Szczecin – miejsce, gdzie design spotyka się ze sztuką

Połączenie przestrzeni handlowej z galerią sztuki? Ten mariaż udał się w Szczecinie. Klienci poszukujący mebli do salonu mogą teraz spacerować wśród fotografii znanej szczecińskiej artystki Anny Niemiec. Zamiast ekspozycji szczelnie wypełnionej sofami, narożnikami i fotelami, mieszkańcy zyskali przestrzeń zaprojektowaną i skoncentrowaną na odbiorcach. Tu miłe spędzenie czasu w towarzystwie sztuki jest co najmniej tak samo istotne jak zakupy. Za projekt nowego Autoryzowanego Salonu Firmowego Gala Collezione odpowiada szczecińska architekt Marta Potorska z pracowni Reforma Domu.

 

Sztuka w połączeniu z dobrym wzornictwem

Firmie Gala Collezione zależało, by przestrzeni, na której pokazuje się  meble, towarzyszyła sztuka, która ma swe korzenie w Szczecinie. Motywem, który połączył ofertę Gala Collezione i wyjątkowe czarno-białe fotografie Szczecina, autorstwa Anny Niemiec, było zestawienie fotografii z wyposażeniem domu o artystycznej i estetycznej wartości.

– Prawdziwa sztuka zawsze inspiruje, a dobry design daje nam motywację do zmian na lepsze w swoim otoczeniu. W obu z nich tak samo ważna jest właściwa kompozycja i dobrze dobrane kolory. Oryginalne polskie wzornictwo proponowane przez Gala Collezione i moje prace dobrze współistnieją ze sobą w przestrzeni ekspozycyjnej. Cieszę się, że te fotografie mogą inspirować i nadawać meblom inny wymiar”- mówi o wspólnym projekcie z Gala Collezione artystka, której prace publikowane były w wielu pismach i na portalach fotograficznych.

Anna Niemiec współpracowała wcześniej m.in z Operą Szczecińską oraz z Filharmonią im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Artystka aktywnie wspiera także rozwój młodych fotografów w Szczecinie. Tematem jej fotografii jest zazwyczaj pejzaż miejski i architektura, najchętniej pokazuje je w postaci minimalistycznej abstrakcji. Ważnym elementem prac Anny Niemiec jest człowiek, który stanowi dla fotografki nieodłączny element miejskiego pejzażu.
Nowy autoryzowany salon Gala Collezione mieści się w szczecińskim centrum handlowym TOP SHOPPING, przy ul. Hangarowej 13. Na powierzchni 220 m2 zgromadzono wyjątkowo dużą ekspozycję mebli tapicerowanych marek Gala Collezione i Sweet Sit. W salonie znajdziemy także komplementarne produkty marek takich jak Paged (meble skrzyniowe), Markslojd (oświetlenie dekoracyjne), Carpet Decor (dywany), WallART (tapety) i oczywiście fantastyczne fotografie Szczecina autorstwa Anny Niemiec, które można zakupić na miejscu.