Zimowe inspiracje

We współczesnych wnętrzach bardzo często stosujemy biel. Wzorem Skandynawów chcemy jasnych, rozświetlonych nawet w ponure, jesienne dni kuchni, pokoi i łazienek. Szukamy inspiracji w zimowych krajobrazach, w mroźnych przestrzeniach Arktyki. Próbujemy uchwycić setki odcieni bieli stworzonych przez naturę.

Pfleiderer, jako firma stawiająca na odzwierciedlanie we wzornictwie swoich wyrobów aktualnych trendów, również zadbał o stworzenie dekorów rodem z krainy lodu i śniegu. W Global Collection 2012 znajdziemy dekor Biel Arktyczna. Ten starannie dobrany odcień bieli wyróżnia się idealnym zrównoważeniem temperatury: kolor nie jest ani ciepły, ani zimny. To sprawia, że świetnie prezentuje się w minimalistycznych, nowoczesnych wnętrzach, a jednocześnie nie daje wrażenia chłodu, nieprzytulności. Ten sam dekor dostępny jest także w postaci laminatu HPL, co sprawia, że można w arktycznej, białej tonacji wyposażyć śmiało kuchnię, gabinet kosmetyczny, salon fryzjerski czy modny butik odzieżowy.
 
Z dekorem Biel Arktyczna znakomicie komponuje się blat Unico Artico. Idealnie pasuje do nowoczesnych, przestronnych kuchni. Połączenie świeżej bieli z wyjątkową, matowo-błyszczącą strukturą daje unikalny efekt. Taki blat to ponadczasowy pomysł na kuchenne wnętrze. Świetnie będzie się komponował z jasnym drewnem, z jasnymi, jednolitymi pastelami, ale można go połączyć również z matową bielą na kuchennych frontach.
 
Jeśli w wykreowaniu zimowego klimatu projektant chce puścić wodze wyobraźni, ciekawe możliwości dają mu fantazyjne wzory laminatów HPL. Biała Arabeska to subtelny, floralny wzór widoczny dzięki subtelnej różnicy odcieni bieli oraz matu i połysku. Wygląda niczym kwiaty namalowane na szybach przez mróz.
 
Klimat niczym z pałacu Królowej Śniegu daje laminat Illusion Biały – falujący wzór odpowiednio ułożony na ścianie daje efekt trójwymiarowości – tworząc złudzenie obcowania ze ścianą lodowej komnaty.
 
A jeśli ktoś nie przepada za zimą i najchętniej przeczekałby ją w ciepłym domu, zaopatrzony w solidny sweter i kubek gorącej herbaty? Dla niego odpowiednią propozycją może być laminat w dekorze Pullover. Fotorealistyczny wzór przedstawia sploty grubej dzianiny z białej wełny. Operując takim motywem, można osiągnąć naprawdę ciekawe efekty, świetnie będzie wyglądał chociażby w zestawieniu z innymi zimowymi dekorami Pfleiderer.
 
(wm)

.