Okleiniarki skrojone na miarę potrzeb

Wśród prezentowanych na targach DREMA maszyn firmy CEHPOL można byo zapoznać się z okleiniarkami z serii Compact (model Compact-PS), z serii PRO (modele PRO-10 i PRO-12), jak również z dedykowanymi zakładom produkcyjnym okleiniarkami z serii System (model System 5PS).

Seria Compact-PS
Okleiniarki z serii Compact-PS przeznaczone są do oklejania płyt o grubości od 8 do 50 mm. To maszyny o solidnej konstrukcji, ze stalową belką – spawaną, stabilizowaną i frezowaną. Podawanie obrzeża odbywa się automatyczne z roli i listew. Zespół podawania obrzeża wyposażony jest w gilotynę do obcinania PCV do 3 mm grubości. Dzięki sterowaniu całością czujnikiem uzyskać można znaczące oszczędności materiału. Zespół rolek dociskowych maszyny składa się z trzech rolek – pierwsza jest motoryczna, pozostałe (o mniejszej średnicy) są niezależne. Już w standardzie okleiniarki Compact-PS wyposażone są w agregat wstępnego frezowania z dwoma silnikami o mocy 1,1 i 0.7 kW i prędkości obrotowej 12.000. Zbiornik kleju termotopliwego maszyny pokryty teflonem składa się z dwóch komór: załadunku kleju i roboczej, aby móc dodawać klej bez potrzeby zatrzymywania maszyny. Aby uniknąć przypalania kleju i ograniczyć zużycie energii, agregat nakładania kleju posiada cyfrowy termostat z obniżeniem temperatury oczekiwania.
Agregat obcinający z piłkami składa się z wysokoobrotowego silnika dwupiłkowego o mocy 0,27 KW, który obraca się z prędkością 12.000 obr./min. i zapewnia dokładne obcięcie nadmiaru obrzeża, zarówno z przodu, jak i z tyłu płyty. Z kolei za frezowanie obrzeża góra/dół odpowiedzialny jest agregat JC-7, który wyposażony jest w dwa niezależne, wysokoobrotowe silniki, każdy o mocy 0,55 kW i 12.000 obr./min.
Łatwe sterowanie zapewnia ekran V130 2.4", który ma bezpośrednie połączenie z PLC. Z wyświetlacza steruje się całym działaniem maszyny, a za pomocą przycisków można wejść we wszystkie opcje edycji programów.
Jako wyposażenie opcjonalne dostępny jest zespół cykliny promieniowej RB-3, który ma za zadanie wyeliminować małe nierówności, jakie narzędzia frezujące mogą zostawić na powierzchni obrzeża i zapewnia idealny efekt końcowy. Urządzenia doposażyć też można w cyklinę klejową płaską i polerki. Maszyny z serii Compact mają dwie podpory do transportu i posadowienia.

Okleiniarki Pro-10 i Pro-12
Podczas targów DREMA firma CEHPOL zaprezentuje również swoje okleiniarki z serii PRO z trzema podporami do transportu i posadowienia. Ich solidność zagwarantowana jest przez typ konstrukcji ze stalową belką, spawaną, stabilizowaną i frezowaną. Wytrzymałość obciążenia bocznego zwiększa wewnętrzna i boczna prowadnica łańcucha. Maszyny wyposażone są w elektrycznie przestawianą stalową belkę dociskową o dużej sztywności z podwójnym rzędem naprzemiennych rolek, aby zapewnić optymalne trzymanie płyty. Doskonałą jakość wyrobu końcowego i wysoki komfort pracy zapewnia przykładnica na wejściu maszyny oraz precyzyjnie ustawiana grubość strugania w celu poprawnej obróbki krawędzi płyty. W okleiniarkach zastosowano elektryczne i pneumatyczne komponenty wiodących europejskich producentów.
Prezentowane podczas targów modele PRO-10 i PRO-12 wyposażone są standardowo w kolorowe wyświetlacze z piktogramami, zapewniające w prosty i przejrzysty sposób kontrolę nad wszystkimi funkcjami maszyny. Zespół wstępnego frezowania krawędzi płyty PF-12, wyposażony w dwa wysokoobrotowe, przeciwbieżne silniki 2 x 1,5 kW (z głowicami diamentowymi Ø 100 mm, 65 mm wysokości), eliminuje wszelkie możliwe „wyrwania” laminatu powstałe podczas rozkroju płyty, dzięki czemu zapewnia doskonały wygląd doklejonego obrzeża i brak widoku spoiny klejowej również od strony z podcinaczem.
Maszyny posiadają zbiornik kleju o czasie nagrzewania ok. 30 minut z funkcją czuwania, stację podawania obrzeża z rolki i gilotynę do wstępnego odcięcia obrzeża o grubości do 3 mm (opcja 5 mm).
Zastosowane w urządzeniach agregaty obróbcze to: agregat 2-piłkowy V-7 z dwoma silnikami o mocy 0,35 kW do dokładnego obcinania obrzeża z przodu i z tyłu płyty, agregat JC-7 wyposażony w dwa wysokoobrotowe silniki o mocy 0,55 kW z głowicami frezującymi z wymiennymi ostrzami R = 2 mm (na życzenie R = 3 mm) i frezującymi nadmiar wysokości obrzeża, jak również stacja cyklinowania obrzeża po frezowaniu RB-8. Maszyny posiadają również stację polerowania obrzeża po frezowaniu PC-9 (wyposażoną w dwa silniki i tarcze polerskie o średnicy 150 mm) i elektrycznie podnoszoną belkę dociskową z podwójnym rzędem rolek. Na wszystkich agregatach roboczych znajdują się osłony ochronne. Model Pro-12 posiada ponadto zespół CR-1 do zaokrąglania narożników płyt oklejonych obrzeżem PVC/ABS o grubości 2 lub 3 mm, wyposażony w jeden wysokoobrotowy silnik o mocy 0,27 kW.

Okleiniarki System P5
Okleiniarki z serii System 5P przeznaczone są do oklejania płyt o grubości 8-60 mm obrzeżem o grubości 0,4 do 8 mm. Łańcuch posuwu płyty składa się z lamelek pokrytych gumą o dużej przyczepności, zamontowanych na łańcuchu przemysłowym. Posuw odbywa się po dwóch prowadnicach ze stali hartowanej i szlifowanej na górze i na dole. Komfort pracy oraz doskonały efekt końcowy zapewnia wysoka jakość wykonania, duża niezawodność i najwyższa jakość zastosowanych komponentów.
Okleiniarki P5 posiadają kolorowy, 8-calowy wyświetlacz firmy OMRON, dzięki któremu operator może w prosty sposób kontrolować wszystkie funkcje maszyny i automatycznie pozycjonować grupy agregatów.
Urządzenie wyposażone jest w agregat wstępnego frezowania, rolki dociskowe i zbiornik kleju, agregat obcinający z piłkami, frezowanie obrzeża góra-dół, agregat zaoblający narożniki, cyklinę promieniową, polerki. Opcjonalnie dostępna jest również cyklina płaska.

Nowości nie zabraknie
Na swoim stoisku firma CEHPOL zaprezentuje także najnowszy system pozwalający zastosować kleje typu EVA w maszynach CEHISY. Dzięki zastosowaniu systemu CEHMELT zamiana kleju oraz czyszczenie odbywają się bardzo szybko z poziomu panelu sterującego maszyny. Wśród nowych rozwiązań znajdzie się także unikatowy system okleinowania pozwalający zaoszczędzić czas i energię przy zastosowaniu tradycyjnego kleju w granulacie, umożliwiający podgrzewanie kleju w czasie krótszym niż 5 minut. Nie zabraknie też oczywiście od niedawna dostępnego w ofercie firmy zintegrowanego systemu okleinowania wykorzystującego technikę laserową.
 .