pojemniki do przypraw

Wiosenne inspiracje od Interprint

Wiosną wszystko budzi się do życia. To zwykle czas wszystkiego, co nowe, wprowadzania zmian i twórczych poszukiwań – także tych związanych z wnętrzami. Wszystkim, którzy planują metamorfozę wnętrz, z pomocą przychodzi firma Inteprint. Na jakie rozwiązania warto zwrócić uwagę? Jakie trendy będą nam towarzyszyć? Oto kilka przydatnych informacji.

 

Interprint to firma, która wyznacza trendy nie tylko w dziedzinie nowych wzorów, ale również – w zakresie technologii. To połączenie nowoczesnych rozwiązań produkcyjnych z wizjonerskimi projektami dekorów pozwala odpowiadać na potrzeby użytkowników i wnosić wartość do ich wnętrz. Nie inaczej będzie tej wiosny – firma przygotowuje właśnie premiery nowości.

Mapa trendów – co je wyznacza?

W świecie designu kierunki rozwoju zmieniają się nieco wolniej niż w branży modowej, jednak wciąż ilość inspiracji i rozwiązań może przyprawiać o zawrót głowy. Jak odnaleźć się w gąszczu trendów?

Firma Inteprint określa najważniejsze tendencje w architekturze wnętrz, które zostaną z nami na dłużej. Pierwszą z nich jest powrót do korzeni przejawiający się w tradycyjnym rzemiośle czy w nawiązaniach do wiejskich domów w rustykalnym stylu. Kolejnym nurtem, który wpływa na design, jest przyroda i czerpanie z jej bogactwa. Materiały takie jak drewno, glina czy kamień stanowią inspirację i odpowiedź na tęsknotę mieszkańców wielkich aglomeracji za bliskością natury. Wprowadzają do wnętrz spokój i pozwalają na tworzenie ponadczasowych i uniwersalnych aranżacji. Ostatnim ważnym elementem, który wyznacza kierunki rozwoju wzornictwa, jest powrót do esencji. Oznacza on skupienie na tym, co naprawdę ważne i wykluczenie niepotrzebnego nadmiaru oraz autentyczność i poszukiwanie harmonii. Niczym nieograniczona przestrzeń, subtelne wzory i odkrycie piękna drzemiącego w przedmiotach nadgryzionych zębem czasu – to najważniejsze zalety tego nurtu.

Design i technologia – dobrana para

Interprint skupia się nie tylko na kwestiach estetyki i prognozowania trendów. Firma koncentruje się również na ciągłym udoskonalaniu swojego zaplecza technologicznego. Wykorzystuje między innymi druk cyfrowy, który umożliwia niemal natychmiastowe realizacje nowych projektów. Jako część japońskiej grupy Toppan Interprint angażuje się w udoskonalanie techniki druku. Zarządzanie kolorami, standaryzacja, dobór farb i papierów bazowych, głowic drukujących i wreszcie niezawodnej obsługi danych wymaga umiejętności, czasu i wielu testów. Druk cyfrowych dekorów odbywa się w centrali firmy w Arnsbergu.

Inspiracje z natury

Interprint czerpie z bogactwa przyrody garściami, oddając jej piękno w dekorach. Jednym z nich jest Viking Oak, który zaprasza w podróż na Północ. Wzór stanowi wyraz uznania dla dzikiej, nieokiełznanej przyrody, nawiązuje do rosnących samotnie skandynawskich dębów, na których niesprzyjające warunki pogodowe odbiły swoje piętno. Widoczne sęki i pozorna surowość materiału zyskują przy bliższym poznaniu i świetnie uzupełniają wnętrza w stylu japandi. Z kolei dla zwolenników subtelnych rozwiązań i prostoty dobrym rozwiązaniem będzie dekor Justus, który również jest inspirowany dębowym drewnem. Można w nim dostrzec ślady czasu, wody i zmiennych temperatur. Widoczne pęknięcia dodają mu jednak szlachetności i sprawiają, że jest on idealnym towarzyszem dodatków z kamienia czy betonu. Justus przełamie ich chłód i doda wnętrzom przytulności.

Idzie nowe

Interprint wciąż poszukuje inspiracji, faktur i wzorów. Nowości wprowadzą do wnętrz powiew świeżości i być może zmienią spojrzenie na dobrze znane materiały, definiując je na nowo. Już niebawem Interprint zaprezentuje nowe dekory będące odzwierciedleniem trendów i kierunków rozwoju.

http://www.interprint.com

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług