3 nowe formaty edukacyjne Galerii Wnętrz DOMAR – czyli jak odpowiednio zaprojektować wnętrze

Planowanie układu przestrzeni bywa trudnym zadaniem. Nadmiar różnorodnych pomysłów i opcji aranżacyjnych czasami bardziej komplikuje niż ułatwia proces projektowy, a w zalewie informacji oraz inspiracji łatwo się pogubić. Dlatego poszukujemy wskazówek, które pomogą nam stworzyć wyjątkowe wnętrza, spełniające nasze oczekiwania zarówno pod względem wyglądu, jak i funkcjonalności. Gdzie znajdziemy takie porady?

 

Odpowiednie rozplanowanie przestrzeni może stanowić źródło frustracji, a stworzenie wnętrza, które jest zarówno funkcjonalne, dopasowane do naszych potrzeb i jednocześnie estetyczne, to prawdziwe wyzwanie. Szukając inspiracji i pomysłów do naszych wnętrz warto zapoznać się z najnowszymi formatami edukacyjnymi wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR, a są wśród nich…

„Hity i kity w projektowaniu” – czyli porady architekta na wyciągnięcie ręki

„Hity i kity w projektowaniu” to wyjątkowy projekt, realizowany w ramach cyklu Urządzamy bez Dramy. W tym formacie Sylwia Gulewicz-Wysocka, architektka wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR, przedstawia błędy i problemy podczas projektowania naszych wnętrz oraz tłumaczy, jak im w prosty sposób zapobiec prezentując właściwie rozwiązania.

Porady oraz sposoby na urządzenie funkcjonalnej przestrzeni pomogą zapobiec problematycznym projektom i niekomfortowym przestrzeniom i ułatwią aranżację wnętrz. W najnowszym odcinku, architektka opowiada o pięciu najczęstszych błędach, popełnianych podczas projektowania kuchni oraz wyjaśnia jak ich uniknąć. Cykl „Hity i kity w projektowaniu” dostępny jest na kanale Galerii Wnętrz DOMAR platformie YouTube.

Poznaj „Sekretne życie mebli” razem z DOMARem

Projektując nasze wnętrza, ważnym aspektem, na którym skupiamy dużą część tego procesu jest wybór odpowiedniego wyposażenia wnętrz. A za przedmiotami codziennego użytku kryją się niesamowite historie – społeczne, kulturalne, a czasem nawet kryminalne.

To właśnie te wyjątkowe opowieści stały się inspiracją dla kolejnego cyklu Urządzamy bez Dramy, czyli „Sekretne życie mebli”. W ramach nowej serii Aldona Mioduszewska z wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR przedstawia porywające historie ze świata designu, pokazując pozornie proste meble jako przedmioty skrywające wiele tajemnic. Pierwszy odcinek tego cyklu poświęcony jest klasykom PRL-u. Aldona Mioduszewska opowiada jak stworzyć wnętrze w stylu vintage za pomocą współczesnych mebli, inspirowanych kultowymi wzorami i fasonami lat 50′, 60′ czy 70’.

Odcinki z tej serii dostępne są na platformie YouTube.

Wy pytacie, DOMAR odpowiada – czyli Q&A na żywo!

Podczas planowania aranżacji naszych domów, coraz częściej korzystamy z pomysłów znalezionych w Internecie. Nie zawsze jednak uda nam się znaleźć w sieci satysfakcjonujące odpowiedzi na nasze pojawiające się pytania. Gdzie w takim razie możemy szukać tych informacji?

Poszukując porad, inspiracji oraz podpowiedzi warto odwiedzić profil Galerii Wnętrz DOMAR na Facebooku. Organizowane raz w miesiącu ankiety pozwolą zainteresowanym na wybór tematu oraz zadawanie pytań, które zostaną omówione w comiesięcznym Q&A na kanale YouTube. LIVE organizowany przez Galerię Wnętrz DOMAR pozwoli przede wszystkim na zgłębienie tajników dobrego designu. Podczas ostatniej transmisji Sylwia Gulewicz-Wysocka oraz Aldona Mioduszewska skupiły się na tematach kuchennych, opowiadając o współczesnych aranżacjach oraz popularnych i zaskakujących rozwiązaniach wnętrzarskich, dzięki którym stworzymy wymarzone przestrzenie. Prowadzące odpowiadały na zadane przez oglądających pytania, wyjaśniając zarówno projektowe niuanse, jak i ułatwiając uczestnikom odpowiednie zaplanowanie ich czterech ścian.

Klasyki DOMARu, czyli stałe cykle edukacyjne

Oprócz nowych formatów, Galeria Wnętrz DOMAR kontynuuje także swoje stałe serie, które zdobyły serca wielu oglądających. Aranżacyjne porady znajdziemy na przykład w cyklu Architekt Poleca, w ramach którego na kanale Galerii Wnętrz DOMAR na YouTube publikowane są krótkie, poradnikowe filmiki. Pomysłowe rozwiązania i inspiracje wybiera architektka Galerii Wnętrz DOMAR, bazując na problemach widzów, a także pytaniach zadanych podczas Bezpłatnych Porad Architekta.

O współczesnych trendach i problemach wnętrzarskich dowiemy się także podczas webinarów Urządzamy bez Dramy. W trakcie programu prowadzące przedstawiają wyjątkowe rozwiązania aranżacyjne, dzięki którym widzowie dowiedzą się jak funkcjonalnie i estetycznie zaprojektować i wyposażyć swoje przestrzenie – począwszy od kolorów i aranżacji ścian, podłóg i schodów, a skończywszy na dekoracjach.

Chcąc przybliżyć historie kultowych mebli oraz projektów warto także zapoznać się z audycją Domowa Galeria Stylu. Podczas podcastów słuchający mogą poznać niesamowite historie przedmiotów codziennego użytku, wplecione w historię ludzkości. Kolejne odcinki audycji prowadzonej przez Aldonę Mioduszewską wraz z Krzysztofem Majewskim, dziennikarzem Radia RAM, znajdziemy na stronie Galerii Wnętrz DOMAR.

https://domar.pl/podcasty/

Nowe formaty Galerii Wnętrz DOMAR, stworzone z myślą o problemach aranżacyjnych, z którymi zmaga się wielu domowych projektantów wnętrz, opracowane są na podstawie najczęściej spotykanych błędów, a także zadawanych przez widzów pytań. Dzięki temu eksperci wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR ułatwią właściwe zaaranżowanie naszych przestrzeni, zgłębiając zarówno tajniki, jak i tajemnice designu. Odcinki nowych i stałych cykli znajdują się na platformie YouTube.

 

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług