Szuflady i szafki bez uchwytów

Systemy bezuchwytowego otwierania szuflad i szafek są coraz bardziej popularne, o czym świadczy wzmożony popyt na tego typu rozwiązania. Dzięki nim szafki i szuflady są bardzo eleganckie, a cała zabudowa kuchenna nabiera nowoczesnego stylu.

Mechanizmy bezuchwytowego otwierania szuflad i szafek są alternatywą dla tradycyjnych metod pracy tych komponentów. Pozwalają bez użycia uchwytów wysunąć całą szufladę na zewnątrz lub otworzyć front szafki. Wystarczy nacisnąć na front, aby się otworzył i ponownie docisnąć, aby się zamknął i scalił z korpusem mebli. Kolejną kategorią tego typu produktów są specjalne akcesoria meblowe w wersji zintegrowanej z zawiasem (albo prowadnicą w przypadku szuflad) lub dostępne w postaci odbojników montowanych w korpusie szafki. Sprężyny gwarantują sprawną pracę także ciężkich frontów.

Firma Amix oferuje w tym obszarze rozwiązania, które spełnią oczekiwania współczesnych klientów. Pierwszym z nich jest opatentowany amortyzator K Push Tech marki Italiana Ferramenta, drugim prowadnice push to open.

 

K Push Tech

K Push Tech to w pełni odnowiony system automatycznego i bezuchwytowego otwierania szafek. Dostosowany do szerokiej gamy frontów specjalny, wewnętrzny mechanizm zapewnia bardzo cichą i trwałą pracę. Cechuje go nowoczesny design i rozszerzony program siły sprężyn, który gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie nawet w dużych i ciężkich drzwiczkach. Do jego produkcji zostały wykorzystane materiały o wysokiej wytrzymałości. Zredukowana została przestrzeń pomiędzy drzwiami a korpusem szafki – szczelina wynosi 1,4 mm, grubość pierścienia 0,6 mm. Szerszy jest zakres regulacji – wynosi on aktualnie +6/-0,45 mm. Poza regulacją ujemną sprężyna pozostaje nieaktywna, co zapewnia bezpieczeństwo przy montażu. Każde zatrzymanie trzpienia w pozycji „Stop” reguluje szczelinę w drzwiach o 0,15 mm. Kliknięcie trzpienia wskazuje maksymalne wykorzystanie regulacji.

Produkt dostępny jest w wersji z odbojnikiem do szafek ze standardowymi zawiasami sprężynowymi oraz z magnesem do szafek z zawiasami bez sprężyny lub z odwrotną sprężyną. Perfekcyjnie funkcjonuje nawet przy średnicy otworu z małą tolerancją. Montaż płytki adaptera może być wykonany za pomocą wkrętów z łbem płaskim lub eurowkrętów, płytka może być użyta jako szablon do nawierceń.

Prowadnice Deluxe i Perfect

Firma Amix proponuje, wykonane z dobrych materiałów i dostępne w różnych długościach, prowadnice kulkowe push to open z serii Deluxe oraz Perfect, które gwarantują płynne otwieranie i zamykanie szuflad bezuchwytowych. Wyposażone są one w takie mechanizmy, jak ciche domykanie czy mechanizm spowalniający, co niewątpliwie wiąże się z poprawą komfortu użytkowania mebli. Otwieranie szuflady odbywa się poprzez jej przyciśnięcie, a zamykanie poprzez lekkie domknięcie. Zarówno prowadnice serii Deluxe, jak i Perfect są jednymi z najlepszych rozwiązań na rynku, które mogą być zastosowane w meblach z różnych półek cenowych. Wykonane są z wytrzymałej stali ocynkowanej i dostępne w długościach od 250 do 600 mm.

(jb)