Nowa szlifierka z osprzętem diamentowym RENOFIX RG 130 ECI od Festool

Festool gwarantuje nieograniczoną moc nowej szlifierki z osprzętem diamentowym… Dzięki jej sile można idealnie przygotować podłoże w krótkim czasie, bez wysiłku i bez zbędnych przerw. Bezszczotkowy i bardzo wydajny silnik EC-TEC w połączeniu z solidną przekładnią zapewniają wyjątkową trwałość. Dodatkowo odkurzacz CTM 36 AC RENOFIX zadba o nienagannie czyste otoczenie pracy, a przy dużej ilości pyłu pomoże mu w tym separator CT-VA. Pozwala to chronić zdrowie użytkownika podczas pracy oraz utrzymać miejsce pracy w czystości, zwłaszcza w zamieszkanych pomieszczeniach.

 

Podczas prac renowacyjnych perfekcyjne przygotowanie podłoża jest warunkiem koniecznym do uzyskania idealnego rezultatu. A nowa szlifierka z osprzętem diamentowym Festool – RENOFIX RG 130 ECI – to wydajny i absolutnie niezawodny pomocnik przy usuwaniu starych powłok i resztek kleju.

Nieograniczona, potężna moc i wyjątkowa żywotność

Bezszczotkowy silnik EC-TEC nowej szlifierki z osprzętem diamentowym charakteryzuje się stałym poziomem siły, długą żywotnością i gwarantuje szybki postęp prac. Dzięki temu rozwiązaniu praca przebiega niezawodnie i bardzo wydajnie. Takie sytuacje jak przegrzanie i wymuszone przerwy – należą ju do przeszłości. Mocny silnik EC-TEC umożliwia stały, silny ścier, co w połączeniu z solidną, wytrzymałą przekładnią zapewniają wyjątkową trwałość. A jeśli coś się zepsuje, Gwarancja all-inclusive daje kompleksową ochronę, w tym bezpłatne naprawy przez pierwsze trzy lata*.

 

Zdrowa praca z systemem

W połączeniu z odkurzaczem mobilnym CTM 36 AC RENOFIX szlifierka zapewnia pracę z dbałością o zdrowie każdego użytkownika. Separator CT-VA jest idealnym uzupełnieniem w przypadku wyjątkowo dużej ilości pyłu – w celu zapewnienia nieskazitelnie czystego środowiska pracy. Pozwala to chronić zdrowie rzemieślnika i klienta, zwłaszcza w zamieszkanych pomieszczeniach. Nierówności podłoża mogą być przyczyną powstawania nieszczelności między wieńcem szczotkowym a materiałem. Aby tego uniknąć, wieniec szczotkowy dopasowuje się do szlifowanej powierzchni i tym samym zapewnia doskonałe odsysanie. Szczególnie praktyczny jest składany segment szczotkowy: umożliwia on usuwanie starych powłok i pozostałości kleju również bezpośrednio przy ścianie lub krawędzi. Cofnięcie tarczy diamentowej o 0,5 mm pozwala niemal całkowicie wyeliminować uszkodzenia. Jak zawsze Festool znów pomyślał o każdym szczególe, ponieważ nowa RG 130 ECI może nawiązać połączenie z odkurzaczem poprzez Bluetooth®. Oznacza to, że odsysanie może być uruchamiane automatycznie, także wtedy, gdy szlifierka zostanie podłączona do innego źródła zasilania.

 

Praktyczne wskazówki ekspertów na temat nowej RENOFIX RG 130 ECI

Philipp Stahl, technik zastosowań w Festool i mistrz malarski, zaleca, aby szczególnie przy renowacji zwracać uwagę dobór odpowiedniego narzędzia do materiału: – Patrząc ekonomicznie i długoterminowo, zawsze opłaca się używać optymalnej tarczy: wymiana tarcz jest prosta i można jej dokonać w zaledwie kilku krokach. Dzięki temu tarcza nie będzie się zapychać i idealnie spełni swoje zadanie. Pomyśleliśmy o większości podłoży i tak na przykład istnieją idealne tarcze diamentowe do betonu, jastrychu, farb, klejów czy innych powłok, takich jak: DIA HARD, ABRASIVE, STONE, THERMO i PAINT. Ponadto technik zastosowań Stahl radzi, aby dla każdego zastosowania ustawić idealną prędkość. W zależności od materiału i wymagań, prędkość obrotową nowej szlifierki z osprzętem diamentowym można elastycznie regulować w zakresie od 2200 do 6500 min-¹. – W codziennej pracy szczególnie praktyczne jest to, że inteligentny silnik EC-TEC utrzymuje stałą prędkość obrotową, także w dolnych zakresach – wyjaśnia Philipp Stahl i kontynuuje: – W nowej szlifierce z osprzętem diamentowym bardzo podoba mi się także to, że stół prowadzący umożliwia stabilne prowadzenie szlifierki i że wysokość usuwania materiału można regulować w sposób zmienny. Przydaje się to podczas usuwania starych powłok z drewnianych parkietów.

Nowa szlifierka z osprzętem diamentowym RENOFIX RG 130 ECI będzie dostępna u dystrybutorów od lutego 2023 roku. Więcej informacji jest dostępne na stronie www.festool.pl/kampanie/microsites/floorlaying#Obszaryzastosowania

* Gwarancja all-inclusive dotyczy wszystkich narzędzi Festool, zarejestrowanych w ciągu 30 dni od daty zakupu. Obowiązują warunki Gwarancji Festool, dostępne na stronie www.festool.pl/serwis

 

Dane techniczne RG 130
Pobór mocy – 1600 W
Obroty na biegu jałowym – 2200 – 6500 min-1
Uchwyt narzędziowy – D25/M1
Średnica narzędzia – Ø 130 mm
Przyłącze do odsysania pyłu – Ø 36 mm
Waga produktu – 3,9 kg

 

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług