Stylowo, kolorowo, przezroczysto

Bejca do ługowania Laugenbeize, lakier Pigmocryl NG oraz podkład PUR-Füllgrund HT to trzy innowacyjne rozwiązania przeznaczone dla producentów mebli, które wprowadziła do swojej oferty firma Adler. Te nowoczesne środki dają jeszcze większe możliwości uzyskiwania pięknych i trwałych powierzchni.

Bejca do ługowania Laugenbeize

Stylowe starzenie się
Dąb, dąb, dąb – czy to chodzi o stół w jadalni, czy o łóżko, podłogę czy boazerię – żadne inne drewno bardziej się obecnie nie podoba. Dąb jest elegancki, stylowy i ponadczasowy. Dąb jest najmodniejszy. A z dębem jest jak z ludźmi, prawdziwe piękno przychodzi z czasem. Dopiero gdy w starym drzewie widać upływ lat, to mebel staje się prawdziwym unikatem. A w tym można akurat mu pomóc. Nowa bejca do ługowania Laugenbeize firmy Adler nadaje drewnu dębowemu pełny charakter, wiekowy wygląd. W trzech cudownych, modnych kolorach, ale zawsze wyraziście indywidualny.

Wartość z wnętrza płynąca
„Bejca Laugenbeize wnika głęboko do drewna dębowego i reaguje z jego składnikami” – wyjaśnia opracowująca tę bejcę Jutta Libowitzky z tyrolskiej fabryki lakierów firmy Adler. Dlatego efekt jest zawsze inny. Drewno zmienia się raz silniej, raz słabiej – dzięki temu powstaje jedyny w swoim rodzaju materiał na specjalne meble, tak pożądane do wyszukanego wystroju mieszkania. Bejca Laugenbeize jest dostępna w trzech kolorach: Cremeeiche – dąb kremowy rozjaśniający drewno, Räuchereiche – dąb dymiony, przeciwnie, przyciemniający oraz Kalkeiche – dąb wapnowany podkreślający dodatkowo pory na biało.

Niepotrzebne końcowe płukanie
Technika bejcowania ługiem znana jest od stuleci. W przeciwieństwie do wcześniejszych produktów bejca do ługowania Laugenbeize firmy Adler jest znacznie mniej agresywna. „Można ją stosować, używając całkowicie normalnego wyposażenia” – podkreśla Jutta Libowitzky. Nie jest potrzebne nawet spłukanie. Bejcę nanosi się raz pistoletem lakierniczym lub pędzlem. Szlifując powierzchnię po wyschnięciu, efekt można jeszcze dalej zmienić. Na bejcę musi się nanosić lakier rozpuszczalnikowy, taki jak Adler Legnopur, Adler Ventopur lub – w celu uzyskania szczególnie naturalnie wyglądającej i mimo to doskonale chronionej powierzchni – lakier Adler PUR-Naturmatt. Tak pięknie może wyglądać starzenie się.

Adler Pigmocryl NG

Kolorowe meble szybko i łatwo
Komoda do sypialni w kolorze petrol blue. Stolik w barwie czerwonej miedzi. Fotel jak zielona mięta. Lub szafa w szlachetnej szarości. Wyzywające lub prowokujące indywidualizmem – kolorowe meble w roku 2015 są nadal modne. Firma Adler jeszcze bardziej ułatwia stolarzom i producentom mebli wytwarzanie takich kolorowych cacek dla klientów. Zastosowanie nowego, wodnego lakieru pigmentowanego Adler Pigmocryl NG pozwala uzyskiwać kolorowe powierzchnie szybko, łatwo i perfekcyjnie, jak nigdy dotąd.

Zabarwienie na wszystkie wymarzone kolory
„Nowy lakier wodny schnie wyjątkowo szybko i zaskakuje bardzo niską tendencją do sklejania się przylegających warstw, bardzo dobrze kryje i utrzymuje się na powierzchniach pionowych” – zaznacza Franz Thummer, kierownik działu rozwoju lakierów do mebli firmy Adler. Lakier Adler Pigmocryl NG można zabarwiać, stosując system mieszania kolorów Adler-Mix. „W ten sposób możemy jeszcze szybciej spełniać życzenia naszych klientów dotyczące kolorów. Do lakieru bazowego dodaje się w tym celu wysokojakościowe pasty barwne. Dla naszych klientów otworzyliśmy w ten sposób prawdziwy raj kolorów. Wszystkie kolory RAL i NCS są już dopracowane i od początku kwietnia dostępne w stopniach połysku G10, G30 i G50 przy zamówieniach z fabryki” – stwierdza Franz Thummer.

Rekordowa szybkość schnięcia
Lakier Adler Pigmocryl NG stosuje się jednoskładnikowo, nie jest konieczne dodawanie żadnych utwardzaczy. Mimo to seria „Nowa Generacja” (NG w nazwie to właśnie oznacza) zaskakuje wytrzymałością mechaniczną i odpornością na działanie czynników chemicznych. „Powierzchnie silnie narażone na zużycie, jak fotele, stoły lub drzwi, należy dodatkowo pokryć lakierem Adler Aquatop Antiscratch” – zaleca Franz Thummer. Gdy stosuje się tylko lakier Adler Pigmocryl NG, to już po dwóch godzinach można szlifować powierzchnię i nakładać następną warstwę lakieru. „Nowy” jest oczywiście odporny na działanie światła i jako lakier wodny przyjazny środowisku i zdrowy. Lakier znalazł się już w wykazie zalecanych produktów na platformie informacyjnej budownictwa i mieszkalnictwa ekologicznego www.baubook.info” – zaznacza kierownik Thummer. I dodaje: „Nic już nie stoi na drodze do stosowania wysokojakościowych pokryć pigmentowanych, by mieszkanie stało się takim, jakie chcesz je mieć, silnie indywidualne, modne i przyjazne środowisku”.

Podkład PUR-Füllgrund HT

Do wysokojakościowego lakierowania z zamykaniem porów powierzchni mebli drewnianych firma Adler opracowała teraz specjalny, bardzo przezroczysty, rozpuszczalnikowy podkład wypełniający. Odznacza się wysoką zdolnością do wypełniania i ponadprzeciętną przezroczystością. Nowy podkład wypełniający cechuje bardzo dobra zdolność do trzymania się na powierzchniach pionowych i ponadto doskonałą, długo się utrzymującą elastycznością.

Profil produktu uzupełnia dobre wzmacnianie koloru drewna i doskonała zdolność do wpływania do porów drewna. Znakomite właściwości podkładu PUR-Füllgrund HT czynią go szczególnie interesującym w zastosowaniach do wyszukanych elementów wyposażenia wnętrz, jak na przykład do jachtów. W połączeniu z lakierem Adler PUR-Glanzlack można uzyskać bardzo przezroczyste, wymagające powłoki o wysokim połysku.
Lakier Adler PUR-Füllgrund HT nadaje się jako silnie wypełniający podkład w bardzo przezroczystych pokryciach lakierowych do mebli i elementów wyposażenia wnętrz.

(rs)

ADLER

.