Sprężyna gazowa LIFT-O-MAT z blokadą w stanie rozciągniętym

Nowoczesne i oryginalne rozwiązania w branży meblowej zyskują ostatnio na popularności. Wychodząc naprzeciw zindywidualizowanym potrzebom klienta, firma Pivexin Technology proponuje właśnie takie rozwiązania.

Jedną z głównych grup produktów marki Stabilus, dystrybuowanych przez firmę Pivexin Technology, są sprężyny gazowe pchające LIFT-O-MAT. Poza standardową wersją sprężyny pchającej (używanej np. do podnoszenia frontów meblowych) w ofercie znaleźć można innowacyjny model w blokadą w stanie rozciągniętym. Zasadniczo mamy dwa typy do wyboru:
– sprężyna z zewnętrzną tubą blokującą – zatrzaskuje się w pozycji rozciągniętej za pomocą tuby zamontowanej na tłoczysku, która po naciśnięciu na przycisk zwalniający nachodzi na cylinder, umożliwiając swobodne złożenie się sprężyny gazowej;
– sprężyna z wbudowaną blokadą tzw. KLICK-KLACK – posiada blokadę wbudowaną w cylinder, zatrzymuje się w stanie rozciągniętym, po lekkim rozciągnięciu blokada się zwalnia, a sprężyna gazowa składa się pod ciężarem uprzednio podnoszonego elementu mebla.

Sprężyny gazowe z blokadą w stanie rozciągniętym znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wysuwający się element mebla musi być chroniony przed samoczynnym opadaniem wywołanym przez dodatkowe obciążenia. Blokada utrzymuje dany element w określonej pozycji, która po zwolnieniu umożliwia przedmiotowi powrócenie na pierwotne miejsce bez użycia dodatkowego systemu zwalniającego. Ta drobna różnica względem „standardowego” LIFT-O-MATU daje ogromne możliwości wykorzystania tego typu sprężyn w nowoczesnych meblach, gdzie funkcjonalność komponentów i ludzka kreatywność mogą zaowocować niezwykle oryginalnymi rozwiązaniami.

Jednym z ciekawych zastosowań sprężyn gazowych z blokadą w stanie rozciągniętym jest wykorzystanie LIFT-O-MATÓW KLICK-KLACK w podręcznym minibarku. Zawartość schowana w tubie wewnątrz mebla może zostać wysunięta na jakiś czas i w każdej chwili może też zostać ukryta ponownie.

Sprężyny LIFT-O-MAT z blokadą zewnętrzną lub KLICK-KLACK znakomicie sprawdzą się również w nowoczesnych kuchniach, gdzie kreatywność projektantów w połączeniu z możliwościami proponowanego przez nas produktu przeradzają się w podwyższony standard i ergonomię wyposażenia kuchni. I tak dla przykładu sprężynę z blokadą w stanie rozciągniętym możemy znaleźć w chowanym w blacie okapie kuchennym, który na co dzień daje nam dodatkową powierzchnię użytkową. By zwiększyć przestrzeń małej kuchni, sprężynę gazową z blokadą możemy wykorzystać w stoliku schowanym przy ścianie, który możemy rozłożyć tylko w razie potrzeby. Podobne zastosowanie można spotkać przy przewijakach dziecięcych montowanych tak, by po skorzystaniu z mebla można go było złożyć i schować.

Pracownicy firmy Pivexin Technology Sp. z o.o. służą wsparciem technicznym i pomocą. Starają się pomóc w znalezieniu najbardziej funkcjonalnego rozwiązania, proponujemy sprężyny gazowe dopasowane do zindywidualizowanych potrzeb klienta.

Specjalnie dla czytelników miesięcznika „Meble, Materiały i Akcesoria” firma Pivexin Technology przygotowała wyjątkową ofertę. Każdy klient, który zapyta o oferowane przez nią sprężyny gazowe LIFT-O-MAT z blokadą w stanie rozciągniętym, powołując się na ten artykuł, otrzyma aż 15% rabatu. Dostawca zaprasza do kontaktu i współpracy.

(ap)

.