Fantazyjne dekory i wyjątkowe właściwości

Firma Lumatech poszerza asortyment produktów skierowanych do producentów mebli, stając się na terenie Polski dystrybutorem hiszpańskiej grupy ALVIC. W nowej ofercie znajdą się przede wszystkim płyty MDF oraz płyty wiórowe o szerokiej kolorystyce, bogatych wzorach i zróżnicowanych powierzchniach.

 

Ćwierć wieku doświadczenia

Lumatech jest firmą funkcjonującą w branży meblarskiej już od dwudziestu pięciu lat. Rozpoczęła swoją działalność od sprzedaży maszyn do obróbki drewna. Niedługo później rozszerzyła ją, stając się wyłącznym dystrybutorem folii meblowych Konrad Hornschuch (aktualnie Continental) w Polsce. Oprócz folii meblowych marki Skai w ofercie znajdują się też specjalistyczne folie do zastosowań zewnętrznych czy szerokie pasmo materiałów obiciowych. Poza tym znajdziemy tu także szereg innych materiałów i rozwiązań dla branży: elementy dekoracyjne z serii IMI firmy Schubert, folie meblowe High Gloss firmy Fine Decor, technologie serwisowe do pras membranowych od Rapha Systems czy preparaty czyszczące do powierzchni meblowych od FSG Schäfer.

Rozszerzając ofertę swoich produktów dla branży meblowej, Lumatech wprowadza na polski rynek nowość – płyty meblowe hiszpańskiej marki ALVIC.

Nowy gracz na polskim rynku

Grupa Alvic to producent z wieloletnią tradycją. Najbardziej rozpoznawalnym produktem firmy są płyty MDF i wiórowe o niezwykłych dekorach i niepowtarzalnych właściwościach. W swojej kolekcji Luxe prezentuje kolory oraz wzory o bardzo wysokim stopniu połyskliwości, a z kolei w serii Zenit znajdziemy matowe desenie, na których nie pozostają odciski palców. Dla bardziej wymagających Alvic wypracował linie Luxe PLUS oraz Zenit PLUS, będące efektem wielu lat pracy i doskonalenia tych technologii. Jeżeli ktoś szuka powierzchni przypominającej naturalną, nie zawiedzie się kolekcjami spod znaku Syncron. Można tam znaleźć synchroniczne wzory przypominające metal, drewno czy kamień.

Poszczególne kolekcje mają też doskonałe właściwości mechaniczne. Efekt lustrzany, antybakteryjność powierzchni, odporność na palcowanie, plamienie, zadrapania czy tarcie. Wszystko to jest efektem ogromnych nakładów producenta na rozwój i innowacje, które zaowocowały szerokim wachlarzem opatentowanych rozwiązań.

Lumatech nawiązuje współpracę z Alviciem, stając się ich dystrybutorem na Polskę. Chociaż hiszpański producent działa już od wielu lat w licznych krajach, na naszym rynku do tej pory nie zaznaczył swojej obecności.

https://www.lumatech.eu/strony/alvic-plyty-meblowe-207

(bw)