Mieszkać, pracować i żyć w metropolii

Claudia Küchen, dyrektor designu, marketingu i komunikacji w Schattdecor mówi: „Tendencja jest bardzo wyraźna – na całym świecie ludzie migrują do dużych aglomeracji i na tereny im przyległe. Miasta były i pozostają siłą napędową trendów, innowacji, cyfryzacji i komunikacji. Magnesem są atrakcyjne miejsca pracy, doskonała infrastruktura i różnorodne możliwości rozwoju oraz kształcenia. Te tendencje migracyjne wpływają także na wygląd nowoczesnych powierzchni dekoracyjnych w mieszkaniach, miejscach pracy i sprawiają, że my jako ekspert w zakresie rozwoju tych powierzchni powinniśmy odpowiadać na potrzeby rynku”.

Aktualne, międzynarodowe analizy trendowe przeprowadzane przez Schattdecor koncentrują się na megatrendzie, jakim jest urbanizacja. Rynek stawia przed firmami produkcyjnymi i usługowymi nowe wymagania, ale i szanse. Podstawowym problemem stają się braki mieszkaniowe i lokalowe, potrzebne są alternatywne rozwiązania.

Schattdecor jako ekspert w produkcji powierzchni dekoracyjnych wprowadza na rynek, zarówno online jak i offline, do sklepów stacjonarnych i tych w sieci, atrakcyjne, nowoczesne wzornictwo wpisujące się w nowe formy mieszkań i biur.

Klienci ostateczni, którzy preferują styl urbanistyczny, często wybierają zakupy w sieci, także w obszarze mebli, dzięki czemu zaoszczędzają czas.

„W świecie, gdzie zamówienia składane są szybko, bez względu na porę i miejsce, także sprzedaż mebli odbywa się w Internecie. Klienci przyzwyczaili się do działań zakupowych w sieci. Schattdecor jako ekspert w zakresie powierzchni dekoracyjnych prezentuje więc swoje dekory i ich kombinacje wzornicze online. Konieczne są więc nowe formy wizualizacji i doradztwa” – stwierdza Claudia Küchen.

Nowe modele architektoniczne, pragmatyzm, mobilność i nowoczesne formy wspólnotowe prowadzą do powstania nowych rozwiązań w zakresie powierzchni użytkowych. Dekory i koncepcje wzornicze muszą odpowiadać trendom przyszłości, być funkcjonalne. Celem jest stworzenie indywidualnego pakietu dla klientów branży płytowej i meblarskiej. Schattdecor wyróżnia przy tym trzy obszary: First Place, Second Place i Third Place.

First Place

First Place to miejsce zamieszkania, dom. Oaza, gdzie można odciąć się od świata zewnętrznego i cieszyć życiem prywatnym. Ze względu na braki mieszkaniowe i rosnące ceny powierzchni potrzebne są w tym obszarze nowe, kreatywne rozwiązania. Skinny houses, funkcjonujące w wąskiej zabudowie, są bardzo wygodne i stanowią doskonałą alternatywę do klasycznych mieszkań. Mniejsza powierzchnia to także mniejsze wydatki i więcej wolnego czasu. Przytulny styl w skinny house podkreślany jest przez jasne, ciepłe kolory drewna i naturalną kolorystykę materiałów, tak jak to jest w przypadku dekoru Pyramid. Jasna kolorystyka daje wrażenie większej przestrzeni w wąskich pomieszczeniach. Graficzne akcenty dekoru Pyramid sprawiają, że idealnie prezentuje się on zarówno na podłogach, panelach ściennych i na meblach. Także dekory kamieniopodobne jak Grey Caspio wprowadzają do wnętrz przytulność i atmosferę.

Second Place

Second Place to miejsce pracy, szkoła czy uczelnia. W czasach bardzo dynamicznych zmian na rynku pracy pojawiła się potrzeba tworzenia niekonwencjonalnych pomieszczeń spełniających funkcję miejsca pracy. Miejsca pracy wspólnej coworking spaces to idealny sposób organizacji wszechstronnej i rozbudzającej kreatywność przestrzeni biurowej. To dodatkowe miejsca dedykowane spotkaniom i warsztatom. W efekcie sprzyjają one tworzeniu sieci kontaktów i elastycznym działaniom.

Coworking Spaces są przytulne i wyposażone w funkcjonalne, praktyczne urządzenia – nie brakuje w nich akcesoriów i ciekawych form meblowych. W strefie pracy i relaksu w formie nisz zastosowanie znajdują delikatne materiały. Do wnętrza wprowadza się wiele roślinności, dominują jasne, skandynawskie struktury drewna i dodatków, jak na przykład Frost Pine. Istotne są także rozwiązania techniczne jak system gniazd elektrycznych i ładowarek.

Third Place

Third Place to miejsca spotkań o charakterze publicznym. Mogą to być place miejskie, lotniska, dworce, a także sklepy, restauracje czy bary. Będą one w przyszłości odgrywać bardzo ważną rolę w budowaniu jakości życia, gdzie liczy się komfort życia i czas. Mieszkańcy miast, którzy niekoniecznie chcą tracić czas na dojazd do sklepu meblowego, korzystają z oferty online. Dla tych, którzy chcą jednak dotknąć realnych materiałów, powstają Pop-up stores.

Konfiguratory meblowe umożliwiają tworzenie indywidualnych rozwiązań. Ważne jest zaproponowanie klientom różnorodnych wariantów połączeń. Takie wzory jak Canyon Malibu Chestnut czy Topanga o bardzo delikatnej strukturze można łączyć z innymi wzorami drewnopodobnymi, z wzorami jednobarwnymi oraz z innymi materiałami. Dla handlu w sieci ważne są inspirujące zdjęcia oraz wizualizacje.

Bestsellery wzornicze Schattdecor

Schattdecor analizuje i komunikuje trendy przyszłości. Firma jest jednak przede wszystkim stabilnym partnerem, który obok nowości wzorniczych prezentuje na targach sprawdzone bestsellery wzornicze z dużym potencjałem rynkowym. Na targach interzum 2019 na stoisku Schattdecor można było zobaczyć dekory, które już mają stabilną pozycję na rynku i uzyskały status bestsellerów, takie jak Jackson Hickory, Ventura Chestnut, Dąb Catania, Neapolis czy Mercurio.

Dąb Catania

Wzór ten jest bardzo naturalną reprodukcją struktury dębu. Rysunek o ponacinanych, dużych fladrach, z wieloma rustykalnymi szczegółami, w kolorystyce ciepłego brązu i złota wprowadza do wnętrza wiele dynamiki i ożywienia. Dzięki delikatnym porom i wąskim sękom ma jednak przy tym harmonijny charakter. Claudia Küchen podkreśla: „Dęby są nadal bardzo modne. Do kolekcji Schattdecor trafiło kolejne wybarwienie Dębu Catania, w którym widzimy duży potencjał”.

Neapolis

Wzór ten powstał z ciekawego połączenia motywu graficznego (ceramicznych kafli orientalnych) z klasyczną strukturą drewna dębowego. Może on z powodzeniem zdobić nie tylko powierzchnie podłóg laminowanych, ale także powierzchnie blatów roboczych lub frontów meblowych czy stołów.

Mercurio

Rosnącą popularność reprodukcji kamieni obserwujemy już od 2018 roku. Znajdują one zastosowanie nie tylko na płytach roboczych w kuchni, ale również w innych obszarach – mają bowiem bardzo uniwersalny charakter.

Jackson Hickory

Jackson Hickory to tzw. „nowy dąb” zaprezentowany po raz pierwszy podczas targów interzum 2017. Stanowi on doskonałą alternatywę dla rustykalnych struktur dębu. Jest to struktura bardzo nowoczesna, harmonijna i naturalna w wyrazie, o ponadczasowej kolorystyce. Może znaleźć zastosowanie w różnorodnych wnętrzach.

Ventura Chestnut

Ta bardzo elegancka struktura z delikatnymi sękami jest odpowiedzią na dążenie do redukcji i lekkości. Wzór ten stanowi jednocześnie przeciwwagę dla zbyt mocnej i mało już autentycznej rustykalności.

Nowości produktowe z interzum 2019

Smartflex Nature

Smartflex Nature to odpowiedź na zapotrzebowanie branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz w zakresie powierzchni termoplastycznych. Ta elastyczna folia łączy w sobie wydajność i łatwe utrzymanie w czystości z synchroniczną optyką i matowością, co sprawia, że do złudzenia przypomina drewno naturalne. Doskonale nadaje się na powierzchnie w kuchniach czy łazienkach, a ze względu na swoją elastyczność sprawdzi się przy obrzeżowaniu płyt.

Atuty Smartflex Nature: sprawdza się w wilgotnych pomieszczeniach, elastyczna, odporna na działanie UV, naturalna haptyka i optyka, łatwa w utrzymaniu czystości, wolna od szkodliwych materiałów, idealna do obrzeżowania, ekonomiczna, wytrzymuje napięcia.

Smartfoil Nature – jeszcze bliżej natury

Smartfoil Nature tak doskonale naśladuje naturę, że trudno rozróżnić oryginał i jego imitację. Poprzez połączenie wyjątkowej jakości druku, struktury synchronicznej uzyskanej poprzez zestawienie matów i połysków, powstała struktura przypominająca do złudzenia naturalne drewno.

Jak udało się osiągnąć ten efekt? Poprzez połączenie struktur matów i połysków przy wykorzystaniu nowego excimera. Dzięki tej technologii uzyskuje się efekt uszlachetnienia soft touch z dodatkowym atutem – na powierzchni nie pozostają odciski palców.

Smartfoil Nature to kolejny etap rozwoju folii Evo. Na czym polega zatem różnica między tymi foliami? Folia Evo także przypomina do złudzenia drewno naturalne, ale tam ten efekt uzyskiwany był dzięki różnym połyskom. W przypadku Smartfoil Nature liczą się maty, bardziej zbliżamy się przez to do natury i podążamy za aktualnymi trendami.

Atuty Smartfoil Nature: ułatwione obrzeżowanie, wytrzymuje napięcia, naturalna haptyka i optyka, odporność na promieniowanie UV, ochrona środowiska, łatwa w utrzymaniu czystości.

Przemysłowy zadruk cyfrowy

W ostatnich latach wzrosła dynamika rozwoju kolekcji wzorniczych na całym świecie. Dzięki wprowadzeniu i rozwojowi zadruku cyfrowego Schattdecor otwiera dla swoich klientów nowe możliwości.

Roland Heeger, członek zarządu ds. techniki firmy Schattdecor mówi: „Jako lider rynku jesteśmy niejako zobowiązani do rozwoju nowych technologii. Sześć lat temu rozpoczęliśmy rozwój przemysłowego zadruku cyfrowego. Dziś jesteśmy jedynym dostawcą tego produktu w tak dużej szerokości roli”.

Dzięki swojemu know how i połączeniu obu technologii wklęsłodruku i zadruku cyfrowego Schattdecor może optymalnie spełniać wymagania swoich klientów w ramach całego cyklu produkcyjnego. Maszyna produkcyjna PALIS 2250 umożliwia zadruk cyfrowy do szerokości 2,25 m – szybko, elastycznie i efektywnie. Claudia Küchen dodaje: „Nasze zadruki cyfrowe cieszą się uznaniem branży. Dzięki tej technologii możemy oferować klientom wzory, które nie mogą być wyprodukowane w procesie wklęsłodruku ze względu na długość raportu czy swoją rozbudowaną gamę kolorystyczną. Wpisujemy się zatem w globalny trend!”

Zadruk cyfrowy to nowe możliwości, w szczególności kolorystyczne, materiałowe oraz ciekawe połączenia wzornicze, olbrzymie raporty 2,25 na 5 metrów. Warto też podkreślić możliwość zadruku w ramach jednej roli kombinacji do czterech dekorów – tzw. rolka tęczowa.

Klaus Müller, odpowiedzialny za sprzedaż powierzchni uszlachetnionych w firmie Schattdecor, stwierdza: „Przy wprowadzaniu nowych wzorów na rynek możemy w początkowej fazie posiłkować się zadrukiem cyfrowym bez konieczności graweru cylindrów drukarskich. Minimalne zamówienie to 250 kg. Jeśli dekor przyjmie się na rynku, można szybko przerzucić się na tradycyjną metodą wklęsłodruku. Także w przypadku kończących się serii produkcyjnych cyfrówka może zastąpić wklęsłodruk”.

Druk cyfrowy to większa wydajność produkcyjna przy mniejszych zamówieniach. Schattdecor oferuje przy tym w zadruku cyfrowym szerokości typowe dla standardowej produkcji.

„Maszyna PALIS 2250 to wyjątkowe osiągniecie techniki. Pracujemy cały czas nad jej optymalizacją, chcąc oferować klientom zarówno zadruki próbne, jak i gotowe produkty” – podkreśla Roland Heeger, członek zarządu ds. techniki.

Wzory cyfrowe prezentowane podczas tegorocznego interzum, takie jak Urban Art, Himalaya czy Miraflores, pokazują możliwości technologiczne firmy, pakiet usług w zakresie cyfrowych zadruków przemysłowych.

Szczególne sukcesy sprzedażowe w zakresie zadruku cyfrowego Schattdecor odnosi na rynku brazylijskim z takimi dekorami kamiennymi, jak: Wasabi, Cristallo, Etrusco czy Teramo. Równie popularne są zadruki cyfrowe w Turcji, szczególnie wzór Carnival – także w wersji podłogowej. Ta technologia produkcyjna otwiera nowe możliwości kastomizacji produktu. Klienci mogą wybierać nie tylko swoje wzory, ale i ich fragmenty.

Na targach interzum 2019 Schattdecor zaprezentował wzór cyfrowy „uszyty” jak na miarę mebla – Container. Claudia Küchen mówi: „Zawsze podkreślaliśmy, że nasze dekory zdobią meble jak ubrania ludzi. Dzięki cyfrowemu zadrukowi możemy w tym względzie osiągnąć perfekcję i zadrukować dekor dostosowany do kształtu mebla”.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług