FAMA – dystrybutor kompleksowych rozwiązań dla lakiernictwa

Od lat ogromną popularnością cieszą się meble wykonane z lakierowanych płyt meblowych. Zapewniają one klientom możliwość wyboru z niezliczonej ilości barw i kilku wariantów wykończenia oraz wysoką trwałość i odporność na zarysowanie.

 

Lakierowanie frontów meblowych za pomocą pistoletów lakierniczych zapewnia szybką i wydajną pracę oraz wysoką powtarzalność. Oczywiście przy założeniu, że zostało ono wykonane prawidłowo, czyli przy użyciu lakierów odpowiedniej jakości i właściwej technologii natryskiwania, a co za tym idzie z wykorzystaniem sprzętu odpowiedniej jakości. Firma FAMA od lat zapewnia lakiernikom kompleksowe rozwiązania – od kompresorów przez filtry i węże do pistoletów i środków ochronnych.

Filtry

W ofercie dostawcy znajdują się filtry niemieckiej firmy SATA – lidera na rynku sprzętu lakierniczego. Zapewniają one czyste powietrze techniczne, pozbawione jakichkolwiek zanieczyszczeń nawet do 0,01 µm. Filtry występują także w wersjach wyposażonych w filtr węglowy. Dzięki temu powietrze po takim przefiltrowaniu może być w pełni bezpiecznie wykorzystane do zasilania masek i hełmów ochronnych.

Najnowszy filtr SATA, serii 5XX, ma wydajność filtrowania powietrza aż 3800 litrów na minutę. Dzięki temu może obsłużyć nawet 4 stanowiska lakiernicze, na których lakiernicy korzystają z pełnych hełmów ochronnych lub więcej, jeśli zasilane są tylko pistolety lub pistolety i półmaski.

Dla mniej wymagających użytkowników dostępne są także sprawdzone filtry Prep100 w zupełności wystarczające dla pojedynczych stanowisk lakierniczych.

Hełmy i półmaski

W asortymencie firmy FAMA znajdziemy także półmaski i hełmy produkcji SATA. Pełna ochrona zapewniana przez hełmy Vision 2000 i 5000 idealnie łączy się z wygodą. Hełmy nie dotykają twarzy, zapewniają szerokie pole widzenia. Nie przeszkadzają nawet wtedy, gdy lakiernik nosi okulary korekcyjne. Jako wyposażenie dodatkowe do nich dostępne są nawilżacze, schładzacze i ogrzewacze powietrza. Dzięki temu nawet długotrwała praca w lakierni będzie komfortowa i nie odbije się długoterminowo na zdrowiu lakiernika. Pełna maska chroni nie tylko drogi oddechowe, ale także skórę twarzy oraz oczy.

Dla stolarzy lakierujących okazyjnie dostępne są także lekkie półmaski serii Air star w wersji zasilanej powietrzem lub z wbudowanymi filtrami. Są one lżejsze i bardzo wygodne w sytuacji, kiedy zakłada się je na krótki czas. Przy okazji zapewniają one doskonałą ochronę dróg oddechowych.

Pistolety lakiernicze

Ostatnim ogniwem w procesie lakierowania jest pistolet lakierniczy. Model SATAjet 1000B Lignum to wszechstronny pistolet stworzony specjalnie dla branży stolarskiej. Dzięki szerokiemu wyborowi dostępnych dysz i dodatkowych akcesoriów, jak zbiorniki ciśnieniowe i zbiorniki wyposażone w mieszadło, idealnie nadaje się do nakładania szerokiego spektrum materiałów – od bejc o niskiej lepkości do klejów i materiałów tiksotropowych. Dzięki dostępności przedłużanych końcówek możliwe jest nakładanie materiału nawet w trudno dostępnych miejscach. Dodatkowym wyróżnikiem jest unikalne wykończenie przypominające drewno. Sam korpus pistoletu wykonany jest z anodowanego aluminium, natomiast dysze i iglice ze stali nierdzewnej, co zapewnia najwyższą trwałość wśród pistoletów lakierniczych. Najniższa w swojej klasie waga, ergonomiczny kształt i wygodne rozmieszczenie elementów regulacyjnych zapewniają wysoki komfort pracy. Samonastawne uszczelki, iglice zabezpieczone przed brudem podczas lakierowania, mocne gwinty dyszy powietrza i krótkie kanały ułatwiają czyszczenie, które także przedłuża żywotność pistoletu.

www.fama.com.pl

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług