W długości tkwi siła

Masywna wyrówniarka plan 51L marki premium Format-4, poza nowym designem i masywną budową, przekonuje do siebie przede wszystkim stołem o długości trzech metrów. Już sam stół podawczy oferuje, przy długości 1650 milimetrów, wystarczającą powierzchnię roboczą dla bardzo długich elementów.

Rewelacyjną cechą wyróżniającą wyrówniarkę plan 51L, po raz pierwszy użytą w strugarkach Format-4, jest przechylany względem wału strugarskiego stół podawczy, pozwalający strugać materiał na wypukło lub wklęsło. Pozwala to w procesie sklejania, dzięki nadaniu powierzchni materiału wklęsłości lub wypukłości, osiągnąć perfekcyjne wyniki bez widocznej fugi.

Dzięki innowacyjnej konstrukcji równoległobocznej przykładnicy, która nie zajmuje dużo miejsca, obrabiarka może zostać ustawiona bezpośrednio przy ścianie. Maszyna zabiera więc mało powierzchni w zakładzie, oferując w niczym nieograniczoną szerokość strugania.

Zintegrowana z korpusem obrabiarki i tym samym zajmująca mało miejsca, komfortowa osłona wału strugarskiego daje się złamać w dwóch miejscach, przez co od frontu maszyny nic nie wystaje, gwarantując nieskrępowaną pracę podczas strugania.

Na osiąganie wyjątkowych wyników strugania wpływa bardzo precyzyjny, komfortowy system regulacji stołu. Długie, masywne stoły wyrówniarki z żeliwa szarego już w standardzie mają ustawianie elektromotoryczne za przyciśnięciem guzika z systemem „Power-Drive”. Ergonomiczny panel sterowania znajduje się zawsze na wysokości wzroku.

Sprawdzony system wału nożowego Format-4 ze 120-milimetrowym okręgiem skrawania gwarantuje perfekcyjny rysunek strugania niezależnie od gatunku drewna, a samonastawne, dwuostrzowe noże pozwalają zaoszczędzić na czasie oraz kosztach eksploatacji.

Jak wszystkie nowe strugarki Format-4 również plan 51L może zostać wyposażony w rewolucyjny, spiralny wał strugarski Silent-POWER®. Redukuje on podczas strugania o ponad połowę emitowany hałas i zapewnia 20-krotnie wyższą wytrzymałość noży w porównaniu do standardowych noży HSS oraz nieprzerwany, czysty, bez wyrw rysunek strugania w każdym gatunku drewna.

Format-4 wraz z plan 51L wniesie do każdego zakładu stolarskiego najnowocześniejszą technologię i sprawdzone komponenty systemowe oraz pozwoli osiągnąć nadzwyczajne wyniki strugania, również przy permanentnym, maksymalnym obciążaniu.

Zalety wyrówniarki plan 51L:
– stół podawczy wyrówniarki ustawiany względem wału strugarskiego,
– długie, masywne stoły wyrówniarki o długości 3000 mm,
– pierwszorzędny komfort obsługi, dokładność do dziesiątej części milimetra z regulacją „Power-Drive” stołu wyrówniarki,
– przykładnica wyrówniarki Format-4, dzieło mistrzowskie pod względem stabilności, precyzji i oszczędności miejsca,
– najwyższe bezpieczeństwo pracy, prosta obsługa, nowa osłona wału strugarskiego Format-4 zintegrowana z korpusem obrabiarki,
– systemowy wał strugarski Format-4 od dziesięcioleci gwarancją na perfekcyjne wyniki strugania,
– ograniczenie do połowy obciążenia hałasem z innowacyjnym, spiralnym wałem strugarskim Silent-POWER®.

(bb)

.