„Kreacje z natury 2.0 ” w fabryce Barlinka

Barlinek Institute of Design wraz z projektantami zakwalifikowanymi do II etapu konkursu „Kreacje z natury”, w zeszłym tygodniu gościł na terenie Barlineckiej Fabryki. Projektanci, wyłonieni przez JURY w składzie – Przemo Łukasik, Agnieszka Stefańska, Wojciech Trzcionka, Tomasz Błuszkowski wzięli tam udział w unikalnych warsztatach rzemieślniczych, przygotowujących ich do finałowego zadania konkursowego.

Podczas trzydniowego pobytu w Barlinku członkowie zespołów konkursowych, które zakwalifikowały się do finału „Kreacji z natury”, mieli okazję zwiedzić zakład oraz poznać proces produkcyjny Deski Barlineckiej.

Najważniejszym elementem programu były warsztaty rzemieślnicze, podczas których każdy mógł na chwilę stać się kreatorem Deski Barlineckiej. Była to swoista praca u podstaw. Każdy otrzymał surowe deski, na których mógł prowadzić rozmaite doświadczenia – od barwienia, po strukturę czy nawet i kształt jaki docelowo chciałaby zaproponować. Jury po zeszłorocznym konkursie, chciało by warsztaty pozwoliły jak najlepiej poznać sam produkt, by uczestnicy mieli jak największą wiedzę o samym procesie technologicznym, dlatego też nad przebiegiem wszystkich prac czuwał przedstawiciel działu R&D Barlinka, który jest odpowiedzialne za wdrożenia nowych produktów. To właśnie on przekazywał uczestnikom szereg cennych informacji teoretycznych oraz praktycznych porad, które wątpienia pomogą w pracach nad finalnymi projektami konkursowymi.

Konkurs „Kreacje z natury” zorganizowany został przez Barlinek Institute of Design – platformę powołaną przez największego polskiego producenta podłóg drewnianych do współpracy z architektami i projektantami wnętrz. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w październiku podczas Łódź Design Festival. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, a zwycięskie projekty mogą zostać wdrożone do produkcji .

Partnerem konkursu jest magazyn Design Alive. Projekt jest promowany na najbardziej prestiżowych wydarzeniach i festiwalach designu w Polsce.

Źródło/Fot.: BARLINEK
 

.