pojemniki do przypraw

Firma Raimann przeniosła się do nowej siedziby

Na początku roku, należąca do Grupy WEINIG, firma Raimann Holzoptimisation GmbH & Co. KG, przeniosła się z poprzedniego zakładu produkcyjnego we Freiburgu do nowej siedziby w Malterdingen. Miejsce to znajduje się zaledwie 17 km od poprzedniej lokalizacji. Położone jest dwie minuty od najbliższej stacji kolejowej oraz najbliższego połączenia z autostradą. Nowy, całkowicie zmodernizowany zakład produkcyjny ma umożliwić dalszy wzrost produkcji i zatrudnienia.

 

Spółka zależna wiodącego dostawcy technologii dla przemysłu obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych jest związana z regionem Freiburga od ponad 150 lat. Przeprowadzkę Raimanna z Freiburga do położonego 17 km na północ Malterdingen ogłoszono już latem ubiegłego roku. Proces przeniesienia został ukończony na przełomie roku.

Przeniesiono nie tylko maszyny i biura. Ze względu na przeprowadzkę o charakterze lokalnym zachowano całą załogę, która również wsparła przenosiny. Sven Niedermüller, kierownik produktu w obszarze rozkroju, mówi, że on i inni pracownicy są zadowoleni ze zmiany i wynikających z niej możliwości. Otwiera ona długofalową perspektywę dla nich i dla firmy. Przeprowadzka do wyremontowanych budynków z ergonomicznymi miejscami pracy przyniosła również znaczne korzyści dla środowiska pracy.

Wraz z przeprowadzką zapowiedziano kompleksową modernizację, która wykracza daleko poza infrastrukturę budynków. Obrano drogę do produkcji bez użycia papieru. Trwają też prace nad różnymi rozwiązaniami w zakresie bardziej zrównoważonego i ekologicznego przemysłu. Zmiana ogrzewania (obecnie gazowe) to tylko jeden z kroków w podjętych planach. Wysiłkom tym sprzyja dodatkowo to, że pracownicy mogą łatwo dotrzeć tu przyjaznym dla środowiska pociągiem (Malterdingen ma bezpośrednie połączenie z Freiburgiem).

Raimann postawił sobie za cel dalszy rozwój. Niektóre obszary produkcyjne, takie jak montaż pił taśmowych, otrzymały w Malterdingen własną linię. Dzięki temu będą mogły najlepiej zaspokoić obecne i przyszłe wymagania rynku. Aby to osiągnąć, planuje się również zwiększenie zatrudnienia. Dyrektor zarządzający firmy Raimann, Detlev Huber, informuje, że już teraz powiększa się liczba pracowników. Powstała duża ilość stanowisk, szczególnie w obszarze warsztatu elektrycznego, instalacji elektrycznych i montażu.

Dla Freiburga i okolic oznacza to posiadanie silnego, rozwijającego się pracodawcy w swoim regionie. Przemysł obróbki drewna może natomiast jak zwykle oczekiwać wysokiej jakości, wydajnych produktów firmy Raimann i znanych kompetencji systemowych rozwiązań Grupy WEINIG.

Fot. WEINIG Gruppe

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług