Zaproszenie na Techtextil i Texprocess

W kolejnej edycji targów Techtextil oraz Texprocess, które odbędą się we Frankfurcie nad Menem od 4 do 7 maja 2015 r., znane branżowe firmy zaprezentują nowoczesne rozwiązania dotyczące projektowania odzieży i obuwia, systemy optymalizacji produkcji oraz szeroki przekrój przez techniki szycia – od tych klasycznych po najbardziej innowacyjne.

„Innovative Apparel Show”

Po raz pierwszy organizator targów – Messe Frankfurt – podjął się aranżacji wydarzenia łączącego ekspozycje Texprocess i Techtextil – „Innovative Apparel Show”. Jest to inicjatywa, dzięki której będzie można poznać nie tylko nadchodzące trendy, jeśli chodzi o tekstylia odzieżowe, ale także najnowsze technologie w przemyśle tekstylnym. W programie znajduje się między innymi pokaz przygotowany przez wyższe szkoły mody i designu z Niemiec. Każdy z zaprezentowanych krojów będzie omówiony – widzowie dowiedzą się między innymi, jaki materiał został wykorzystany i jak przebiegało wykonanie projektu. Na odwiedzających będzie czekać ponad 30 pomysłów dotyczących innowacyjnych metod produkcji oraz wyjątkowych materiałów o przeróżnych właściwościach.

Celem „Innovative Apparel Show” nie jest tylko klasyczny pokaz mody, ale przede wszystkim stworzenie dla wystawców i odwiedzających niekonwencjonalnej platformy wymiany idei oraz inspiracji. Chodzi tu także o to, aby podkreślić związek tematyczny między targami Techtextil i Texprocess. Pokaz odbędzie się kilka razy, a w roli prowadzącego wystąpi Kevin Oakes – producent pokazów z Afryki Południowej.

Techtextil 2015. Ubrania z funkcją regulacji temperatury.

Materiały multifunkcjonalne stosowane przy projektowaniu kombinezonów ochronnych cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród sprzedawców. Umożliwiają one między innymi regulację temperatury – taki inteligentny system może na przykład zapobiegać przemarznięciu. Ponadto technika ta podejmuje także wyzwania, jeśli chodzi o funkcje zapewniające bezpieczeństwo pracy. Dzięki najnowszym technologiom powstają tekstylia chroniące m.in. od wyładowań elektrycznych. Nadchodzące targi Techtextil będą poświęcone właśnie tym zagadnieniom.

Oferowane materiały, wzbogacone o komponenty z wyjątkowymi funkcjami, zapewniają nie tylko komfort pracy, ale przede wszystkim mogą uratować życie. Przy projektowaniu indywidualnego wyposażenia ochronnego (PSA) szczególne znaczenie ma wygoda użytkowania i lekkość przy poruszaniu się. Produkcja i opracowanie nowych projektów koncentrują się wokół najważniejszych technologii składających się na regulacje temperatury – między innymi zastosowanie membran z poliestru i polietylenu.

Ten system oraz inne nowości i innowacje będą czekać na odwiedzających na targach Techtextil 2015. Swoje najnowsze produkty zaprezentują takie firmy jak Sympatex czy Outlast, Transtextil oraz Schoeller.

Texprocess 2015. Znaczenie IT w branży odzieżowej: innowacja, optymalizacja procesów i przewaga konkurencyjna.

Targi Texprocess 2015 koncentrują się na pokazie najnowszych technologii wykorzystywanych do produkcji obuwia. Dokąd zmierza technika produkcyjna w tej branży? Odpowiedzi na to pytanie oraz inne zagadnienia znajdą Państwo na targach Texprocess. Poznać będzie tu można najnowsze technologie, takie jak CAD czy drukarka 3D, a także inne pomysły, które oferują przedsiębiorcom nowe możliwości produkcyjne oraz pokazują, jak optymalizować procesy operacyjne i spełniać wymogi, jakie stawia rynek.

Coraz więcej przedsiębiorców z branży tekstylnej i odzieżowej sięga po najnowsze rozwiązania z branży IT. Nowoczesne oprogramowanie pozwala nie tylko na optymalizację produkcji, ale także na przyśpieszenie sprzedaży. Trendy takie jak wizualizacja 3D, RFID oraz „Smart Factory” będą w przyszłości wpływać na polepszenie zarządzania cyklem życia produktu (PLM) oraz rozwijać sprzedaż wielokanałową. W ten sposób branża staje się bardziej elastyczna oraz sprawna.

Kolejnym zagadnieniem, które zostanie poruszone na targach Texprocess 2015, jest Mass Customization. Jest to rozwiązanie, dzięki któremu klienci mogą masowo kupować produkt przez Internet oraz jednocześnie projektować go w taki sposób, aby dopasować go do swoich indywidualnych potrzeb i gustu. Pionierem tej metody była w roku 1999 firma Nike, a główną zaletą Mass Customization jest bezpośrednia interakcja z klientem. Ponadto realizowane zamówienia odzwierciedlają preferencje grupy docelowej, co można wykorzystać przy projektowaniu nowej kolekcji.

To wszystko oraz wiele innych atrakcji znajdzie się na targach Texprocess 2015. Swoje produkty będą prezentować między innymi takie firmy, jak: Dürkopp, Pfaff, Human Solutions, Zünd czy Teseo.

Polskie przedstawicielstwo Messe Frankfurt już dziś zaprasza na wspólny wyjazd na Techtextil i Texprocess. Uczestnikom firma zapewnia kompleksową opiekę pilota podczas podróży oraz w trakcie pobytu na imprezie, przelot samolotem lub przejazd autokarem, pokój w hotelu, katalog oraz karty wstępu.

(am)

.