Szlifowanie i strukturyzacja do perfekcji

Seria szczotkarek Perfection z oferty firmy Gumet została zaprojektowana do przemysłowej pracy pod dużymi obciążeniami. Ich zastosowanie pozwala znacząco usprawnić proces szlifowania i strukturyzacji, przyspieszyć obróbkę oraz poprawić jakość wyrobu finalnego.

 

Nowoczesne maszyny serii Perfection znakomicie sprawdzą się podczas szlifowania elementów zarówno frezowanych, jak i płaskich. Dzięki ruchowi oscylacyjnemu dysków szlifierskich możliwe jest uzyskanie równomiernego efektu szlifowania na całej powierzchni, co ma kluczowy wpływ na jakość produkowanych wyrobów. Doskonałe efekty uzyskane są również w przypadku matowienia powierzchni po lakierach wodnych i UV.

Szlifierki serii Perfection występują w wersjach dolnej i pionowej. Pionowa szlifierka Perfection VS przeznaczona jest do szlifowania elementów wiszących. Dzięki tej innowacyjnej technologii możliwe jest m.in. zautomatyzowanie matowienia elementów lakierowanych w linii.

 

Maszyny konfigurowane pod potrzeby klienta

Innowacyjne, opatentowane zastosowanie walcowych szczotek oraz oscylujących dysków szlifujących w szczotkarkach z serii Perfection pozwala na uzyskanie idealnej powierzchni elementów obrabianych. Maszyny występują w zróżnicowanych szerokościach (od 600 do 2450 mm) i mogą być dowolnie skonfigurowane. W zależności od potrzeb klienta, w serii Perfection możliwe jest wykorzystanie dowolnej ilości głowic szlifujących, stacji dysków roboczych lub szczotek czyszczących. Szczotki czyszczące mogą współpracować z listwą dejonizującą lub tzw. nożem powietrznym. Wszystkie parametry obróbki są płynnie regulowane. Posuw elementu odbywa się na stole podciśnieniowym z silną pompą vacuum o mocy 7,5 kW. Agregaty szlifujące sterowane są automatycznie, maszyna może być wyposażona w operatorski panel PLC. Istnieje wówczas możliwość zapisania do kilku tysięcy programów dla konkretnych detali. W przypadku dużych zakładów produkcyjnych ma to ogromny wpływ na zwiększenie wydajności produkcji oraz zmniejszenie czasów przygotowawczych.

 

Seria P do wydajnej strukturyzacji

Proces strukturyzacji odbywa się za pośrednictwem minimum dwóch wałów umieszczonych prostopadle do pasa transportera, których obroty są skierowane przeciwnie względem siebie. Agregaty szczotkujące wymagają zastosowania dużej mocy roboczej, dlatego oferowane są maszyny z silnikami 5,5 oraz 7,5 kW. Dostępne są cztery szerokości robocze: 400, 600, 1000 i 1350 mm. Konstrukcja szczotkarki umożliwia bezpieczną obróbkę elementów o długości od 300 mm. W przypadku potrzeby szlifowania krótszych elementów proponowane jest zastosowanie podciśnieniowego stołu posuwu (vacum). Bębny robocze posiadają niezależną regulację wysokości, prędkości obrotowej oraz kierunku. Również prędkość posuwu jest płynnie regulowana. Element szlifowany zabezpieczony jest czterema rolkami dociskającymi.

Opcjonalnie możliwe jest zastosowanie większej ilości bębnów roboczych (taka konfiguracja przedstawiona jest na fotografii). Maszyna występuje również w wersji zabudowanej. Jest przystosowana do pracy w linii produkcyjnej. Producent oferuje dwie opcje sterowania: za pomocą standardowych potencjometrów i przycisków oraz za pośrednictwem dotykowego panelu PLC.

 

PROFI 150

Model PROFI 150 stanowi bazę dla zaawansowanej linii szlifującej. Szlifowanie odbywa się przy użyciu trzech szczotek – górnej i dwóch bocznych (lewej i prawej). Każda z głowic posiada precyzyjną regulację odległości od elementu oraz kąta pochylenia. Prędkości obrotowe szczotek oraz posuw są płynnie regulowane. Dzięki temu możemy dostosować obróbkę do zróżnicowanej produkcji. Szerokość robocza maszyny wynosi 150 mm i jest wystarczająca przy produkcji listew. Konfiguracja maszyny jest dowolna, może być wyposażona w minimum 3 sztuki agregatów szlifujących, maksymalna ilość głowic może dochodzić, przy zaawansowanych procesach technologicznych, do kilkunastu.

 

Uniwersalne szlifierki US250 lub UTS

Szlifierki US250 lub UTS kierowane są do klientów mniej wymagających oraz dla tych zakładów, które mają większe zróżnicowanie produkcji. Przy użyciu szlifierki US250 proces szlifowania odbywa się za pośrednictwem dwóch bębnów szlifujących. Kombinacja przeciwnych kierunków obrotów wałów z zastosowaniem bębnów szlifujących o skośnym umieszczeniu lameli ściernych powoduje uzyskanie powierzchni szlifowanej o doskonałej gładkości. Umieszczenie bębnów roboczych szlifierki US250 może być dowolne. Możliwe jest szlifowanie elementu poprzez dwa bębny górne, górny i boczny, górny i dolny itp. Znakomitym rozwiązaniem jest możliwość odwrócenia bębna o 180° i szlifowanie elementów trzymanych w dłoni. Ma to szczególne zastosowanie w produkcji małoseryjnej. Elastyczność użytkowania maszyny powoduje znaczne obniżenie kosztów rozbudowy parku maszyn, ponieważ ograniczone jest do zakupu jednego, wielofunkcyjnego urządzenia.

Przy użyciu szlifierki UTS możliwe jest szlifowanie elementów o złożonym przekroju. Regulacja wysokości (od 0 do 150 mm) oraz kąta pochylenia wrzeciona (od 0 do 180°) umożliwia dostosowanie maszyny do zróżnicowanych potrzeb.

 

Fot. Gumet

.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług