Szlifierka oscylacyjna UVA 115 E firmy Mafell

Przy wysokiej jakości elektronarzędziach nie tylko ocenia się końcowy rezultat, ale także sposób, w jaki ten rezultat jest osiągany. Taka koncepcja przyświecała projektantom firmy Mafell, gdy projektowali szlifierkę oscylacyjną. Szukano połączenia wysokiej jakości rezultatów szlifowania z maksymalnie wydajnym odciągiem oraz doskonałą ergonomią pracy.

W przemyśle drzewnym dążenie do spełnienia tych wymogów często wiąże się w szczególności z zastosowaniem różnych systemów szlifowania. Jednak szlifierka oscylacyjna UVA 115 E spełnia wszystkie wymagania w jednym urządzeniu.

Co odróżnia szlifierkę oscylacyjną UVA 115 E firmy Mafell od pozostałych, dostępnych na rynku?

Po pierwsze – wysoko wydajny system odciągania pyłu.
Swoje doskonałe działanie zawdzięcza on przede wszystkim materiałom ściernym firmy Abranet©. Są to specjalne siatki ścierne z 24 tysiącami otworów na powierzchni, co zapewnia niemal bezpyłową obróbkę materiału. Siatka ta jest znacznie wydajniejsza od typowych papierów ściernych, gdyż w wyniku braku zapychania powierzchni podłoża pracuje do całkowitego starcia ziarna. Co więcej, tylna strona siatki ma fakturę podobną do weluru, co ułatwia jej mocowanie na rzep – tak samo jak papiery ścierne.
Kanały odsysające znajdujące się po obu stronach stopy szlifierskiej zwiększają skuteczność wbudowanej turbiny odsysającej pył, co w połączeniu z użyciem siatek ściernych firmy Abranet© sprawia, że prawie 90% pyłów powstających w trakcie pracy zostaje odciągnięte na zewnątrz, do worka filtrującego. Taką wysoką wydajność osiąga się nawet bez podłączenia zewnętrznego odciągu (odkurzacza przemysłowego).

Po drugie – niska emisja drgań
Według norm europejskich EN 60745 typowe wartości emisji drgań wynoszą 2,5 m/s2. W porównaniu z innymi szlifierkami UVA 115 E wyposażona jest w specjalne membrany tłumiące drgania – dzięki czemu wartość emisji drgań, zmierzona np. w tylnej rączce szlifierki, nie przekracza 1,9 m/s2. W konsekwencji na ręce i ramiona osoby obsługującej szlifierkę przekazywane jest znacznie mniej drgań, co pozwala na mniej męczącą i dłuższą pracę.

Po trzecie – wbudowana elektronika
Prędkość obrotową można bezstopniowo nastawiać od 4000 do 24.000 obrotów/minutę, dzięki czemu można optymalnie dostosować prędkość do danej powierzchni, np. do szlifowania powierzchni lakierowanych lub z tworzyw sztucznych. Wybrana prędkość obrotowa silnika jest utrzymywana elektronicznie na stałym poziomie, co sprawia, że nawet przy obciążeniu osiągana jest stała prędkość.

Po czwarte – wszechstronność zastosowania
Szlifierka oscylacyjna UVA 115 E firmy Mafell może pracować na różnego rodzaju materiałach, począwszy od drewna, aż do metalu, duże powierzchnie czyni idealnie gładkimi i to przy niskim nakładzie wysiłku i mocy. UVA 115 E doskonale nadaje się do szlifowania zgrubnego i dokładnego, zarówno drewna twardego, jak i miękkiego. Zdaje również egzamin, gdy w trakcie prac malarskich trzeba szlifować powierzchnię pomiędzy poszczególnymi warstwami.

Stopa szlifierki nie wykonuje ruchu obrotowego, dlatego obróbka krawędzi oraz fazowanie również jest w zasięgu działania szlifierki. To są ważne cechy zwłaszcza dla firm zajmujących się wykańczaniem wnętrz, gdzie drewno, wyroby z drewna i ściany gipsowo-kartonowe często wymagają dużego szlifowania.

Kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem jest beznarzędziowo zdejmowana stopa żelazkowa Delta, która umożliwia uzyskanie idealnej powierzchni w narożnikach, na brzegach czy wszędzie tam, gdzie dostęp jest ograniczony.

Po piąte – większa moc
Szlifierka UVA 115 E została wyposażona w nowy, wzmocniony silnik o mocy 450 W. Dodatkowo specjalne uszczelnienie maszyny przed powstającymi pyłami znacząco przyczynia się do przedłużenia jej żywotności. Standardowo szlifierka oscylacyjna UVA 115 E wyposażona jest w:
• worek filtrujący UFB-1,
• stopę żelazkową Delta 105,
• opakowanie siatek szlifujących Abranet© – P80,
• opakowanie siatek szlifujących Abranet© – P120,
• komplet pasków siatki szlifującej Abranet© – do mocowania na klamry (w zestawie siatki o ziarnistości: P60, P80, P100, P120, P150, P180, P240, P320),
• siatkę Delta 105 – P120,
• wkładkę UVA-SA (10-otworowa),
• wkładkę UVA-SA Delta 105,
• przewód zasilający 4 m,
• systener Mafell-Max.

Szlifierka – jak wszystkie maszyny firmy Mafell – objęta jest 3-letnią gwarancją. Firma Andrema z Poznania, polski przedstawiciel firmy Mafell, zapewnia pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny dla maszyn zakupionych u autoryzowanych dystrybutorów.

(mjp)
 

Dane techniczne UVA 115 E

Suw roboczy

2,6 mm

Pobór mocy

450 W

Powierzchnia szlifowania

230 x 115 mm

Prędkość obrotowa

4000-24.000 1/min.

Ciężar

2,7 kg

.