Regulowana twardość powierzchni spania

Jedną z idei przyświecających działaniom firmy Starsprings, producentowi szerokiej gamy formatek sprężynowych, jest dostarczanie rozwiązań, które umożliwiają użytkownikowi zmianę twardości powierzchni spania w dowolnym momencie. W poprzedniej edycji targów interzum 2013 firma pierwszy raz pokazała gamę łóżek S-matic. Koncepcja ta została bardzo dobrze przyjęta. W konsekwencji na tegorocznych targach w Kolonii pokazana została druga generacja ulepszonych produktów z rodziny S-matic.

System S-matic niweluje problem dokonania trudnego wyboru materaca o właściwie dobranej twardości do preferencji danej osoby, gdyż dzięki niemu twardość można regulować dynamicznie w czasie użytkowania. Poza klientami indywidualnymi jest to doskonałe rozwiązanie do łóżek hotelowych, w których stosowane są obecnie materace o uśrednionej twardości, a gdzie codziennie śpią osoby o różnych wagach i różnych preferencjach w zakresie twardości powierzchni spania.

S-matic ma formę kasety z formatkami, którą wbudowuje się w materac. Pomiędzy kasetami o regulowanej twardości umieszczane są normalne formatki kieszeniowe, zaś całość przykryta jest od góry materacem sprężynowym o grubości na przykład 9 cm. Starsprings wytwarza regulowaną podstawę, a producent mebli projektuje pozostałą część łóżka zgodnie z własnymi wymogami.

Kaseta posiada pod spodem elektryczny napinacz przesuwający się w lewo lub w prawo i dokonujący w ten sposób napinania specjalnych linek przechodzących przez formatki. Ponieważ linki te są nierozciągliwe, to w momencie ich napinania powierzchnia spania robi się twarda, a w momencie poluzowania miękka. To główna zasada działanie tego rozwiązania.

Dostępne są różne wersje produktu: S-matic Zone One – z jednostrefową regulacją na ramiona lub biodra, S-matic Zone Two – z dwustrefową regulacją, na ramiona i biodra, a także wersja z kasetą na część lędźwiową ciała, w tym wypadku kaseta jest trochę węższa. System jest regulowany w łatwy sposób przez użytkownika przy pomocy bezprzewodowego pilota.

s-surface™
Firma Starsprigns oferuje również innowacyjne formatki sprężynowe. Zastosowanie s-surface™ zapewni płaską powierzchnię materaca na długie lata. Tradycyjny sposób produkcji formatek kieszeniowych powoduje powstawanie nadwyżek materiału w miejscach zgrzewania kieszeni. W rezultacie tworzą się wolne przestrzenie między wypełnieniem materaca a formatką sprężynową. Bardzo często zdarza się, że nawet po krótkim okresie użytkowania tradycyjne formatki sprężynowe zapadają się. Skutkuje to powstawaniem widocznych zagłębień i nierówności na materacu. Jest to jeden z najczęstszych problemów, z którym borykają się ich producenci. Aby tego uniknąć, Starsprings opracowało s-surface™. Prosty, ale doskonały pomysł na stworzenie gładkiej powierzchni oraz idealnej formatki kieszeniowej.

Stretch pocket™
Bardzo niska formatka kieszeniowa o idealnie gładkiej powierzchni. Dzięki unikalnej konstrukcji Stretch pocket™ może być stosowany jako dolna warstwa materaca, ponieważ chroni przed skutkami maksymalnego ściśnięcia formatki w przypadku użycia drutu o większej średnicy. Wśród jej zalet wymienić należy: możliwość zastosowania w materacach nawierzchniowych i regulowanych, doskonałe rozkładanie ciężaru, dostępność w dwóch wersjach: 60 – klasyczna ze zgrzewem pośrodku, 70 – brak zgrzewu pośrodku, co zapewnia równą powierzchnię.

Sprężyny i formatki sprężynowe firmy Starsprings są stosowane w materacach, krzesłach i sofach wielu różnych marek, a także w samochodach ciężarowych, produkowanych przez firmy takie jak Volvo i Scania. Produkcja zlokalizowana jest w czterech oddziałach. Centrala znajduje się w miejscowości Herrljunga w południowej Szwecji, pozostałe zakłady stanowiące spółki zależne Starsprings położone są w miejscowościach Curitiba i Aparecida de Goiânia w Brazylii oraz w Poznaniu.

(jz)

.