SM’art – lżejsze i bardziej ekologiczne blaty kuchenne

Blaty kuchenne SM’art to długo wyczekiwana nowość w portfolio włoskich materiałów premium. Znajdziemy je teraz w ofercie firmy Demos trade, która proponuje do wyboru dekory drewniane lub imitacje marmuru i kamienia. Blaty są wyjątkowe nie tylko pod względem wyglądu. Są również lżejsze, bardziej przyjazne dla środowiska, a pracując z nimi, wytwarza się znacznie mniej odpadów. Jak to możliwe? Spójrzmy na ich przewagi nad standardowymi blatami.

 

Niższa waga

Gęstość płyty wynosi 540 kg/m3, czyli o 100 kg/m3 mniej niż konwencjonalnej płyty wiórowej. „Myślę, że plecy stolarzy szczególnie docenią wagę tych blatów. Dla standardowego formatu blatów (4100 x 600 mm) SM’art waży aż 21 kg mniej. To duża ulga dla kogoś, kto codziennie pracuje z materiałami ważącymi dziesiątki kilogramów” – komentuje Martin Karaščák, strategiczny manager produktu, który odpowiada za całą kolekcję w Demos trade.

Wierniejsze odwzorowanie

„Wszystkie sześć dekorów wybraliśmy z kolekcji tak, by nie tylko odzwierciedlały aktualne trendy i zapotrzebowanie rynku, ale także doskonale łączyły się z innymi dekorami płyt SM’art” – dodaje Karaščák. W kolekcji znajduje się 6 dekorów. Dwa charakterystyczne i obecnie bardzo popularne dekory marmurowe Apollo Olympus i Athena Olympus. Dwa popularne dekory drewniane o zsynchronizowanej strukturze Cricet Club i Ski Club. Dwa neutralne dekory industrialne, symulujące kamień Bravo Rio i Paraná Rio.

Przyjazne środowisku

Nośnik wykonany jest bez dodatku formaldehydu z płyty topolowej LSB. Drewno topoli wykorzystywane przez nośniki jest uprawiane w sposób odnawialny na plantacjach we Włoszech. Konstrukcja oparta jest na płytach OSB, co gwarantuje wysoką wytrzymałość mechaniczną, stabilność wymiarową oraz doskonałą spójność materiału łączącego. „Mówiąc najprościej, nośniki dzięki pięciu warstwom wiórów położonych poprzecznie i podłużnie oraz mikrocząstek pyłu topoli, które tworzą zewnętrzną warstwę płyty, lepiej trzymają okucia meblowe” – komentuje Karaščák.

Efektywne wykorzystanie z prostą krawędzią

Format 3020 x 620 x 38 mm lub 3020 x 1200 x 38 mm idealnie nadaje się do wysp kuchennych. Dzięki temu trzymetrowy blat jest w pełni wykorzystywany w małych kuchniach bez pozostałości materiału (normalny blat – 4,1 m, blat SM’art. – 3 m). Dodatkowo blat jest głębszy o dwa centymetry, co pozwala na różne nietypowe rozwiązania bez większych inwestycji.

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług