Światowe spotkanie meblarzy we Włoszech

Pierwsza edycja interzum forum italy 2024 zakończyła się sukcesem. To nowe, mające odbywać się co dwa lata wydarzenie dla dostawców branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz cieszyło się dużym zainteresowaniem międzynarodowym. Do Bergamo w dniach 6 i 7 czerwca przybywali goście z całego świata.

 

Liczby

Łącznie w spotkaniu wzięło udział 4820 gości z 52 krajów, z czego 20% pochodziło spoza Włoch. Najwięcej przybyszów zagranicznych było z Niemiec, Polski, Hiszpanii, Francji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Serbii, Turcji oraz Szwajcarii. Swoje rozwiązania i produkty zaprezentowało im 216 wystawców z 24 krajów, w tej liczbie 36% stanowiły firmy zagraniczne.

Thomas Rosolia, dyrektor generalny Koelnmesse Italia, firmy organizującej wydarzenie powiedział: „Premiera interzum forum italy przekroczyła wszelkie oczekiwania. Byliśmy zachwyceni dużą liczbą odwiedzających, a także jakością, która była wysoka i doskonale zgodna z celami wydarzenia. Bardzo nas ucieszyło zainteresowanie firm branżowych, które entuzjastycznie przyjęły nowy format targów i wiele z nich wzięło aktywny udział w programie konferencji. Dane liczbowe z pierwszej edycji wydarzenia pokazały, że podążamy właściwą drogą i z sukcesem uwzględniliśmy zapotrzebowanie rynku na organizację dwuletniej imprezy na zmianę z interzum cologne. Na podstawie opinii uczestników wydarzenia pracujemy już nad edycją na rok 2026”.

Carlotta Benardelli, kierownik projektu interzum forum italy podsumowuje: „Jesteśmy niezwykle dumni z wyników uzyskanych w pierwszej edycji targów. Entuzjazm i zaangażowanie wszystkich uczestników przyczyniły się do stworzenia dynamicznego i innowacyjnego wydarzenia. Naszym celem było zaoferowanie nowego formacie i z radością mogę stwierdzić, że osiągnęliśmy to z wielkim sukcesem. interzum forum italy wyróżniało się nie tylko jakością i różnorodnością wystawców, ale także skupieniem się na niezwykle aktualnych zagadnieniach poruszanych podczas różnych konferencji, w tym na temat zrównoważonego rozwoju i innowacyjności.”

Konferencje

Program konferencji to jedna z mocnych strona interzum forum italy. Składał się on z trzech etapów: Trend Talk, Trend Stage i Product Stage. Wystąpienia zainaugurowała dyskusja przy okrągłym stole pod tytułem: Perspektywy biznesowe. Globalne innowacje i lokalna produkcja: zmieniające się materiały, technologie i rynek mebli. Zabrali na niej głos: Lorenzo Tavazzi, Jörg Buck, Edi Snaidero, Alessandra Tracogna, Piero Paganoni, Roger Reichert i Alfonso Tentori. Następnie łącznie odbyło się 30 wydarzeń, na których wypowiedziało się 60 prelegentów z Włoch i innych krajów. Przedstawili oni swoje wizje mieszkalnych przestrzeni. Omówili najnowsze trendy, materiały, rozwój wykończeń, a także nowe procesy produkcyjne. Wspólnym mianownikiem tych rozważań był aspekt niskiego wpływu na środowisko. Reasumując była to świetna okazja do zapoznania się z aktualnym spojrzeniem ekspertów na meble czy aranżację wnętrz. Jednak nie tylko,  bo dyskusja dotyczyła również powiązanych obszarów, takich jak: branża hotelarska, produkcja jachtów i łodzi, kamperów czy samochodów.

Nagrody

7 firm zostało laureatami forum italy award 2024. Przyznano je w dwóch kategoriach: Innowacje oraz ESG i zrównoważony rozwój. Nagrody wręczono podczas uroczystej kolacji w pięknym hotelu San Marco w centrum Bergamo.

Druga edycja interzum forum italy odbędzie się w dniach 4 i 5 czerwca 2026 r. w Bergamo.

 

Koelnmesse – globalne działanie

Koelnmesse jest wiodącym na świecie organizatorem targów w obszarach Living, Contract i Public Spaces (przestrzenie mieszkalne, kontraktowe i publicznych). Oprócz imm cologne i interzum firma organizuje w centrum targowym w Kolonii, między innymi: ORGATEC, spoga+gafa, FSB i aquanale. Wymienione imprezy należą do najbardziej znanych i ugruntowanych na arenie międzynarodowej spotkań branżowych. Kompleksowo reprezentują one segment wnętrz i designu, obszar zaopatrzenia branży meblarskiej i budownictwa wnętrz, świat kuchni, wszystkie tematy związane ze współczesnym światem pracy, ogrodowym stylem życia, a także nowoczesnymi środowiskami pracy, przestrzeniami publicznymi, sportem i obiekty rekreacyjnymi, w tym saunami, basenami i centrami odnowy biologicznej.

Aby uzupełnić wydarzenia w Kolonii, Koelnmesse stale poszerza swoje portfolio na kluczowych rozwijających się rynkach na całym świecie. Jej zagraniczne targi obejmują ORGATEC TOKYO w Japonii oraz wydarzenia z rodziny marek interzum: interzum guangzhou w Chinach, interzum bogota w Kolumbii i interzum forum italy we Włoszech. Koelnmesse dodało niedawno do swojego portfolio współpracę pomiędzy imm cologne a uznanymi targami designu w Kolumbii. Wydarzenie to odbędzie się pod nazwą La Feria De Diseño Medellín powered by imm cologne.

(jz)

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług