Schattdecor na Sicam – innowacyjne rozwiązania wzornicze

W dniach od 17 do 20 października 2023 r. firma Schattdecor zaprezentowała na targach SICAM w Pordenone we Włoszech swoją kompleksową ofertę. Obejmowała ona bestsellery z targów interzum, nowe dekory i produkty, a także nową koncepcję trendów Freiraum. Ta ostatnia zajmuje się innowacyjnymi rozwiązaniami i ewolucją materiałów w przemyśle płyt drewnopochodnych i mebli, a także zrównoważonymi, nowymi ideami.

 

Różnorodność materiałów, kolorów i stylów

W czasach, gdy klienci poszukują różnorodności, Schattdecor oferuje rozwiązania, które wykraczają poza tradycyjny zadruk na papierze. Od lat firma drukuje również na materiałach termoplastycznych, aby sprostać potrzebom klientów w zakresie ewolucji produktowej i elastyczności. Celem niemieckiego producenta jest rozwój: szuka nowych nośników, ale także wartości dodanej w projektowaniu i zastosowaniu, biorąc pod uwagę aktualne trendy i rozwój rynku. Tak też było w przypadku najnowszego produktu – Fineflex Structure, który opracowany został z firmą partnerską – Fine Decor.

Fineflex Structure to nowy produkt o wyjątkowym wyglądzie w postaci wytłaczanej struktury. Oparty jest na odpornym na wilgoć termoplastycznym podłożu PET i jest wszechstronny. Ta ewolucja kolekcji Fineflex Metallic jest idealna do zastosowań meblarskich i ma przyjazny dla użytkownika efekt zapobiegający pozostawianiu odcisków palców. Schattdecor wspólnie z firmą Rehau oferują kompletny pakiet do rozwoju produktu, w tym pasujące obrzeża w kolorach kolekcyjnych.

Fineflex Structure

Koncepcja trendu Freiraum

Koncepcja Freiraum firmy Schattdecor skupia się na różnorodności materiałów, kolorów i wrażeń haptycznych. Producent dostrzega wpływy ze świata natury i świata cyfrowego oraz przenikanie się różnorodnych obszarów życia. Dążenie do przytulności we wnętrzach jest obecnie bardzo widoczne. Dzięki postępowi technologicznemu zyskujemy nową niezależność i nieograniczoność możliwości, ale także nowe rozwiązania w zakresie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska.

Bestsellery wzornicze

Powierzchnie dekoracyjne powinny być zaprojektowane w uniwersalny sposób. Wszechstronność oznacza w tym przypadku: uniwersalne zastosowanie i trwałość. Zrównoważony projekt można stworzyć tylko dzięki umiejętności łączenia, synergii. Nowe dekory zaprezentowane po raz pierwszy na interzum, takie jak Riva czy Sydney, po raz kolejny cieszyły się dużą popularnością na targach we Włoszech, podobnie jak Dąb Salvador i Kasztan Mont Blanc, które służą podobnej grupie docelowej. Targi w Pordenone pokazały duże zainteresowanie strukturami orzecha, na które rośnie pobyt. Zainteresowaniem klientów cieszyły się takie wzory jak Orzech Bakersfield. Na targach SICAM ponownie pojawiły się rozwiązania Schattdecor, takie jak: Bilbao Walnut, Taipa Walnut czy Ravello Walnut (które firma pokazała na etapie projektowania w ramach Concept Sense+). Z innych nowości warto wspomnieć o dekorze kamiennym Triton, który już dziś pokazuje swój ogromny potencjał ze względu na naturalność, wszechstronność, kolor i jakość.

Bilbao Walnut z kolekcji Schattdecor

Udane wystąpienie

Firma Schattdecor pozytywnie ocenia targi SICAM. Zarówno ilość jak i przekrój odwiedzających były bardzo satysfakcjonujące. Producent szczególny nacisk położył na podkreślenie swoich osiągnięć w zakresie folii, która zachwyca bardzo realistycznym rysunkiem, przypominającym do złudzenia naturalny fornir. W obszarze powierzchni termoplastycznych zaakcentowano dalszy rozwój kolekcji Fineflex Metallic o nowy wariant struktury, który doskonale spełnia wymagania dotyczące haptyki.

https://www.schattdecor.com/pl/

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług