Stawiając na Viscor

W ostatnich latach obserwuje się znaczący wzrost zainteresowania producentów mebli i materacy nowymi materiałami o unikatowych właściwościach. Organika, wychodząc naprzeciw najnowszym trendom na rynku, dostarczyła w ostatnim czasie wiele ciekawych rozwiązań, a wśród nich Viscor – piankę o wyjątkowych cechach użytkowych.

W dynamicznie zmieniającym się świecie firmy poszukują nowych rozwiązań i zastosowań dla rozmaitych materiałów. Producenci mebli i materacy podążają za tymi trendami i znajdują wciąż ciekawsze rozwiązania, które wykorzystują w produkcji swoich wyrobów. W działaniach tych upatrują przede wszystkim możliwości uzyskania przewagi konkurencyjnej, a także zdobycia cennego instrumentu w procesie pozycjonowania swoich produktów.

Viscor to coś więcej
Wieloletnia współpraca z liderami w produkcji mebli i materacy na europejskich rynkach pozwoliła Organice wyjść naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i wprowadzić na rynek kilka nowych wyrobów, a wśród nich Viscor, materiał o unikatowych właściwościach, który, stanowiąc element mebli i materacy, dostarcza użytkownikom czegoś więcej niż powszechnie stosowane wypełnienia.

Viscor posiada własności termoelastyczne – reaguje na temperaturę i ciężar ciała. Potrafi dokładnie dopasować się do sylwetki, zapewniając właściwe podparcie tam, gdzie jest to potrzebne. Z uwagi na takie walory producenci mebli coraz powszechniej projektują elementy siedzisk w sofach i pufach z jego zastosowaniem. Materiał ten znacznie podnosi komfort użytkowania oraz nadaje meblom szlachetny charakter. Dzięki temu staje się dla producentów narzędziem do budowania wizerunku nowoczesnej firmy podążającej za osiągnięciami techniki, a także przyczynia się do dostarczania użytkownikom wyjątkowych doznań.

Firmy, które używają Viscor w swoich meblach, odnoszą także sukcesy sprzedażowe. Okazuje się, że pianka ta nie tylko poprawia samopoczucie użytkownika, ale także pozwala osiągać wymierne korzyści dostawcom mebli, którzy rozwijają swoje nowe produkty i zdobywają kolejne rynki.

Materace z pianką Viscor = zdrowy sen i odpoczynek
W ostatnich latach również rynek materacy przeszedł metamorfozę. Zamiast używać standardowych pianek i sprężyn, wszyscy producenci poszukują nowych materiałów, które w znacznie lepszy sposób pozwolą użytkownikowi takiego materaca skutecznie wypocząć. Producenci stosujący Viscor w swoich materacach mają świadomość, że dostarczają klientowi, oprócz elementu sypialni, także zdrowy sen i odpoczynek.

Viscor to znakomity technologicznie materiał, pełne wsparcie techniczne w zakresie przetwórstwa, a także szereg certyfikatów i atestów pochodzących z prestiżowych laboratoriów w całej Europie. Wszystkie te aspekty sprawiają, że znaczący producenci mebli i materacy cenią i stosują Viscor
w swoich wyrobach.

(pg)

Innowacyjność jest dziś standardem na konkurencyjnym rynku produktów i usług. Tylko firmy, które w sposób ciągły adaptują się do zmian zachodzących w otoczeniu, tworzą i rozwijają nowe produkty oraz wdrażają nowoczesne technologie, mogą przetrwać i zdominować rynek. Malborskie Zakłady Chemiczne „Organika” S.A., największy polski producent pianki poliuretanowej w Europie, jest tego najlepszym przykładem. Siła i potencjał międzynarodowej grupy kapitałowej zostały dostrzeżone ostatnio kilkukrotnie. Organika znalazła się w gronie najbardziej innowacyjnych firm 2011 roku, zajmując 21. miejsce w rankingu tygodnika „Wprost”. W połowie bieżącego roku firma po raz kolejny potwierdziła, że należy do najdynamiczniej rozwijających się przedsiębiorstw w Polsce i uzyskała prestiżowy tytuł Lidera Nowych Technologii 2012. W ofercie Organiki znajduje się szeroka gama pianek poliuretanowych: standardowych typu T, wysokoelastycznych typu HR, trudnopalnych typu CME, trudnopalnych wysokoelastycznych typu CMHR, a także specjalistycznych: pianek poliestrowych oraz pianek typu R pochodzących z ekorecyklingu. Pianka Viscor stanowi coraz bardziej popularny element nowoczesnych i ekskluzywnych mebli i materacy. Jej zastosowanie to gwarancja jakości oraz znacznego podniesienia komfortu z korzyścią dla producenta oraz użytkowników mebli.

(iwś)

.