 0-45o,
– długość piłowania – 3000 mm,
– szerokość piłowania przy liniale wzdłużnym – 1200 mm,
– szerokość piłowania przy zastosowaniu zderzaków na stoliku pomocniczym – 215-3200 mm,
– liniał oporowy stolika ustawiony do kąta 90o-45o, dokładność ±1o,
– maksymalna wysokość piłowania przy zastosowaniu tarczy o średnicy 300 – 93 mm,
– maksymalna wysokość piłowania przy zastosowaniu tarczy o średnicy 315 mm – 100 mm,
– średnica króćca odciągowego górnego – 60 mm,
– średnica króćca odciągowego dolnego – 125 mm,
– masa obrabiarki – 700 kg.

(jz)

REMA S.A.

.