Drewniane meble bez drewna?

Nawet najpiękniejszy mebel to wciąż sztuka użytkowa. Nie sposób jest uniknąć jego uszkodzeń – chyba, że zamkniemy go na klucz w sekretnym pokoju i nie będziemy z niego korzystać. Tylko czy w takim razie jest nam dalej potrzebny? Czy istnieje zamiennik posiadający majestatyczny wygląd mebli wykonanych z drewna, jednak będący bardziej praktyczny w użyciu? Na to pytanie odpowiada Robert Sikora, ekspert płyt meblowych z JAF Polska.

 

Oprócz urzekającego wyglądu oraz dotyku drewno posiada kilka specyficznych cech. Po pierwsze: lite drewno jest bardzo ciężkie. Szafa z drewna to nie mebel, który przesuniemy o własnych siłach, o przenoszeniu z miejsca na miejsce nie wspominając. Po drugie: drewno cały czas pracuje i naturalnie zmienia swój rozmiar. Kurczy się i pęcznieje na przemian, co może prowadzić do odkształceń lub pęknięć. Po trzecie: drewno szarzeje pod wpływem słońca, a dokładniej promieni UV. Po czwarte: drewno przeważnie jest miękkie. W związku z tym jest wrażliwe na uderzenia, zarysowania i wszelkie inne uszkodzenia. Nie przepada również za wilgocią, a stojąca ciecz może pozostawić na stałe plamy i odbarwienia. To samo tyczy się chemii – bywa więc wymagające w pielęgnacji.

To wszystko wrodzone cechy drewna, które możemy pokochać i zaakceptować lub… skorzystać z kombinacji płyt meblowych oraz dekorów EGGER Feelwood.

Piękno pod palcami

„Kolekcja EGGER Feelwood to efekt drewna w każdym calu. Realistyczny wygląd potęgują synchroniczne faktury oraz poprzecznie usłojone obrzeża. Zsynchronizowanie struktury z obrazem dekoru powoduje, że płyta wizualnie przypomina lite drewno. Wybierać możemy spośród płyt wiórowych i MDF (melaminowane), komórkowych Eurolight, kompaktowych oraz laminatów. Surowy nośnik z płyty wiórowej łączony jest z wielowarstwowym laminatem. Do wyboru mamy około 20 drewnopodobnych dekorów i 6 struktur, m.in. postarzane lub szczotkowane. Wielowarstwowy laminat dekoracyjny sprawia, że powierzchnia nie tylko wygląda jak drewno, ale przede wszystkim przypomina je w dotyku. Dla osób niepracujących na co dzień w stolarstwie albo branży meblarskiej – bywa nie do rozróżnienia nawet z bliska” – mówi Robert Sikora, ekspert płyt meblowych z JAF Polska.

Dekory Feelwood wiernie imitują wygląd i strukturę drewna, a jednocześnie są jego tańszą alternatywą. To sprawdzony sposób, aby nie rezygnować z naturalnej estetyki drewna w miejscach najbardziej narażonych na zużycie. Oczywiście dekory drewnopodobne to nie nowość, za to rewolucją w tej dziedzinie jest poziom ich dopracowania. EGGER od lat słynie z najwyższej jakości wykonania swoich produktów. Gama wzorów Feelwood jest tego najlepszym dowodem. W efekcie otrzymujemy coś pięknego, a zarazem funkcjonalnego. Niezależnie od tego, czy ma to być blat do kuchni, zabudowa do łazienki, czy meble na wymiar do reprezentacyjnego salonu.

Powierzchnia Feelwood podczas zwykłego użytkowania nie jest podatna na uszkodzenia, wzmożone ścieranie czy też negatywne działanie światła. Dąb Sherman, Gladstone lub Halifax, jesion Navarra, modrzew górski Thermo, sosna Pasadena i wiąz Tossini – od teraz mogą towarzyszyć nam w dowolnym pomieszczeniu. Zróżnicowana gama kolorystyczna umożliwia harmonijne łączenie z jednokolorowymi elementami. To materiał łatwy w obróbce oraz utrzymaniu, który możemy czyścić bez obaw domowymi detergentami. Dzięki temu jest też higieniczny. Przyjazny dla projektanta, stolarza, jak i klienta.

Wybór na lata

Jak uchronić meble przed szybkim zużyciem? Naprzeciw ponownie wychodzi Feelwood, który jest bardziej wytrzymały od drewna, ale i znacznie wygodniejszy w naprawie. Idealne dopasowanie uszkodzonego fragmentu nie stanowi najmniejszego problemu – nawet po latach. EGGER słynie z kompleksowego podejścia, więc w razie potrzeby dobierze też produkty komplementarne, np. spójne z resztą obrzeża.

Feelwood wyróżnia się realistyczną w dotyku powierzchnią inspirowaną prawdziwym drewnem, lecz dostępną pod postacią atrakcyjnych cenowo płyt. Chociaż to nie fornir ani lite drewno — również cieszy oko charakterystycznym rysunkiem drewna, dyskretnymi sękami i pęknięciami. Jeżeli dodamy do tego oszczędność czasu potrzebnego na utrzymanie w czystości mebli z tego surowca, zalety nowoczesnych struktur EGGER łatwo poczujemy na własnej skórze.

JAF

Przedsiębiorstwo działa na rynku od ponad siedmiu dekad i posiada swoje oddziały w wielu lokalizacjach na terenie prawie dwudziestu krajów. Działalność w Polsce firma rozpoczęła w 2008 roku. Jest dystrybutorem hurtowym drewna i innych materiałów, a ponad 70-letnia tradycja Grupy JAF w sprzedaży drewna, rozwinięta sieć placówek i ogromna różnorodność produktów stawia JAF na pozycji jednego z liderów tej branży.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług