SURTECO – dekory inspirowane marmurem

Wyjątkowe pomieszczenia wymagają wyjątkowych rozwiązań i koncepcji. To nieustanne poszukiwania nowych trendów, wychodzenie naprzeciw oczekiwaniom, jakie nakłada rynek oraz klienci. Dlatego Surteco GmbH dostarcza więcej niż jeden produkt, dostarcza całościowe rozwiązania dekorów, wszystko z jednego źródła – doskonale skoordynowane.

Dział designu SURTECO tworzą ludzie z pasją do poszukiwań nowych wzorów. Źródłem inspiracji dla nich, dla designerów, architektów, artystów – dla ludzi kultury, zawsze była natura. To z niej czerpią nowe pomysły, nadając im nowe oblicza i zastosowania. Tym razem SURTECO wzięło na warsztat marmur – króla wśród kamieni naturalnych, będącego synonimem estetyki, luksusu i ponadczasowej elegancji. Nawiązując do jego wyjątkowego rysunku, producent oferuje dwie propozycje w przeciwstawnych kolorach.

Bernini

Dekor nawiązuje swoim wyglądem powierzchni, znacznymi inkluzjami kwarcu, do klasycznego, włoskiego marmuru Calacatta. Nazwa nawiązuje do toskańskiego rzeźbiarza i architekta Gian Lorenzo Berniniego. Kamień ten od wieków był i jest wykorzystywany jako materiał w architekturze wnętrz. Doskonale odnajduje się w nowoczesnych aranżacjach, jak i w klasycznych kompozycjach. Jest uniwersalny – kolor bieli pozwala na łączenie z kolorystyką drewna czy metalu. Idealny do zastosowania jako blat lub podłoga.

Sinope Marble

To specjalny kamienny dekor. Szlachetne inkluzje kwarcu i jasne żyły są hojnie rozmieszczone na całej powierzchni kamienia i nadają mu wyjątkowy kontrast. Ten wyrazisty design wpasowuje się w dostojną atmosferę i może być stosowany jako powierzchnia – blat, blat stołu, do prac wewnętrznych lub na podłogach. Harmonizuje z wszystkimi rodzajami drewna, kamieni, a także może tworzyć eleganckie połączenie z jednolitymi kolorami. Nazwa nawiązuje do greckiej mitologii, Sinope – nimfa o niezwykłym pięknie, jest córką Asoposa i Metope, w której zakochał się Zeus.