sklejki profilowane

Sklejki profilowane do krzeseł

Zawmak od 1991 roku z sukcesem produkuje sklejki profilowane dla producentów krzeseł. Zawmak jest firmą rodzinną, która powstała w latach 80. ubiegłego wieku w Świątkowicach położonych w województwie łódzkim. Na początku działalności przedsiębiorstwo zajmowało się wykonywaniem kasetonów sufitowych tłoczonych oraz prowadzeniem zakładu stolarskiego.

Aktualnie zakład wytwarza około 650 rodzajów sklejek dla odbiorców z kraju i zagranicy – w tym wiodących producentów krzeseł. Dlatego głównym produktem są sklejki profilowane do siedzisk tapicerowanych w II gatunku. Stanowią one około 60% produkcji , a pozostałe 40% stanowią sklejki w I gatunku przeznaczone do lakierowania.

Wytwarzane są sklejki głównie z brzozy.  Przerabiany jest też buk, a na specjalne zamówienie gatunki egzotyczne lub inne gatunki krajowe. Firma wykonuje również sklejki pod lakier z obłogów modyfikowanych.

Wymiary naszych sklejek wahają się w granicach od 200 x 500 mm do 600 x 1200 mm (kubełki). Jednak ich grubość wybiera klient w zakresie od 3 do 60 mm. Sklejki wykonujemy pod indywidualne zamówienia klientów i według dostarczonych przez nich wzorów.

Właściciel firmy Zawmak – Zygmunt Owczarek, mówi: „Jesteśmy w stanie wykonać praktycznie każde zamówienie. I dlatego nasze sklejki wykorzystywane są do produkcji krzeseł biurowych, szkolnych, kawiarnianych, pokojowych, transportowych (tramwaje, autobusy, pociągi). Producenci wykorzystują je również do wyposażenia obiektów transportowych (dworce kolejowe, autobusowe, lotniska). Staramy się dopasować do potrzeb naszych klientów i do ich zamówień”. I dodaje: „Atutem naszych wyrobów jest dobra jakość, terminowość wykonania oraz konkurencyjne ceny. Przez cały czas wdrażamy nowe wzory”.

Zawmak dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym oraz zapleczem technicznym do projektowania, wykonywania form sklejek oraz oprzyrządowania do ich obróbki według potrzeb klientów. Nasza firma nie spoczywa na laurach i cały czas dąży do udoskonalania procesu produkcyjnego. Dąży również do uzyskania jeszcze lepszej jakości, co głównie obecnie przejawia się w inwestycjach w urządzenia sterowane cyfrowo.

Producent zaprasza wszystkich zainteresowanych do dokładnego zapoznania się z jego ofertą i wyrobami w siedzibie firmy w Świątkowicach.

(jz)

zawmak@op.pl

.