AMI Polska nie zwalnia tempa

W zeszłym roku AMI Polska z Łodzi – Generalny Przedstawiciel w Polsce takich firm, jak: Salice, Camar, Vapsint czy Elletipi, obchodził 25-lecie działalności. Dostawca znany z wysokiej jakości oferty akcesoriów meblowych z Włoch nie planuje spoczywać na laurach, koncentrując się na prezentacjach i wprowadzaniu do sprzedaży kolejnych produktów także w tym roku.

AIR

Tradycyjnie najwięcej dzieje się w ofercie Salice, która w ostatnich kilku latach wprowadziła do sprzedaży wiele rewolucyjnych rozwiązań. Z pewnością należy do nich zawias AIR, który coraz częściej spotkać można w meblach polskiej produkcji. Jego unikalna konstrukcja i niewielkie rozmiary sprawiają, że po zamontowaniu jest niemal niewidoczny, zachowując – jako jedyny taki na rynku – wszystkie cechy standardowych zawiasów puszkowych. AIR posiada trzystopniową regulację frontu i zintegrowany w konstrukcji system cichego, miękkiego domykania drzwi lub opcjonalnie – system Push pozwalający na otwieranie wszystkich typów frontów pozbawionych uchwytów. Dzięki adapterowi ten sam zawias można zastosować zarówno do frontów drewnianych, jak i ramek aluminiowych, a największą popularnością cieszy się AIR w wykończeniu tytanowym.

Wind i Pacta

Nie mniejsza popularność dotyczy dwóch innych rozwiązań – systemu podnoszenia klap Wind oraz systemu otwierania klap Pacta. Pierwszy z nich – Wind – na tle innych tego typu produktów wyróżnia się niezwykle eleganckim, dopracowanym designem oraz niewielkimi rozmiarami (to najmniejsze tego typu rozwiązanie na rynku) przy zachowaniu wyśrubowanych parametrów technicznych. Podobnie jak inne rozwiązania Salice dostępny jest zarówno w wersji umożliwiającej łagodne domykanie drzwi, jak i z bezuchwytowym systemem Push. Co więcej, dzięki specjalnemu uchwytowi mocowanemu bezpośrednio do górnego wieńca mebla, Wind może być stosowany w rozwiązaniach pozbawionych ścianek bocznych, jak na przykład szafki narożne lub w przypadku frontów o dużych rozmiarach i wadze.

Pacta to zaś system unikalny w swojej kategorii. Wyróżnia się minimalistyczną estetyką i wyśrubowanymi parametrami technicznymi, umożliwiając otwieranie i zamykanie klap bez pomocy jakichkolwiek dodatkowych elementów, jak kable, żyłki czy podnośniki gazowe. Zapewnia pełne otwarcie, a klapa i wnętrze mebla znajdują się na równym poziomie, tworząc regularną i jednolitą przestrzeń. Podobnie jak we wcześniej opisywanych systemach opuszczanie klapy ma łagodny, progresywny charakter i może być wyposażona także w system Push, liczne kolory wykończeń pozwalają na używanie systemu Pacta zarówno w meblach salonowych czy dziecięcych, jak i w pokojach hotelowych, gdzie klapa może pełnić funkcję barku czy sekretarzyka.

Silentia+

Wydarzeniem tego roku będzie z pewnością także kolejna odsłona zawiasu serii Silentia określona jako Silentia+. Przy zachowaniu wcześniejszych wymiarów nowa Silentia+ posiada dużo większe możliwości od poprzedników, w szczególności zaś innowacyjny system hamowania. Jest on uzyskiwany dzięki dwóm zbiorniczkom wypełnionym olejem silikonowym, gwarantującym wyjątkową dla tego segmentu stałość siły opóźniającej hamowanie. Dodatkowo zawias został wyposażony w specjalny selektor, który pozwala na dobranie idealnej siły hamowania do każdego rodzaju frontów. Na rynku znane są zawiasy, gdzie łagodne hamowanie można jedynie wyłączyć, Salice w przypadku Silentii+ po raz kolejny wspięło się na niedostępny dla innych poziom.

Inne, ciekawe akcesoria

Wśród innych produktów w ofercie AMI Polska w tym roku z pewnością warto zwrócić uwagę na nową rodzinę zawieszek do paneli ściennych firmy Camar oraz na wyjątkową zawieszkę do szafek górnych typu 704, która powinna stać się idealnym wyborem w przypadku konieczności zachowania odpowiedniej relacji jakości i ceny. Warto zwrócić uwagę na nowe kolory wykończeń koszy i sortowników firmy Elletipi – wszystkie dostępne w eleganckim, ciemnym wykończeniu, dodatkowo niektóre z modeli otrzymały nowy stelaż umożliwiający jeszcze szybszy montaż sortowników wewnątrz szafki oraz systemy cichego domykania. W ofercie firmy Vapsint pojawią się zaś nowe siłowniki gazowe o dużych mocach i niewielkich rozmiarach, idealne do zastosowania na małej przestrzeni – zarówno mebli mieszkaniowych, jak i wykończeniach mobilnych – samochodach czy jachtach.

Wyłącznym przedstawicielem opisanych w tekście firm jest AMI Polska Sp. z o.o. (www.amipolska.pl)

(mn)