Vision – nowe energooszczędne urządzenie topiące

Firma Robatech zaprezentowała w marcu 2021 r. podczas światowej premiery online nowe, energooszczędne urządzenie topiące do wysokiej jakości aplikacji klejów – Vision. Szwajcarski producent opracował inteligentne urządzenie topiące, na zupełnie nowej platformie, z konstrukcją pozwalającą zaoszczędzić miejsce i innowacyjnymi funkcjami zapewniającymi bezpieczne klejenie produktów i efektywną eksploatację.

 

„Vision to całkowicie nowe urządzenie topiące, które otwiera nowy wymiar klejenia” – wyjaśnił Martin Spalinger, Director Strategic Marketing & Innovation. „Aplikacja kleju jest tak powtarzalna i spójna jak budowa szwajcarskiego zegarka”.
Vision delikatnie topi nawet najbardziej wymagające termoplastyczne kleje topliwe. Utrzymuje stałą lepkość kleju i dostarcza gorący klej do głowicy do nanoszenia ze stabilnym ciśnieniem. Dzięki temu znacznie wzrasta niezawodność precyzyjnego nanoszenia kleju, co jest wymagane przede wszystkim przy klejeniu opakowań podstawowych. W porównaniu z poprzednim modelem Concept Vision zużywa o 20% mniej energii.

Smart Terminal odciąża personel obsługi

Dzięki Smart Terminal firma Robatech wprowadza na rynek urządzenie topiące udoskonalone o nową funkcję. Aktualne informacje o pracy i statusie są wyświetlane w zmieniających się kolorach za pomocą paska LED na urządzeniu. Jest to zaleta. Teraz nawet z daleka personel obsługujący widzi, czy proces klejenia trwa bez zakłóceń i np. kiedy należy uzupełnić klej. Wyświetlacz aktualnego ciśnienia pompy, kody statusu oraz cztery przyciski funkcyjne ułatwiają obsługę i szybką interwencję.

Elastyczność instalacji i integracji systemu

Vision oferuje konstruktorom maszyn wiele możliwości. Urządzenie topiące może być zamontowane wzdłuż lub w poprzek. Jest obsługiwane zdalnie lub za pomocą opcjonalnego wyświetlacza dotykowego, który jest zamontowany z przodu lub z boku. Innowacyjna, 45-stopniowa powierzchnia przyłączeniowa FlexPort umożliwia podłączenie węży grzewczych pod różnymi kątami, co pozwala zaoszczędzić miejsce. Daje to klientom elastyczność w umieszczeniu Vision jak najbliżej głowic do nanoszenia przy zachowaniu niewielkiej długości ogrzewanego węża. System sterowania Robatech oferuje również otwarte interfejsy i standardowe protokoły magistrali polowej dla łatwej integracji z ogólnymi systemami.

Nowy wąż grzewczy do precyzyjnej aplikacji kleju

Firma Robatech zaskoczyła podczas światowej premiery kolejnym innowacyjnym produktem – wężem grzewczym Performa. Produkt ten jest odpowiedni dla lepkości od 100 do 20.000 mPas i wymaga do 45% mniej energii niż konwencjonalne węże grzewcze, takie jak Enduro firmy Robatech. Dzięki opracowaniu sprzęgła wtykowego PrimeConnect firma Robatech osiągnęła kilka celów jednocześnie – klienci mogą szybko i bezbłędnie podłączyć Performa bez specjalnych narzędzi w procesie plug-and-play. Ponadto lepkość kleju pozostaje stała również w miejscach połączenia z urządzeniem topiącym i głowicą do nanoszenia. PrimeConnect jest w pełni izolowany i eliminuje typowe mostki termiczne.

Modułowość dla nowego wymiaru klejenia

Robatech spełnia również obietnicę wysokiej kompatybilności wstecznej swoich najnowszych produktów. Vision z wężami grzewczymi i głowicami do nanoszenia jest kompatybilny do roku 2000. Performa może być używana z urządzeniami do topienia serii Concept w połączeniu z wężami grzewczymi Enduro. Dzięki temu klienci mogą sukcesywnie doposażać swoje istniejące systemy w energooszczędne komponenty systemowe i optymalizować jakość nanoszenia kleju.

Robatech

Grupa Robatech z siedzibą główną w szwajcarskiej miejscowości Muri (Aargau) jest jednym z wiodących na świecie producentów innowacyjnych i długotrwałych rozwiązań do nanoszenia klejów przemysłowych stosowanych na gorąco oraz na zimno. Od 1975 roku Robatech produkuje i dostarcza wysokiej jakości systemy sterowania, głowice nanoszące oraz urządzenia do topienia i dozowania klejów. Przedstawiciele Robatech z 80 krajów doradzają klientom z najróżniejszych branż i opiekują się nimi. Chętnie odpowiedzą na każde pytanie i pomogą załatwić każdą sprawę z zakresu nanoszenia kleju i optymalizacji procesów klejenia.