Cięcie i frezowanie najwyższej jakości

Niemiecka firma Mafell od wielu lat dostarcza światowej klasy elektronarzędzia wykorzystywane przez firmy stolarskie i budowlane. Zapewniają one wygodną, efektywną i precyzyjną pracę, a poza tym wyróżniają się szerokimi możliwościami użycia. Wybrane z nich prezentujemy w poniższym artykule.

 

Frezarka czołowa (płaszczyznowa) PF 80

Maszyna sprawdzi się przy frezowaniu płaszczyzn, w naprawianiu pęknięć czy czopowaniu materiałów drewnianych. Poza drewnem można nią także obrabiać żywice epoksydowe. Optymalna powierzchnia styku umożliwia bezpieczną i dokładną pracę. Prędkość pracy reguluje się płynnie. Pozwala to dobrać obroty odpowiednio do zastosowania i zwiększa możliwości użycia tego narzędzia. Cyfrowa elektronika zapewnia szereg wygodnych i przydatnych funkcji. Urządzenie wyróżnia się wysoką jakością wykonania oraz przemyślanymi szczegółami funkcjonowania.

Pilarka stołowa Erika 70/Erika 85

Erika to przesuwna pilarka stołowa, która jest obecna na rynku prawie 40 lat. Najnowsza generacja posiada wszystko, czego mogą chcieć użytkownicy od pilarki typu pull-push. Jest to teraz wszechstronne urządzenie przeznaczone do wykonywania wysokiej jakości, precyzyjnych, różnych rodzajów cięć w zróżnicowanych materiałach. Dostępna duża głębokość i długość cięcia sprawiają, ze szczególnie sprawdza się w pracy z drewnem litym. Erika to urządzenie mobilne, łatwe w transporcie. Funkcja QuickStand umożliwia złożenie i rozłożenie jej nóg w kilka sekund.

Wiertarko-wkrętaki A 12, A 18 i ASB 18

Nowa generacja wiertarko-wkrętarek akumulatorowych firmy Mafell posiada doskonałe osiągi oraz wyróżnia się ergonomią i łatwością obsługi, spełniając założenia koncepcji MAFELL ErgoBalanceConcept. Narzędzia te umożliwiają długie, wygodne użytkowanie bez odczuwania zmęczenia czy bólu. Nowe modele są dokładnie wyważone – ich środek ciężkości został optymalnie umiejscowiony. Nowe wiertarko-wkrętaki wyposażono w zaawansowane technologiczne akumulatory LiHD, sterowane procesorem i mające dłuższą żywotność.

A 12 charakteryzuje się niską wagą, wynoszącą z akumulatorem około jednego kilograma. Bezszczotkowy silnik zapewnia dużą moc i wyjątkowo wysoki moment obrotowy – 45 Nm. Dobranie właściwej wartości momentu obrotowego umożliwia 20-stopniowa skala rozmieszczona na kole obrotowym.

A 18 i ASB 18 posiadają bardzo mocną konstrukcję i jeszcze większą niż dotąd moc. Radzą sobie na przykład z łatwością z wierceniem w drewnie otworów o średnicy do 68 mm. W połączeniu ze wzmacniaczem momentu obrotowego A-DMV x3 (wyposażenie dodatkowe) moc tę można nawet potroić, co znajduje zastosowanie w pewnych ekstremalnych sytuacjach. Obydwa modele mają elektroniczną funkcję anti-kickback.

Frezarka krawędziowa KF1000

Idealnie nadaje się do wykańczania płaskich i profilowanych krawędzi. Można nią pracować zarówno w litym drewnie, tworzywach sztucznych, jak i w fornirze. Przeznaczona jest do frezowania małych promieni i profili, wyrównywania doklejek przy prostych elementach oraz elementach kształtowanych. Posiada cyfrową elektronikę, która zapewnia płynny rozruch, stałą prędkość pod obciążeniem, redukcję prędkości bez obciążenia i ochronę przed przeciążeniem. Jej dodatkową zaletą jest bardzo cicha praca. Poziom głośności osiąga tylko 71 dB (A).

Pilarko-zagłębiarka MT 55 cc

Jest to bardzo uniwersalne narzędzie, przy użyciu którego można wykonywać cięcie zanurzeniowe, pod kątem i skośne, a wszystko z najwyższą precyzją i bez zadzierania powierzchni. MT 55 cc posiada funkcję podcinania, która zapewnia czystą krawędź cięcia bardzo zbliżoną do maszyn stacjonarnych. Jest to niezastąpione na przykład przy docinaniu blatów na wymiar podczas montażu u klienta. Zagłębiarka MT 55 cc ma mocny silnik o mocy 1400 W. Płynna regulacja obrotów w zakresie 3600-6250 pozwala ciąć różne materiały: lite drewno, laminat, aluminium, OSB, płyty z włóknem cementowym, tworzywa sztuczne i wiele innych.

Pilarka KSS 300

To elektronarzędzie spełnia kilka funkcji: pilarki ukośnej, pilarki do cięcia poprzecznego, pilarko-zagłębiarki, pilarki do cięcia wzdłużnego z szyną prowadzącą lub bez oraz pilarki do dylatacji. Szczególną cechą KSS 300 jest specjalna prowadnica łatwo przymocowywana do płyty głównej urządzenia i równie łatwo demontowalna. Prowadnica pozwala na wykonywanie cięć wzdłużnych do długości 300 mm. Specjalne zderzaki umieszczone po jej spodniej stronie, jeden stały, drugi przesuwny, umożliwiają wykonanie poziomych cięć ukośnych w zakresie od +45o (po lewej stronie) do -60o (po prawej stronie), poza tym pilarka pozwala na wykonywanie cięć pod kątem do kąta 45o.

Wyrzynarka P1 cc

Jest to pierwsza precyzyjna wyrzynarka na rynku. Urządzenie ma ergonomiczną konstrukcję i miękkie nakładki, co sprawia, że pracuje się z nim bardzo wygodnie. Wyposażone jest we własny odciąg, który utrzymuje powierzchnię roboczą wolną od wiórów. Bezstopniowa regulacja liczby suwów w zakresie od 800 do 3000 na minutę pozwala dobrać prędkość cięcia do każdego materiału. Innowacyjnym elementem w tym elektronarzędziu jest jego brzeszczot CUnex, posiadający kształt klina, zwiększający jego sztywność w punkcie cięcia materiału, co zapewnia idealnie precyzyjne cięcie. Dzięki gamie inteligentnych akcesoriów wyrzynarka P1 cc jest niezwykle wszechstronna. Szczególnie, będąca standardowym wyposażeniem, przykładnica równoległa daje szereg możliwości obróbczych, zapewniając między innym proste cięcie przy krawędzi materiału czy wycinanie otworów.

Pilarka PSS 3100 SE

PSS 3100 SE to w pełni mobilna pilarka pozwalająca w jednej operacji na przycięcie płyty o długości 3100 mm przy maksymalnej głębokości 45 mm. Co istotne, odbywa się to automatycznie dzięki wyposażeniu urządzenia w specjalny panel kontrolny zamocowany na początku szyny prowadzącej. Osoba obsługująca pozostaje w jednym miejscu. Pilarka sama przesuwa się do przodu, a po wykonaniu cięcia powraca na pozycję początkową, co jest bardzo wygodne. Prędkość cięcia jest dostosowywana do rodzaju materiału. Elektronika dba również o utrzymanie stałych obrotów pod obciążeniem oraz zabezpiecza silnik przed przeciążaniem.

https://www.mafell.de/pl/dystrybutorzy

(jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług