Renodrew

 Trwałą, jednolitą barwę oraz doskonałą ochronę drewna od czynników atmosferycznych zapewnia wodorozcieńczalna lakierobejca ochronno-dekoracyjna Renodrew, wytwarzana przez włoskiego producenta Vernici Technologies, a którą na polski rynek dostarcza firma Vernici Polska z Poznania. Produkt maksymalnie chroni drewno przed niszczącym działaniem wody, promieniowaniem UV oraz zmianami temperatur i jednocześnie nadaje mu doskonały wygląd na wiele lat.

Uzyskiwana powłoka jest zwarta, trwała i elastyczna, o jedwabistym, szlachetnym połysku. Drewno zostaje zabarwione na piękny kolor, a jego naturalne usłojenie ulega wyeksponowaniu. Dostępnych jest 8 wybarwień: palisander, orzech, machoń, złoty dąb, bielony, sosna, antracyt oraz kolor naturalny. Wyjątkowa gładkość powłoki sprawia, że deszcz i kurz świetnie po niej spływają, dzięki czemu zachowuje ona czysty wygląd nawet po długim czasie.

Renodrew ma dużą wydajność – 1 litr wystarcza na pokrycie do 14 m2 powierzchni drewna w zależności od chłonności podłoża i sposobu aplikacji. Gruby film ochronny zapewnia zabezpieczenie drewna nawet przy jednej powłoce, jednak producent zaleca kłaść dwie warstwy. Czas schnięcia w temperaturze 23oC wynosi około 2 godzin, tak więc już po tym krótkim czasie można nakładać kolejną warstwę.

Lakierobecja może być nanoszona pędzlem, wałkiem lub metodą natryskową, w temperaturze od 5o do 30oC, przy każdej z tych metod zapewnia bardzo dobrą rozlewność. Pierwsza warstwa po wyschnięciu powinna być przeszlifowana drobnoziarnistym papierem ściernym. Aplikacji nie należy dokonywać w warunkach dużej wilgotności powietrza. Nakładając lakierobojcę na świeże drewno, nigdy niemalowane, szczególnie egzotyczne gatunki, należy zagruntować impregnatem przeznaczonym dla danego gatunku drewna.

Bejca jako produkt wodorozcieńczalny jest wrażliwa na mróz. Powinna być przechowywana w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w temperaturze od 5 do 30oC.

Produkt może być stosowany także wewnątrz pomieszczeń.

(jz).