Siła i wytrzymałość „Made in Germany”

Nowa szlifierka EVA 150 firmy MAFELL idealnie nadaje się do pracy ciągłej. Specjalna membrana pochłaniająca drgania izoluje główne części obudowy szlifierki, które trzymane są w rękach w trakcie pracy. Dzięki temu drgania generowane przez urządzenie nie są przekazywane do użytkownika.

Dodatkowo niska emisja drgań – wartość drgań nie przekracza 2,73 m/s2 – sprawia, że szlifierką EVA 150 E można pracować praktycznie bez przerwy. Miękkie nakładki na uchwytach zapewniają dobre prowadzenie maszyny w każdej pozycji roboczej i dają poczucie bezpieczeństwa i satysfakcji. Chroni to użytkownika przed narażaniem zdrowia oraz sprawia, że praca z maszyną jest bardziej przyjemna.

Bezpyłowe szlifowanie – czyste środowisko pracy
Liczne kanały odprowadzające w stopie i skuteczny wyciąg pyłu zapewnia optymalny odciąg i czyste środowisko pracy. Wbudowana, potężna turbina sprawia, że nawet bez zewnętrznego odkurzacza przemysłowego odciąg pyłu jest bardzo skuteczny, a zapylenie niskie.

Szlifierki oscylacyjne EVA 150 E firmy MAFELL pracują na siatkach ściernych Abranet®. Siatki te wyznaczają nowe standardy. Z około 24 tysiącami otworów na powierzchni zapewniają niemal bezpyłową obróbkę materiału. Jedną z zalet tego systemu jest przedłużona żywotność talerza szlifującego.

Wysoka wydajność szlifowania – doskonała powierzchnia
Szlifierka EVA 150 E oferuje o 20% wyższą prędkość szlifowania niż tradycyjna szlifierka mimośrodowa, co znacznie zwiększa szybkość usuwania. W rezultacie, biorąc pod uwagę samą jakość powierzchni, można wykonać pracę nawet do 20% szybciej i ostatecznie znacznie zmniejszyć koszty.

W połączeniu z wielootworową stopą szlifierską wbudowany wysoko wydajny odciąg wewnętrzny sprawia, że środowisko pracy jest bezpieczne i mało zapylone. W konsekwencji siatka ścierna ulega mniejszemu zeszlichcaniu, przedłużona zostaje żywotność talerza szlifierskiego, a wyniki pracy są znacząco lepsze.

Różne przeznaczenie
W zależności od potrzeb użytkownika szlifierka EVA 150 E dostępna jest w dwóch wariantach:
– z suwem szlifującym 3 mm – idealna do szlifowania dokładnego i międzyoperacyjnego pomiędzy poszczególnymi warstwami nakładanego lakieru,
– z suwem szlifującym 5 mm i prędkością 12 tysięcy obrotów na minutę do szlifowania zgrubnego.

Optymalna obsługa
Dzięki ergonomicznej, dodatkowej rączce użytkownik może precyzyjnie kierować szlifierką EVA 150 E, trzymając ją obiema rękoma, bez względu na rodzaj zadania. Rączkę można zdemontować, kiedy nie jest potrzebna.

Zabezpieczenie krawędzi
Regulowana osłona krawędzi, która znajduje się w standardowym wyposażeniu, skutecznie zapobiega uszkodzeniu zarówno przedmiotu obrabianego, jak i stopy szlifierskiej EVA 150 E.

Powierzchnie krzywe
Elastyczna, miękka podkładka, dostarczana razem z maszyną, pozwala na uzyskanie znakomitej jakości wykończenia powierzchni wklęsłych i wypukłych. Piankowy materiał wygładza wszelkie nierówności i zapewnia spójne wyniki szlifowania.

Jak każda maszyna firmy MAFELL szlifierki oscylacyjne EVA 150 E objęte są 3-letnią gwarancją. Zapewniony jest pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny w Polsce. (mpj)

ZASTOSOWANIE:
– szlifowanie zgrubne,
– szlifowanie międzyoperacyjne,
– szlifowanie dokładne,
– szlifowanie powierzchni wklęsłych i wypukłych,
– do szlifowania płyt, litego drewna, farb, powierzchni fornirowanych, suchej zabudowy, wypełniaczy, spoin.

STANDARDOWE WYPOSAŻENIE:
– szlifierka mimośrodowa EVA 150 E,
– talerz szlifierski miękki,
– dodatkowa rączka,
– zestaw siatek ściernych Abranet®: 1 szt. x P60, P80, P100, P120, P150, P180, P240, P320,
– podkładka EVA-SA,
– worek filtrujący UFB-1,

Dane techniczne

Parametry

EVA 150 E/3

EVA 150 E/5

Średnica talerza szlifującego

150 mm

150 mm

Suw szlifujący

3 mm

5 mm

Płynna regulacja obrotów

6000-12.000 1/min.

6000-12.000 1/min.

Pobór mocy

350 W

350 W

Ciężar

2,1 kg

2,1 kg

Emisja drgań

<2,5 m/s2

<2,5 m/s2

 

.