Wprowadzanie ruchu do domu przyszłości. Witamy w FutureHaus

Informatyk Alan Kay powiedział kiedyś, że „najlepszym sposobem, by przewidzieć przyszłość, jest ją wynaleźć”. Zespół 25 studentów z uniwersytetu Virginia Tech właśnie tego dokonał, tworząc innowacyjny budynek FutureHaus. Mobilny dom mieszkalny zaprojektowano zgodnie z najwyższymi standardami ergonomii i dostępności. Wyposażono go w rozmaite technologie cyfrowe, takie jak podłogowe detektory upadku i urządzenia z funkcją regulacji wysokości, które zapewniają wszystkim użytkownikom jednakowe warunki dostępu.

Joseph Wheeler

Joseph Wheeler jest profesorem architektury w Virginia Tech School of Architecture + Design. Prowadzi badania naukowe w dziedzinie projektowania zrównoważonego i przyjaznego środowisku oraz sprawuje nadzór nad implementacją teorii projektowania i koncepcji projektowych. Uważa, że bezpośredni udział młodych adeptów architektury w procesie tworzenia pozwala uzyskać wyraźną przewagę nad innymi. To sprawia, że angażuje się wraz ze swoim zespołem w liczne interdyscyplinarne, pełnoskalowe programy badawcze.

Jako jeden z dyrektorów School of Architecture + Design Center for Design Research koordynował realizację wielu kompleksowych projektów. Należy tu podkreślić projekt i budowę domów mieszkalnych w ramach konkursu Solar Decathlon w latach 2005, 2009 i 2010. Za ostatni z nich zdobył pierwszą nagrodę w międzynarodowym konkursie w Madrycie.

Prowadzi również badania w dziedzinach takich, jak: procesy przemysłowe, konstrukcje modułowe i efektywność energetyczna.

Dowiedz się więcej o wyróżnionym nagrodami FutureHaus zaprojektowanym przez studentów uniwersytetu Virginia Tech.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług