Blum – perfekcyjny ruch

Firma Blum oferuje cztery technologie ruchu, dzięki którym użytkowanie mebli jest jeszcze bardziej wygodne. Systemy te zwiększają także możliwości projektowe, gdyż pozwalają tworzyć minimalistyczne realizacje przy zachowaniu pełnej funkcjonalności mebli. Perfekcyjny ruch w połączeniu z niezawodnością działania i wysoką jakością wykonania przekonują do tych rozwiązań wielu klientów.

 

BLUMOTION

Jest to podstawowy system oferowany przez firmę Blum, który zapewnia delikatne i ciche zamykanie. BLUMOTION może być stosowany zarówno do drzwi, frontów górnych, jak i szuflad. Ten system hamowania dopasowuje swoje działanie do prędkości i siły zamykania wybranego elementu. Wraz z rozwojem technologii, BLUMOTION stał się integralnym elementem zawiasów, prowadnic oraz podnośników. Jego wymiary zostały tak zminimalizowane, że mieści się nawet w puszce zawiasu jak np. w CLIP top BLUMOTION. Amortyzowane zamykanie mebli sprawia, że ich użytkowanie jest delikatniejsze, co wpływa na ich trwałość. Eliminuje również zbędny hałas, gwarantując błogą ciszę.

TIP-ON

System ten zapewnia mechaniczne, samoczynne, pełne otwieranie szuflad. Proces otwierania inicjowany jest przez użytkownika naciśnięciem frontu. Zamykanie odbywa się przez ręczne dociśnięcie. Szeroki program pozwala zawsze znaleźć odpowiednią jednostkę TIP-ON do drzwi szafek i podnośników AVENTOS. Jego różne warianty kolorystyczne umożliwiają także jego harmonijną integrację w meblu.

TIP-ON BLUMOTION

Połączenie systemu otwierania TIP-ON z systemem cichego domykania BLUMOTION zaowocowało wniesieniem do mebli kuchennych jeszcze wyższego poziomu komfortu. Stosowanie TIP-ON BLUMOTION zapewnia wygodne i ciche otwieranie i zamykanie nawet mocno obciążonych szuflad. TIP-ON BLUMOTION jest dostępny do systemów szuflad LEGRABOX i TANDEMBOX, jak również do prowadnic MOVENTO. Idealny do szuflad bez uchwytów, gdzie liczy się design, ale także bezgłośne zamykanie.

SERVO DRIVE

W odróżnieniu od prezentowanych wcześniej rozwiązań jest to system elektryczny, który przeznaczony jest do otwierania frontów górnych oraz szuflad. W obu przypadkach samoczynne otwieranie rozpoczyna się po naciśnięciu frontu. Zamykanie frontów górnych szafek inicjuje naciśnięcie guzika w boku korpusu. Za ciche zamykanie odpowiada zintegrowany system BLUMOTION. SERVODRIVE jest bezpieczny, jeśli podczas otwierania napotka przeszkodę, automatycznie się wyłącza. Fronty z tym rozwiązaniem można także w pełni zamykać i otwierać manualnie.
SERVO-DRIVE dedykowany jest w szczególności projektom z frontami bez uchwytów. Umożliwia tworzenie minimalistycznych aranżacji przy zapewnieniu pełnej wygody ich funkcjonowania. Wariant SERVO DRIVE flex elektrycznie wspomaga otwieranie również lodówki, zamrażarki i zmywarki.
Pomijając atuty projektowe, jakie daje, system ten jest bardzo komfortowym rozwiązaniem dla każdej kuchni.
Docenić to można w przypadku szuflad z sortownikami na śmieci, gdzie często użytkownik ma obie ręce zajęte. Wystarczy wtedy dotknąć frontu kolanem lub biodrem, aby mieć dostęp do koszy.

Blum

Firma Blum – renomowany producent systemów szuflad, zawiasów i podnośników, nie spoczywa na laurach, jest w ciągłym ruchu, ponieważ podnoszenie komfortu użytkowania mebli wymaga ciągłego rozwoju. W tym celu bada, jak zmieniają się potrzeby użytkowników mebli. Tak powstają innowacyjne produkty i usługi, inspirujące rozwiązania, które pozwalają wspólnie z producentami mebli realizować wizję wyższej jakości mieszkania.

 

(jz)