Ze stolarstwem na „ty”

Docenili je stolarze, architekci, producenci mebli i wielu innych przedsiębiorców, dla których priorytetem jest najwyższa jakość wytwarzanych produktów. Mowa o frezarkach AXYZ, które przyczyniają się do sukcesu wielu firm.

Trudno znaleźć taką dziedzinę przemysłu, która nie rozwijałaby się prężniej za sprawą tej maszyny. Z jej zakupu zadowoleni są między innymi producenci tworzyw sztucznych, szyldów i grafik, drukarnie cyfrowe. Jednak w żadnej branży frezarka AXYZ nie sprawdza się tak doskonale jak w stolarstwie. Wszędzie tam, gdzie materiałem jest drewno oraz materiały drewnopochodne, urządzenie jest niezastąpione. Skorzystają na nim zatem producenci schodów, mebli, okien, drzwi, architekci wykonujący niestandardowe projekty, a nawet konstruktorzy łodzi. Frezarka AXYZ to niezawodne rozwiązanie dla szeroko pojętych potrzeb biznesowych.

Producenci, którzy zainwestowali we frezarki CNC, stwierdzają, że to jedne z najbardziej wszechstronnych narzędzi do obróbki drewna. Podkreślają ich idealność przy wykonywaniu takich czynności, jak na przykład frezowanie na wymiar, nacinanie, fazowanie, frezowanie profilowe, grawerowanie, wybieranie czy żłobienie.

Oprogramowanie dostarczane wraz z urządzeniem pozwala na wykonanie kompletnego projektu z udziałem wszystkich dostępnych technologii. Funkcje grawerowania 3D lub modelowania 3D pozwalają na tworzenie wyjątkowych dekoracji, stwarzając przewagę konkurencyjną wobec tradycyjnej techniki. Moduł nestingu umożliwia optymalne wykorzystanie materiału poprzez najkorzystniejsze rozmieszczenie elementów na jego powierzchni, minimalizując ilość odpadów i jednocześnie redukując koszty.

Łatwość obsługi oprogramowania oraz maszyny pozwala na wykorzystanie jej pełnych możliwości bez specjalnych szkoleń. „Można swobodnie obrabiać materiały takie, jak: MDF, HDF, sklejka, płyta wiórowa, drewno, laminaty z melaminy, materiały na blaty. Frezarki ułatwiają produkcję elementów do szafek, mebli i ram meblowych, szuflad, osłon, elementów architektury ogrodowej, grawerowanych elementów dekoracyjnych, trójwymiarowych reliefów” – podkreślają producenci. Frezarka CNC firmy AXYZ International umożliwia znaczne rozszerzenie możliwości warsztatu, pozwala obniżyć liczby roboczogodzin, poprawić wydajność i zwiększyć konkurencyjność na rynku. Dzięki współpracy ze sprawdzonymi dostawcami producent gwarantuje najwyższą jakość wytwarzanych maszyn. Dobór odpowiedniej konfiguracji urządzenia zapewnia klientom spełnienie indywidualnych wymagań i potrzeb.

(hgm)

AXYZ International to jedna z wiodących firm w produkcji frezarek na rynku polskim i zagranicznym. Swoje innowacyjne rozwiązania dla przemysłu, niezawodne i sprawdzone, wprowadza od roku 1989. Przedsiębiorstwo opracowało szereg innowacyjnych rozwiązań w zakresie obróbki CNC, w tym w szczególności skierowanych do stolarzy.

Maszyny AXYZ można wyposażyć w praktycznie dowolne oprogramowanie CAM, takie jak: ArtCAM, Enroute, Type 3, AlphCAM lub Mastercam. Do jednego z tych programów można podłączyć z kolei wybrane oprogramowanie do projektowania mebli (KCDW, CabinetPro, RouterCAD, Cabinet Vision), aby stworzyć w ten sposób kompletne rozwiązanie produkcyjne w oparciu o zasadę zagnieżdżania.

Wykorzystywane narzędzia tnące, będące podstawowym połączeniem pomiędzy frezarką CNC a przedmiotem poddawanym obróbce, są zaprojektowane przez specjalistyczne firmy, które wykorzystują nowoczesne techniki szlifowania do masowej produkcji wysokiej jakości narzędzi skrawających.

Częścią AXYZ International jest firma CNCRoutershop, która poszukuje najlepszych dostawców oraz testuje szeroką gamę narzędzi i materiałów eksploatacyjnych do każdego rodzaju materiału, oferując te najlepsze klientom. W ofercie znajdują się również inne akcesoria, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania maszyn, należą do nich: tulejki, uszczelki, olej chłodzący oraz inne części zamienne.

.