Dremasilesia 2024 – targi dla przemysłu drzewnego wracają na Śląsk!

W dniach 19-21 kwietnia 2024 roku Katowice ponownie staną się najważniejszym, regionalnym miejscem spotkań liderów rynku meblarskiego. Targi Dremasilesia zaprojektowano z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach, zainteresowanych współpracą z czołowymi przedstawicielami branży przemysłu drzewnego. W programie nie zabraknie również atrakcji dla pasjonatów i hobbystów rzemiosła drzewnego.

 

DREMA TOUR

Dremasilesia to część największego i najważniejszego cyklu wydarzeń dedykowanych branży drzewno-meblarskiej w Polsce DREMA Tour. Inicjatywę tę wspierają liderzy rynku: firmy z sektora obróbki drewna i producentów mebli, jak również kluczowe stowarzyszenia i media branżowe. Wydarzenia odbywać się będą w trzech miastach:
– Lublinie (targi LUBDREW, 1-2 marca 2024),
– Katowicach (targi DREMASILESIA, 19-21 kwietnia 2024)
– Poznaniu (targi DREMA, 10-13 września 2024).

Dremasilesia 2024 składać się będzie z 3 modułów.

1. Pokazy – przestrzeń prezentacji pracy maszyn, urządzeń i narzędzi wystawców. Podczas nich zostaną wyprodukowane zestawy mebli, które po zakończeniu targów będą przekazane na szczytny cel, m.in. do domów dziecka znajdujących się w Polsce i Ukrainie w ramach akcji DREMA DZIECIOM, posiadającej certyfikat New European Bauhaus.

2. Akademia – strefa konferencyjna przeznaczona do prowadzenia warsztatów, prelekcji oraz spotkań branżowych, będąca okazją do wymiany wiedzy dotyczącej sytuacji w branży, wyzwań, trendów i przykładowych rozwiązań w zakresie robotyzacji oraz automatyzacji produkcji.

3. Targi – możliwość prezentacji najnowszych technologii dla przemysłu drzewnego i meblarskiego oraz małych i średnich zakładów obróbki drewna.

Nowością w tegorocznym wydarzeniu jest strefa dla zrównoważonego rozwoju przemysłu meblarskiego, czyli przestrzeń renowacji mebli w duchu zero-waste. Podczas targów będą odbywać się tam pokazy warsztatowe, a także prezentacja bogatej oferty narzędzi. Strefę dopełni kontynuacja projektu #LasDremy, który został zainicjowany podczas 39. edycji targów DREMA.

Przyszłoroczna Dremasilesia to wydarzenie eksponujące aktualne trendy technologiczno-designerskie dla różnych gałęzi przemysł drzewnego, m.in. robotyzacja i automatyzacja środków produkcyjnych czy mechanizacja tartaków. Nowoczesne oraz innowacyjne rozwiązania pojawią się również w ramach strefy poświęconej budowie, a także wyposażeniu domów modułowych.

Na kwietniowych targach nie zabraknie również pokaźnej dawki wiedzy eksperckiej przekazywanej przez przedstawicieli czołowych stowarzyszeń branżowych, firm usług konsultingowych, instytutów badawczych i testujących, a także instytucji edukacyjnych dla przemysłu drzewnego.

Godziny otwarcia imprezy: 10:00-17:00 (w dniu 21.04.2024 r. do godz. 15.00).

Zakres odległości Promień: Km

0
Kategorie
ładowanie…

Dojazd

Wskazówki dojazdu

Pokaż dystans w

Użyj mojej lokalizacji, aby znaleźć najbliższego dostawcę usług