TSS Cleaf

Kolekcja dla profesjonalistów wyznaczających trendy

„Płyty TSS Cleaf Professional są zdecydowanie lepsze od „zwykłych” płyt laminowanych, ponieważ mają znacznie grubszą i twardszą powłokę warstwy dekoracyjnej. Płyty z kolekcji TSS Cleaf doskonale imitują naturalne drewno i są jednocześnie wolne od charakteryzujących je niestabilności jak paczenie, wysuszanie czy prężenie” – mówi Sebastian Bartkowiak, współwłaściciel firmy Forner.

Jak powstaje płyta TSS Cleaf Professional (TSS – thermo structured surface)? Podczas produkcji warstwa dekoracyjna zostaje rozgrzana do temp. około 250oC – wtedy następuje formowanie powierzchni poprzez prasowanie specjalnymi matrycami. Następnym etapem jest wystudzenie i hartowanie twardej powłoki płyt TSS Cleaf. Znaczna grubość warstwy dekoracyjnej pozwala na uformowanie głębszych niż standardowe i naturalnie wyglądających struktur powierzchni. Jest także barierą dla ewentualnej wilgoci kuchennej i łazienkowej oraz bardziej odpornym materiałem na zarysowania.

Na kolekcję Cleaf Professional oferowaną przez firmę Forner składa się 11 unikalnych struktur powierzchni. Sherwood to niemal doskonała imitacja naturalnego drewna; Spigato to tweedowy motyw jodełki; Yosemite – spęczniałe drewno; Azymut to imitacja szczotkowanego drewna; Damier – plecionka, Alter – bardzo głębokie pory drewna; Scacco-Matto to tzw. klawiszujące kwadraty, a Tranche to przetarte tartaczne drewno. Kolekcję uzupełniają znane już i cieszące się powodzeniem w Polsce struktury, czyli: Smart, Surf, Penelope oraz Matrix.

Płyty meblowe z serii Cleaf Professional są dostępne w grubości 18 mm oraz formacie 2800 x 2070 mm. Do każdej płyty dostępne jest obrzeże w 100% pokrywające się z dekorem i jej strukturą. „To niespotykane na polskim rynku rozwiązanie. Obrzeża są zarówno poprzeczne, jak i wzdłużne, dzięki czemu obrzeże jest kontynuacją wzoru znajdującego się na płycie” – wyjaśnia Sebastian Bartkowiak.

Dodatkowym walorem kolekcji Cleaf jest to, że wszystkie dekory występują również w laminacie HPL o wymiarach 3050 x 1310 mm oraz grubości 0,8 mm. Laminat jest dostępny w takim dekorze i takiej strukturze jak płyta.

„Zdecydowaliśmy się na użycie płyty Forner, ponieważ ma ona unikatowy na rynku wzór, idealnie nadający się na pomieszczenia garderobiane, łącząc wszystkie zalety laminatu i walory estetyczne. Jednocześnie faktura powoduje, że mamy wrażenie użycia materiału tekstylnego i dopiero fizyczne dotknięcie materiału informuje nas, że jest to jednak laminat. O wyborze zdecydowała też dostępność idealnie dobranego obrzeża” – mówi Justyna Zajc, managing partner firmy Kuchnie Zajc.

(ww)
 

.