Docinanie dłużyc i pakietów

Doskonale zdajemy sobie sprawę, iż dla późniejszych zysków zakładu olbrzymie znaczenie ma dobrze wyposażony plac maszynowy. Firma PRINZ GmbH & Co KG z siedzibą w Austrii/Loosdorf, jako wiodący producent stacji kapowania, od ponad 60 lat specjalizuje się w produkcji ręcznych, mobilnych i stacjonarnych łańcuchowych systemów tnących dla przemysłu drzewnego, między innymi do kapowania pakietów tarcicy, płyt i drewna okrągłego.

Kluczowym obszarem produkcji są również najwyższej jakości łańcuchy tnące i prowadnice do wszystkich dostępnych na rynku stacji kapowania i wozów manipulująco-sortujących.

Zalety wyboru systemów tnących PRINZ do kapowania drewna okrągłego:

 • możliwość kapowania dużych średnic,
 • wysoka wydajność cięcia,
 • relatywnie niski pobór prądu w stosunku do ciętych średnic,
 • łatwość montażu i obsługi,
 • możliwość prostego zintegrowania z innymi elementami linii.

PRINZ LOGSTAR to elektrohydrauliczna stacja przeznaczona do wydajnego kapowania okrąglaków. Idealna do wbudowania w zautomatyzowaną linię. Na życzenie dostarczana z urządzeniami dodatkowymi, m.in. hydraulicznymi kleszczami przytrzymującymi dłużyce podczas cięcia czy hydrauliczną podstawą przesuwną. Stanowi idealną bazę do zintegrowania z innymi elementami linii przerobu surowca okrągłego. System modułowy oferty pozwala na dopasowanie do szczególnych i indywidualnych wymagań klienta. Masywna konstrukcja sprosta najtrudniejszym warunkom eksploatacji. Wysoka wydajność jednostki, gwarantowana również przy kapowaniu większych średnic (standardowo do średnicy 100 cm). Maszyna wyposażona w silnik o mocy 11 lub 15 kW. Sterowanie z pulpitu umieszczonego na pile lub wolno stojącego.

Zalety wyboru systemów tnących PRINZ do kapowania pakietów:

 • idealnie docięte pakiety z dokładnością do ±1 mm oraz gładką i równą powierzchnią po cięciu,
 • zwiększenie jakości i wartości materiału,
 • znaczne przyspieszenie procesu przygotowania pakietów do wysyłki, ostateczny podział pakietu na długości i optymalizacja możliwa tuż przed wysyłką do klienta,
 • możliwość szybkiej reakcji i spełnienia potrzeb klientów w zakresie dostawy odpowiednio dociętych pakietów
 • w porównaniu z docinaniem pojedynczych desek wielokrotny wzrost wydajności pracy,
 • zastąpienie coraz droższej i czasochłonnej pracy wielu osób,
 • ułatwione magazynowanie pakietów.

Mobil Cut Comfort to stacjonarna maszyna do kapowania pakietów tarcicy, płyt o maksymalnych wymiarach 120 × 120 cm, z przejezdną jednostką tnącą. Inteligentne rozwiązanie przy ograniczonym powierzchniowo miejscu przerobu w hali (stacjonarny pakiet, przejezdna piła). Bardzo łatwy i szybki montaż stacji. Układ tnący opuszczany/podnoszony hydraulicznie. Przejezdna jednostka tnąca napędzana elektrycznie. Sterowanie z wolno stojącego pulpitu umieszczonego w dowolnym miejscu. Stacja idealnie wypełnia lukę cenową pomiędzy tańszymi piłami przewoźnymi a automatycznymi liniami stacjonarnymi. Umożliwia kapowanie pakietów z dużą dokładnością ±2 mm oraz wydajnością ok. 1,5 min./m2,
przez jednego operatora.

.