Dyski lamelkowe na medal

Firma HMT – Materialy Ścierne z Mrągowa, autoryzowany diler włoskiej firmy SAIT Abrasivi, producent oraz dystrybutor narzędzi i materiałów ściernych została wyróżniona nagrodą Expo Award w kategorii Produkt Targów za tarcze ścierne lamelkowe SAITLAM WIND.

Wysoka jakość szlifowania dzięki idealnej temperaturze
Tarcze SAITLAM są dyskami lamelkowymi z nasypem cyrkonowym do szlifowania metalu i stali nierdzewnej. Występują w kilku wersjach, które różnią się od siebie granulacją nasypu od P40 do P120.
Ich najważniejszą cechą jest zastosowana w nich technologia WIND, która zapewnia redukcję temperatury przy kontakcie z obrabianym materiałem oraz odpylenie urobku obrabianego materiału. Taki efekt uzyskano dzięki otworom o kształcie łopatek w obudowie tarczy. Powodują one, że pod tarczę zasysane jest powietrze, które schładza powierzchnię obrabianego materiału oraz usuwa szlifowany urobek.
„Technologia WIND pozwala na osiągnięcie wręcz idealnej temperatury na styku narzędzia z materiałem, co bezpośrednio przekłada się na jakość szlifowania oraz jej wysoką wydajność” – mówi Przemysław Rudnicki, przedstawiciel firmy HMT.
Dodatkową cechą, która bezpośrednio wpływa na wartości użytkowe tarcz SAITLAM WIND, jest ich łatwy sposób zamocowania na szlifierce. Zastosowane mocowanie M14 nie wymaga stosowania nakrętki.

Kompleksowa oferta do szlifowania

Firma HMT, dysponując wielką bazą materiałową oraz wieloletnim doświadczeniem, oferuje specjalistom z różnych branż materiały ścierne w pełni trafione do ich profilu produkcji. Dzięki temu mogą oni zaoszczędzić wydatki związane z zakupem tych materiałów oraz zwiększyć wydajność pracy i zminimalizować czas, a także obsługę produkcji.
HMT jest autoryzowanym dilerem włoskiej firmy SAIT Abrasivi S.p.A. i zajmuje się głównie konfekcją materiałów ściernych polegającą na produkcji:
– pasów ściernych bezkońcowych wszystkich wymiarów;
– krążków ma rzep;
– rolek;
– arkuszy;
– wielu i innych artykułów.
Oferta produktów firm HMT i SAIT Abrasivi znajduje zastosowanie w przemyśle meblowym, metalurgicznym, drzewnym, maszynowym, szklarskim, materiałów budowlanych, ceramiki szlachetnej jak również w branży samochodowej (blacharstwo, lakiernictwo), stoczniowej, jachtowej, odlewnictwa metali i cykliniarstwie.
.