Niebieski – nowy kuchenny hit

Podczas tegorocznych targów Eurocucina łatwo można było zaobserwować mocne pojawienie się nowego, modnego koloru w segmencie mebli kuchennych. Niebieski w różnych odcieniach – w ofercie Interprint dostępny m. in. w postaci dekorów jak Nostalgia, Sugar I Seventies – to król tegorocznych kuchennych trendów.

Błękit i niebieski najpierw opanowały meble tapicerowane i tkaniny. Potem jako akcenty pokazały się w meblach mieszkaniowych. Ten odłożony do lamusa na kilkanaście lat kolor, powrócił tryumfalnie do wnętrz. Na tegorocznych targach Eurocucina w Mediolanie wyraźnie widać było, że różne odcienie niebieskiego podbiły też serca projektantów mebli kuchennych.

Pastelowe i morskie niebieskości pojawiły się przede wszystkim w środkowym segmencie rynku, który zawsze cenił jednobarwne fronty. O ile jednak do niedawna powszechne były raczej biel, czerwień, a nawet czerń, teraz nastała pora bardziej nieoczywistych i raczej pastelowych lub złamanych odcieni.

Niebieski pojawia się zazwyczaj w matowym wykończeniu. Jest na tyle uniwersalny, że pasuje zarówno do zdecydowanie nowoczesnych projektów, jak i tych w stylu vintage czy retro. Niezależnie czy inspiracją była dla nas ceramika Wedgewood, emaliowane dzbanki czy streamline lat 50. odcienie niebieskiego mogą określić charakter naszej kuchni. Chętnie stosowane przez nasze babcie i mamy, powraca znów do kuchennych wnętrz.

W ofercie Interprint kolorystykę zbliżoną do modnych propozycji z Eurocucina 2014 najlepiej reprezentuje seria dekorów Nostalgia, Sugar i Seventies. Trzy odcienie o różnym nasyceniu można zarówno połączyć ze sobą, jak i z innymi dekorami. Nostalgia to kolor nieco wyblakłego grantu. Sugar ma lekki zielony odcień, a Seventies przypomina dżins. Inne propozycje z niebieskiej palety to Heaven – jasny, pastelowy błękit – i Pool – turkusowy kolor wody. Eksperci Interprint proponują między innymi zestawienia tych barw z bielą, beżami lub szarością, a także z różnego rodzaju dekorami drewnopodobnymi, zwłaszcza tymi jasnymi. Ciekawie wyglądają też niebieskości w duecie z ciemniejszymi, kawowymi i czekoladowymi brązami, np. modnych dekorów orzechowych.

Źródło: PROFUNDO PR / INTERPRINT
Fot.: PROFUNDO PR / INTERPRINT

 

.