Designo – minimalistyczny design

Designo to zwracający uwagę system szuflad, który na polski rynek dostarcza firma Star Polska. Wyróżnia się on minimalistycznym wzornictwem oraz nieskończonymi możliwościami konfiguracji.

 

Stalowe boki

Boki szuflad o grubości zaledwie 13 mm oferowane są w 3 standardowych wysokościach: 90, 128 i 175 mm. Doskonałej jakości powłoka lakiernicza może mieć kolor śnieżnobiały mat albo antracytowy mat. Wszystkie systemy regulacyjne umieszczono od wewnętrznej strony, tak więc użytkownik widzi tylko gładki, estetyczny bok. Poza nowoczesnym designem szuflady cienkościenne oferują zwiększoną przestrzeń szuflady. Regulacja umieszczona w bokach szuflady zapewnia wyrównanie pozycji frontów w pionie i poziomie. W połączeniu z prowadnicami StarSynchro otrzymujemy regulację w 4 płaszczyznach. Szuflada, dzięki niezależnym relingom, może mieć dowolną wysokość. Jest to szczególnie ważne przy zastosowaniu wysokich frontów, które są w ten sposób dodatkowo stabilizowane.

Elastyczność

Oferowany system szuflad wyposażono w zaawansowane technologicznie rozwiązania, w tym przede wszystkim w system StarSynchro, który umożliwia budowanie szuflady z drewna, płyty wiórowej i boków Designo używając samej prowadnicy, przy zachowaniu takich samych parametrów montażu. Dzięki temu możliwe jest łatwe wprowadzanie zmian w projekcie i elastyczne dopasowanie do oczekiwań klientów. Prowadnice posiadają dwa systemy wspomagające ich prace: system otwierania PUSH i zamykania SLOW MOTION. Do budowy szuflad można używać zarówno płyt o grubościach 16, jak i 18 mm. Szuflady zbudowane na prowadnicach StarSynchro działają płynnie nawet przy dużych szerokościach i z obciążeniem do 40kg. Wysoka jakość produktu poparta jest dożywotnią gwarancją.

Cargo z szufladami

Ciekawym pomysłem jest zastosowanie szuflad firmy Star Polska do zbudowania szafy typu „cargo”. Niezależne otwieranie każdej szuflady pozwala na zachowanie minimalnych odległości między nimi i tym samym maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni. Przy nośności jednej
szuflady wynoszącej 40 kg, używając pięciu szuflad, możemy w szafie zmieścić produkty ważące niemal 200 kg. Należy podkreślić, że szuflady działają bardzo płynnie, gdyż prowadnice przenoszą tylko ciężar pojedynczej szuflady. System szuflad wewnętrznych dostępny jest w szerokiej ofercie wzorniczej – z relingiem lub ze szkłem, z wyższymi lub niższymi ściankami bocznymi. System ten jest na tyle rozbudowany, że na jego bazie można stworzyć dowolną szufladę.

Marka Star

Chiński producent działa na światowych rynkach od wielu lat. Ceni się go za łączenie najwyższej jakości produktów z konkurencyjną ceną.
Przewaga firmy wynika z integracji wszystkich elementów tworzących wartość dodaną produktów. Produkcja odbywa się w fabrykach posiadających nowoczesny park maszynowy, spełniający wysokie światowe standardy. Kontrola jakości przebiega na każdym etapie produkcji, a dodatkowo każdą partię testuje się w fabryce, w laboratorium w Chinach oraz w laboratorium w Polsce.

(jz)