Kompletne rozwiązanie do rozkroju skóry

Automatyzacja zrewolucjonizowała przemysł na wiele sposobów, a cięcie skóry nie jest wyjątkiem. Zastosowanie automatycznych maszyn do rozkroju zmieniło sposób cięcia skóry. W dzisiejszej, wysoce konkurencyjnej branży meblarskiej, automatyzacja nie jest już opcją, ale wymogiem dla firm, które chcą zachować efektywność kosztową i sprostać rosnącym wymaganiom klientów.

Jedną z najważniejszych zalet automatyzacji cięcia skór jest zwiększenie wydajności i szybkości procesu. Złożoność procesu wynika z charakterystyki przetwarzanego surowca. Każda skóra jest wyjątkowa pod względem kształtu i rozmieszczenia obszarów jakości, zarówno z estetycznego, jak i fizycznego punktu widzenia. Wydajne rozwiązanie musi łączyć zaawansowane algorytmy digitalizacji i nestingu skór, oprogramowanie do optymalizacji produkcji i sprzęt o wysokiej wydajności.

Morgan Tecnica oferuje zintegrowane rozwiązanie w zakresie oprogramowania i sprzętu, które usprawnia procesy produkcyjne producentom mebli, aby mogli dostarczać swoim klientom produkty wysokiej jakości w krótszym czasie i wydajniej, co ostatecznie prowadzi do zwiększenia zysków i produktywności.

Omówienie rozwiązania

Odpowiednie połączenie oprogramowania do skanowania i optymalizacji rozkroju wraz z modułowym cutterem Morgan Tecnica Ply1 sprawia, że kompletne rozwiązanie do rozkroju skóry naturalnej można dopasować do potrzeb dowolnej wielkości przedsiębiorstwa. Od bardzo małych warsztatów, w których codziennie wycina się kilka błamów, po duże fabryki, w których codziennie wycina się tysiące błamów. Nadaje się również do każdego rodzaju produkcji, można go dostosować do wytwarzania produktów wysoce zindywidualizowanych lub seryjnych.

Korzyści

Rozwiązanie Morgan Tecnica wychodzi naprzeciw wielkim wyzwaniom światowej branży tapicerki skórzanej. Branża tapicerki skórzanej stoi przed poważnymi wyzwaniami na całym świecie. Ciągłe doskonalenie gustów klientów końcowych prowadzi do większego stopnia personalizacji produktów. Jednocześnie bardzo ważnym aspektem są ceny surowców w skali globalnej oraz koszt wysoko wykwalifikowanej siły roboczej. Dochodzi do tego presja związana ze zwiększaniem produkcji w celu wykorzystania pełnego potencjału nowych rynków zbytu. Rozumiejąc te potrzeby, Morgan Tecnica oferują najskuteczniejsze rozwiązanie techniczne stanowiące istotę tego biznesu: krojownia skór.

Tryby pracy

Od lat tryb pracy In-line jest standardową procedurą w krojowni skór. Wszystkie operacje – skanowanie, automatyczne lub ręczne nestowanie i cięcie – wykonuje się jednocześnie na cutterze, dzięki czemu zaletą tego procesu jest jego prostota. Proces ten jest skuteczny w przypadku małych warsztatów i jednostkowej produkcji.

W 2010 roku firma uruchomiła tryb pracy off-line, dostosowany do wymagań branży meblarskiej i motoryzacyjnej. W 2013 roku, po dalszych udoskonaleniach dokonanych w ścisłej współpracy z klientami, uruchomiono przepływ pracy off-line z wieloma funkcjami dostosowanymi do precyzyjnych potrzeb branży mebli tapicerowanych skórą. Dodatkowo wiedza zdobyta w tym procesie została wykorzystana do usprawnienia przepływu pracy in-line.

In-line

Wszystkie etapy cięcia skóry – digitalizacja, nestowanie, cięcie i zbieranie – są wykonywane jednocześnie na cutterze. Architektura Morgan Ply1 z 3 strefami i pojedynczym pasem przenośnikowym to optymalne rozwiązanie zwiększające wydajność produkcji.

Off-line

Skanowanie, nestowanie i wycinanie odbywa się oddzielnie na różnych stanowiskach roboczych. Wybierane i skanowane są błamy potrzebne do jednego zadania cięcia. Po zeskanowaniu ostatniego błamu serwer nestujący rozpoczyna automatyczne nestowanie symultaniczne wielu błamów. Po zatwierdzeniu zadania nestowania błamy można w dowolnym momencie rozkroić na cutterze.

http://www.cuttery.pl/

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług