AQUAVITA – powłoki do zewnętrznej ochrony drewna

Wysokiej jakości drewno, starannie wykonane elementy drewniane oraz odpowiedni dobór systemu powłok są kluczem do osiągnięcia skutecznej ochrony. Regularna konserwacja i pielęgnacja powierzchni drewnianych powoduje, że okna, drzwi i inne elementy drewniane w domu i w jego otoczeniu pozostaną nienaruszone przez dziesięć lub nawet więcej lat.

Spółki z Grupy KANSAI Helios posiadają bogate doświadczenie w rozwoju, produkcji i sprzedaży produktów do ochrony stolarki otworowej, wyrobów stolarskich i powierzchni drewnianych przeznaczonych do wewnątrz, jak i na zewnątrz. AQUAVITA to grupa produktów przeznaczonych do profesjonalnej ochrony drewna.

Kompleksowa ochrona

Wszystkie powłoki produkowane są na bazie wody i składają się z nowoczesnych komponentów odpornych na promienie UV oraz pozostałe czynniki atmosferyczne. Powłoki AQUAVITA wzbogacają drewno, dodając mu elegancji, jednocześnie zapewniając ochronę przed szkodnikami (grzyby, owady) oraz działaniem czynników atmosferycznych. Szeroka gama produktów dostępna jest w wersji transparentnej lub kryjącej, oferując ochronę dla wszystkich rodzajów drewna.

Wsparcie techniczne

Producent monitoruje wszystkie aspekty dotyczące powłok AQUAVITA, od momentu produkcji do zakupu przez klienta. Dzięki temu może dostarczyć materiały do renowacji oraz dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. Zespół innowacyjno-wdrożeniowy oraz doradcy techniczni firmy angażują się w wymagające projekty i chętnie odpowiadają na wszystkie pytania.

Stolarka otworowa, inne wyroby drewniane

Powłoki AQUAVITA składają się z dwóch grup produktów. Pierwsza grupa przeznaczona jest do ochrony stolarki otworowej (okna i drzwi wejściowe). Można je nakładać manualnie lub za pomocą robotów przez zanurzanie, flow coating, natrysk wysokociśnieniowy. Druga grupa produktów służy do ochrony wyrobów z drewna wewnątrz i na zewnątrz domu (okładziny drewniane, okapy, ogrodzenia, domki ogrodowe, wyposażenia placów zabaw itp.). Nakłada się je przez zanurzanie, polewanie, malowanie pędzlem, wałkiem, pistoletem pneumatycznym lub za pomocą automatycznych urządzeń dozujących lub robotów.

Normy

Wszystkie materiały i systemy są zgodne z normami SIST EN 335-2, SIST EN 599-2, DIN 68800-2, ÖNORM B 3803 oraz innymi normami określającymi poziom jakości i właściwości materiałów do ochrony drewna.

Zalety powłok AQUAVITA:

– długotrwała ochrona drewna,

– łatwość aplikacji,

– bezwonne i szybkoschnące,

– zapewniają zdrowe środowisko pracy,

– nie szkodzą środowisku naturalnemu.

Produkty tworzące linię AQUAVITA

Impregnaty o działaniu owadobójczym i grzybobójczym – dostępne w różnych odcieniach kolorystycznych. Są one zgodne z najnowszymi dyrektywami UE i zarejestrowane zgodnie z obowiązującymi przepisami. Można je nakładać pędzlem, przez zanurzenie lub polewanie.

Powłoki międzywarstwowe – do różnych rodzajów drewna i do różnych celów. W większości są bezbarwne. Zapobiegają przenikaniu przez powłokę substancjom rozpuszczalnym w wodzie pochodzącym z drewna, zamykają pory i zapewniają wysokiej jakości ochronę drewna.

Podkłady – przeznaczone do różnych rodzajów drewna i do różnych celów. W większości są w kolorze białym. Również zapobiegają przenikaniu przez powłokę substancjom rozpuszczalnym w wodzie pochodzącym z drewna, zamykają pory i zapewniają wysokiej jakości ochronę.

Bejce grubopowłokowe – utrzymują widoczną naturalną strukturę drewna oraz chronią je przed promieniami UV, wilgocią i wpływem środowiska.

Powłoki nawierzchniowe – chronią przed szkodliwymi czynnikami otoczenia, nadając ostateczny efekt, dzięki czemu drewno można stosować również w nowoczesnych rozwiązaniach projektowych. Powłoki dostępne są w odcieniach kolorystycznych RAL i NCS, z widocznym naturalnym rysunkiem drewna oraz z efektami specjalnymi (np. efektem metalicznym).

Oleje – przeznaczone do ochrony powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych.

Zestaw pielęgnacyjny – składa się ze środka czyszczącego i mleczka pielęgnacyjnego. Caring Milk to bezbarwna emulsja przeznaczona do pielęgnacji powierzchni zabezpieczonych farbami akrylowymi. Szczególnie poleca się ją do pielęgnacji wyrobów stolarskich (okna, drzwi wejściowe), które podczas produkcji poddano pełnej ochronie. Zaleca się go stosować 1-2 razy w roku. Produkt nakłada się na czyste powierzchnie za pomocą szmatki.

https://heliospolska.pl/

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług