Złoto tak, ale w prostej formie

Dobierając złote dodatki do wnętrza, róbmy to w sposób przemyślany. Efekt ma być widoczny, ale jednocześnie subtelny. Możliwości zastosowania złotego koloru jest wiele: począwszy od drobnych akcentów w postaci ramek, gadżetów dekoracyjnych, nóżek do stolików czy donic, a skończywszy na meblach i wykończeniach ścian.

Warto mądrze łączyć ten kolor z innymi. Sprawdzony duet to połączenie z wyrazistymi barwami: czernią, grafitem czy butelkową zielenią. Złoto z powodzeniem możemy łączyć również z brązami, beżami czy innymi kolorami ziemi.

W nowoczesnych projektach trudno szukać zastosowania złota w połączeniu z kryształami i stylizowanymi meblami, tak charakterystycznymi dla pełnych przepychu barokowych i pałacowych wnętrz. Nowe spojrzenie to złoto w prostej formie.

Znakomitym dodatkiem do eleganckiej aranżacji będą uchwyty i gałki meblowe w matowym złotym kolorze. Ich bogatą ofertę posiada polski producent akcesoriów meblowych – firma Nomet. Nowoczesny design uchwytów doskonale komponuje się we wnętrzach industrialnych, skandynawskich i glamour.

(eg)